Osiedle Morcinka (Bemowo)

Nasza ocena:
3/6
3/10

Osiedle Morcinka to nowa inwestycja Przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus, w skład której wchodzą 3 budynki. Przedsięwzięcie zlokalizowane jest na warszawskim Bemowie, przy ulicy Morcinka.

Cała inwestycja utrzymana jest w nowoczesnej i prostej formie. Wszystkie budynki są ze sobą spójne i utrzymują podobny charakter. Specyficzny kształt działki wymusił na architektach stworzenie obiektów o ciekawych łukowatych kształtach. Inwestor zrealizował budynki o zróżnicowanej wysokości, dzięki czemu na osiedlu powstała wyraźnie zaznaczona dominanta. W parterach budynków znalazło się miejsce dla jednego lokalu usługowego oraz mieszkań, które, podobnie jak mieszkania na wyższych piętrach, wyposażone zostały w przestronne balkony. Trzeba również zaznaczyć, że obiekty objęto całodobową ochroną, co zapewnia mieszkańcom komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Osiedle generalnie sprawia całkiem przyjemne wrażenie. Architektura jest poprawna, a materiały użyte do wykończenia elewacji są raczej dobrej jakości. Osiedle Morcinka nie dominuje okolicy, która zabudowana jest w przeważającej większości starymi blokami mieszkalnymi. Chyba właśnie okolica inwestycji jest jej najsłabszym punktem. Otoczenie, na które składa się blokowisko i szpetne pawilony handlowe w znaczny sposób rzutuje na odbiór całości. Dodatkowo z budynkami Osiedla Morcinka bezpośrednio sąsiaduje ujęcie wody oligoceńskiej, które również negatywnie wpływa na estetykę okolicy.

Otoczenie Osiedla Morcinka

Zdjęcia własne

Jeżeli chodzi o zieleń i elementy małej architektury, trzeba przyznać, że całość sprawia wrażenie zadbanej, choć ubogiej w naszym odczuciu, kompozycji. Zainwestowanie w nowe, urozmaicone i eleganckie nasadzenia byłoby dobrym posunięciem ze strony inwestora.

Zieleń na Osiedlu Morcinka

Zdjęcia własne

Deweloper urządził na terenie swej inwestycji niewielki plac zabaw. Nie powala on mnogością atrakcji, ale młode pociechy z pewnością będą z niego zadowolone. Trzeba jednak dodać, że w odległości około 200 metrów znajduje się nowa placówka edukacyjna, „szkoła słoneczna”, która dysponuje dwoma nowoczesnymi boiskami, bieżnią i mierzącym ponad 825m2 placem zabaw. Fakt ten ratuje poniekąd dewelopera jeżeli chodzi o temat miejsc przeznaczonych do rekreacji.

Plac zabaw na Osiedlu Morcinka

Zdjęcie własne

Wewnętrzne części wspólne, które mieliśmy okazję ocenić podczas prac w jednym z mieszkań w tej inwestycji, robią raczej pozytywne wrażenie. Zastosowanie naturalnego drewna jako elementu wykończeniowego jest dużym plusem i w znaczący sposób podnosi wartość estetyczną budynku. Minusem jest z kolei fakt, że zdecydowano się na jego użycie jedynie na parterze, przez co hole na pozostałych kondygnacjach mogą wydać się dosyć surowe i ubogie. Kolejnym złym posunięciem inwestora jest nieukrycie liczników w zabudowie szafy licznikowej, co obecnie jest już raczej standardem. Dodatkowym problemem jest to, że generalnie klatki schodowe sprawiają wrażenie dosyć ciasnych.

Klatka schodowa w jednym z budynków Osiedla Morcinka

Zdjęcia własne

Odnotowaliśmy także kilka niedoróbek związanych z elementami wykończeniowymi. Przede wszystkim już na wejściu rzuciły się nam w oczy obdrapane drzwi z odpryskami farby. Oprócz tego zauważyliśmy spękania tynków oraz krzywo zaszpachlowane ściany. Wchodząc na kolejne kondygnacje spostrzegliśmy dodatkowo źle położone płytki podłogowe oraz nieestetycznie wykonane łączenie ścian z drzwiami windy.

Uszkodzenia i niedoróbki na klatce schodowej

Zdjęcia własne

Doszły nas również słuchy o tym, że oprócz pękania ścian, doszło do pojedynczych pęknięć szyb na balkonach, a także klatkach schodowych. Mieszkańcy osiedla zwracają również uwagę na problem związany z przechowywaniem rowerów, wózków itp., co spowodowane jest wykonaniem zbyt małej liczby komórek lokatorskich w stosunku do liczby mieszkań. W mieszkaniu, w którym pojawiliśmy się dzięki uprzejmości firmy Perfect Space również spotkaliśmy się z kilkoma niemiłymi niespodziankami. Zacząć należy od problemów z tynkami. Niestety sufity okazały się być nierówno wykonane, co wiązało się z wykonaniem prac naprawczych. Na kilku ścianach pojawiły się spękania, podobnie jak na łączeniach ścian z sufitami. Takie sytuacje wiążą się niestety ze znacznym wydłużeniem czasu odbioru mieszkania. Dodatkowo zauważyliśmy kilka uszkodzeń rzutujących na estetykę lokalu. Były to przede wszystkim mocno porysowane ramy okienne oraz porysowane grzejniki.

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

  1. Architektura i urbanistyka: 62% – dobra
  2. Mała architektura: 58% – średnia
  3. Wewnętrzne części wspólne: 55% – średnia

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

  1. Ściany i sufity – 55% – średnia
  2. Szlichty podłogowe – 90% – bardzo dobra
  3. Ocena ogólna: 58% – średnia

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen.

PS.

Osiedle Morcinka generalnie sprawia całkiem pozytywne wrażenie. Oczywiście przeszkadzać może zbyt intensywna zabudowa, średni sposób urządzenia terenów wspólnych czy niezbyt piękne sąsiedztwo, ale patrząc na ceny mieszkań i w miarę porządny standard wykończenia, uważamy że inwestycja znajdzie rzesze chętnych do nabycia w niej mieszkania. Uczciwie stwierdzamy, że sami ze względu na okolicę i zbyt gęstą zabudowę nie zdecydowalibyśmy się na zakup lokalu na tym osiedlu. Jeżeli jednak nie jest to dla Was problem, to inwestycja nie odstaje w zakresie jakości wykonania od innych w podobnej cenie.

Oddanie inwestycji do użytku – I kwartał 2015

Liczba klatek – 10

Liczba mieszkań w I etapie inwestycji – 104

Liczba mieszkań w II etapie inwestycji – 105

Liczba mieszkań w całym kompleksie – 209

Metraże mieszkań – od 38m2 do 78m2

Liczba kondygnacji budynków – od 6 do 9

Cena zaproponowanego nam dwupokojowego mieszkania o metrażu 50,74m2 – 395772zł (7800zł/m2)

Cena miejsca postojowego w hali garażowej – 25000zł pojedyncze stanowisko, 40000zł miejsce rodzinne

Do wykończenia elewacji budynków użyte zostały tynki silikatowo – silikonowe w kolorze białym i szarym oraz elementy z naturalnego drewna. Barierki balkonowe są utrzymane w jednolitej formie, a do ich konstrukcji użyto stali nierdzewnej i wypełnień w postaci bezpiecznej szyby. W budynkach zastosowano stolarkę okienną PCV z profili pięciokomorowych w kolorze białym od wewnątrz i okleinowaną w kolorze orzecha na zewnątrz. Jeżeli chodzi zaś o technologie i materiały użyte do budowy inwestycji, rzecz wygląda następująco:

Konstrukcja budynku – układ konstrukcyjny monolityczny żelbetowy

Ściany kondygnacji mieszkalnych:

  • Ściany międzylokalowe żelbetowe lub murowane – pustak konstrukcyjny betonowy
  • Ściany osłonowe murowane o gr.25cm – Porotherm

Ściany wewnętrzne:

  • Ścianki działowe murowane – gazobeton gr.8cm
  • Tynki gipsowe kategorii III malowane jednokrotnie farbą akrylową

Warto również zaznaczyć, że w obiektach zastosowana została wentylacja grawitacyjna wspomagana mechanicznie oraz że wysokość mieszkań w świetle kondygnacji wynosi 2,6m.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *