Madison Apartments to kolejna luksusowo i zagranicznie brzmiąca inwestycja. Zlokalizowana jest na warszawskim Żoliborzu, gdzie w ostatnim czasie obserwujemy wzmożony ruch deweloperski (Kolska od Nowa, Artystyczny Żoliborz czy Młody Żoliborz). Okolice te są jak najbardziej atrakcyjne, ponieważ charakteryzują się dobrym i szybkim dojazdem do Centrum, dobrym dojazdem do trasy wylotowej S8, ale również spokojnym i cichym położeniem delikatnie na uboczu w okolicy zieleni.

Lokalizacja

Źródło: materiały dewelopera

Inwestycja została podzielona na 2 etapy. My mieliśmy okazję pojawić się w 1. etapie, 2. Obecnie jest w sprzedaży. (Jeśli chodzi o nasze wizyty na inwestycjach, zwróćcie uwagę na nową zakładkę temu poświęconą: Ocena obsługi deweloperskiej. Zwracamy tam uwagę na zachowanie i stosunek osób  -czy to z działu sprzedaży, czy ze strony dewelopera – z którymi zetknęliśmy się podczas naszych audiencji na nowych inwestycjach).  Zapewniono nas, że drugi etap będzie miał dokładnie taki sam standard jak w pierwszy – więcej w zakładce opis techniczny. Odbiór 1. etapu miał miejsce na początku 2016 roku, a drugi etap zakończy się w 1. kwartale 2018 roku. Budynki mają od 3 do 6 kondygnacji, a na części dachów znajdują się rozległe tarasy i ogrody.

Podział na etapy

Źródło: rynekpierwotny.pl

 

Wizualizacja 1 etapu

Źródło: rynekpierwotny.pl

Następne:  
 • 2 – etapowa inwestycja
 • Łącznie 10 budynków wielorodzinnych ( 6 w I etapie i 4 w II etapie inwestycji)
 • Budynki od 3 do 6 kondygnacji plus 2 kondygnacje podziemne
 • 230 lokali mieszkaniowych (w tym 90 w II etapie)
 • Powierzchnia mieszkań od 38 do 137 m2
 • Cena zaproponowanego nam mieszkania 70 m2 w II etapie wraz z 80 m2 ogródkiem wyniosła 649 612 zł co daje 9200 za m2
 • Miejsca postojowe podziemne w liczbie 254 (tylko! 92 w I etapie inwestycji)
 • Cena za miejsce garażowe 35000zł
 • Dostępne komórki lokatorskie w cenie 3500 zł za m2 (komórki od 2 do 16 m2 )
Następne:  

Standard wykończenia jest naprawdę dobry poczynając od drzwi wejściowych  przez tynki, wykończenie łazienki aż do stolarki okiennej. Kilka szczegółów poniżej, a całość znajdziecie pod tym linkiem: link

Stolarka okienna:

– okna drewniane
– okna rozwierane, z funkcją uchylności przynajmniej jedno skrzydło w każdym pomieszczeniu
– nawietrzaki okienne

Posadzka:

– izolacja akustyczna stropu
– wylewki cementowe zbrojone siatką lub zbrojeniem poliuretanowym rozproszonym, zacierane

Sufity:

– tynk gipsowy zagruntowany
– w mieszkaniach dopuszcza się lokalne obniżenia

Balkony:

– płytki gresowe mrozoodporne wraz z cokołem
– balustrady zewnętrzne – panele szklane osadzone w profilach stalowych lub balustrady stalowe
– przegrody balkonów – panele ze szkła bezpiecznego lub płyty np. Trespa lub podobne zamontowane w profilach
– instalacja oświetleniowa na każdym balkonie, tarasie, dachu, w ogródku (lampy naścienne lub podsufitowe)
– gniazdo elektryczne zlokalizowane przy wyjściach z mieszkań (na zewnątrz) na daną powierzchnię dachu, ogródka, balkonu, tarasu
– dla każdego mieszkania z dostępem do ogródka lub dachu zielonego zamontowany punkt wodny zakończony zaworem i kranem umożliwiający konserwację roślinności dachu zielonego lub ogródka

W tym miejscu będziemy Was informować o naszych odczuciach dotyczących współpracy z przedstawicielami dewelopera. Często zdarza się tak, że odbiór mieszkania to istny koszmar zgotowany przez opryskliwego inspektora, który tylko zasłania się normami.

W Madison Apartments po raz pierwszy pojawiliśmy się jeszcze na etapie poważnej budowy. Zostaliśmy przeszkoleni z zasad BHP, a oprócz tego dostaliśmy: kask, gumowce i kamizelki. Pełen profesjonalizm! Niestety, z tego, co nam wiadomo, architekci Perfect Space na pomiar 140 metrowego- 2 poziomowego mieszkania dostali tylko godzinę. Jest to niewątpliwie spore utrudnienie i ograniczenie dla ich pracy, ale samo wprowadzenie jak i zachowanie przedstawicielki dewelopera było jak najbardziej pozytywne i pomocne.

Kiedy wreszcie przyszedł czas na finalny odbiór mieszkania, Madison Apartments nie zawiódł naszych oczekiwań. Reprezentacja strony dewelopera tak jak wcześniej była bardzo uprzejma i uczynna. Zaś sam przedstawiciel generalnego wykonawcy również nie sprawiał większych problemów – generalnie mieszkanie było bardzo dobrze wykonane, a wszelkie zgłoszone problemy zostały zapisane i w ekspresowo poprawione przez dewelopera.

Ocena dla Apricota i generalnego wykonawcy na plus.

Następne:  

W opisie ogólnym wspomnieliśmy już trochę o lokalizacji, dlatego w tym miejscu raz jeszcze podkreślimy, że ten element  to zdecydowany plus tej inwestycji. W zasadzie panuje tam cisza i spokój, pomimo tego, że do Centrum Warszawy mamy zaledwie 15 minut drogi.  Należy również wspomnieć o okolicy. W samym sąsiedztwie znajduje się budynek ZUS-u i biurowiec Netwise.  Inwestycja dewelopera Apricot dobrze wpisuje się kompozycyjnie i konstrukcyjnie w istniejącą zabudowę, a i sama realizacja architektoniczna prezentuje się bardzo dobrze, dlatego architekturę i urbanistykę oceniamy dodatnio. Martwi nas tylko fakt małej liczby miejsc parkingowych – szczególnie w 1 etapie inwestycji – zaledwie 92 miejsca parkingowe na 140 oddanych mieszkań! Dodatkowo otrzymaliśmy od dewelopera informację, że droga na wysokości inwestycji ma być wyłączona z normalnego ruchu – pojawi się szlaban a droga stanie się „osiedlówką”. Co to może oznaczać?

Samochody na Szamockiej

Źródło: własne

Na pewno oznacza to spore utrudnienia w poruszaniu się tą drogą. Z uwagi na fakt, że w tej chwili na ulicy występuje poważny problem z parkowaniem i poruszaniem się samochodami, a obok powstaje jeszcze inwestycja Młody Żoliborz, to kiedy jeszcze zabierzemy pół ulicy i zrobimy z niej osiedlówkę pewne jest, że pojawią się korki i kłopoty z poruszaniem. Z drugiej jednak strony jest to przychylny gest ze strony dewelopera, że stara się powiększyć „oazę” swoich mieszkańców tak, aby również droga dojazdowa była spokojną i bezpieczną przystanią.

Tak jak wspominaliśmy architekturę oceniamy na plus. Budynki Madison Apartments robią na nas spore wrażenie i szczerze mówiąc nie różnią się wiele od wizualizacji, a naszym zdaniem na żywo wyglądają nawet lepiej…tak więc porównajmy:

Madison Apartments

Źródło: rynekpierwotny.pl

20160603_095752

 

Źródło: własne

 

Wewnętrzne części wspólne również wywarły na nas pozytywne wrażenie.  Czarno-białe, zadbane, luksusowo wyglądające wnętrze z dużą ilością kamienia (choćby wokół wind) naprawdę przykuwa uwagę, a efekt potęgują ogromne lustra zamontowane na każdym piętrze (aż korci, by się w nich fotografować).

Wewnętrzne części wspólne

Źródło: własne

 

Również zewnętrzne części wspólne wywierają dobre wrażenie. Na terenie 1. etapu znajduje się niemały, przystosowany dla dzieci (maty zmiękczające) plac zabaw. Wokół bloków pojawiła się spora liczba ławek, a całość dopełnia zielona, idealnie przystrzyżona trawa i harmonijnie posadzone drzewka (na zdjęciach zarówno trawa jak i drzewka są świeżo po posadzeniu – teraz efekt jest zdecydowanie lepszy). Z drugiej strony musimy przyznać z ręką na sercu, że pod tym względem widzieliśmy już lepsze inwestycje.

Plac zabaw

Zewnętrzne części wspólne

Źródło: własne

 

Wspominaliśmy już wcześniej, że w mieszkaniu, w którym mieliśmy okazję pojawić się dzięki uprzejmości firmy Perfect Space, nie było wielu błędów. Mieszkanie wyglądało naprawdę w porządku. Jednym z większych problemów były spękania poprzeczne ścian:

Spękanie ściany

Źródło: własne

Skoro już znaleźliśmy się w samym mieszkaniu, to warto wspomnieć o widoku z okna. W apartamentach na najwyższych piętrach zwróconych w stronę Centrum panorama miasta robi niesamowite wrażenie. Nie da się ukryć, że widok z drugiej strony budynku nie jest aż tak fenomenalny.  Cisza i spokój to jedno, ale  z drugiej strony ogródki działkowe i gołębniki nie każdemu mogą odpowiadać.

Widok z okna

Źródło: własne

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

 1. Architektura i urbanistyka: 85% – bardzo dobra
 2. Mała architektura: 75% – dobra
 3. Wewnętrzne części wspólne: 80% – dobra
 4. Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:
 • Ściany i sufity – 80% – bardzo dobra
 • Szlichty podłogowe – 95% – bardzo dobra
 1. Ocena ogólna: 85% – bardzo dobra

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen link

 

PS

Naszym zdaniem inwestycja zasługuje na bardzo dobrą ocenę. Generalnie, poza drobnymi minusami związanymi z otoczeniem, takimi jak droga dojazdowa czy widok na ogródki działkowe, nie zauważyliśmy pięty Achillesowej tej inwestycji. Inne problemy były na tyle drobne, że dłuższe rozpisywanie się byłoby szukaniem dziury w całym. Inwestycja sprawia naprawdę dobre wrażenie. Tym bardziej nie możemy się doczekać, aż powstanie 2. etap, a wraz z nim Centrum Fitness i Kidss Club. Wtedy Madison Apartments stanie się praktycznie samowystarczalny.  Oczywiście tak wzorowa inwestycja wiąże się również z ceną – a ta jest dość wysoka, jednak na pewno nie wygórowana. W podobnym przedziale cenowym w Warszawie możemy znaleźć wiele dużo gorszych inwestycji. Jeśli dysponujecie taką gotówką, to na pewno warto zainwestować swoje pieniądze w to miejsce. Pamiętajcie również o tym, że cenę zawsze można negocjować:)