Osiedle Szaserów (Praga Południe)

Nasza ocena:
3/6
3/10

Osiedle Szaserów to inwestycja położona na Warszawskiej Pradze Południe w okolicy ulic: Szaserów, Tyśmienickiej i Podhajeckiej.

Cała inwestycja składa się z dwóch etapów. Opisywany tutaj II etap (II budynek) został oddany do użytku w grudniu 2015 roku. Budynki przylegają bezpośrednio do głównych ulic co umożliwia i ułatwia prowadzenie usług w parterach budynków. Każdy budynek to 5 kondygnacyjna bryła, wraz z 1 kondygnacją podziemną. Same budynki wpisują się wysokością i kubaturą w dotychczasową zabudowę i (z małymi wyjątkami) stanowią jej praktyczne przedłużenie. Styl i architektura delikatnie wyróżniają budynek wśród okolicznych starszych konstrukcji mieszkalnych. Z jednej strony jest to plus gdyż osiedle nie stało się okoliczną dominantą architektoniczną, jednakże od nowoczesnego budownictwa naprawdę można wymagać czegoś więcej…

Dla bezpieczeństwa mieszkańców osiedle jest ogrodzone, monitorowane a na każdym wejściu znajduje się „recepcja ochroniarza” (czyli po prostu budka) .

Osiedle Szaserów to inwestycja, która swoją kubaturą wpisuje się w otoczenie i staje się naturalnym przedłużeniem i dopełnieniem istniejącej zabudowy. Jedynym wyjątkiem jest relikt, który sąsiaduje bezpośrednio z inwestycją- stary rozpadający się domek, nadal zamieszkany przez ludzi). Sama architektura budynku nie powala na kolana. Widać, że inwestycja powstała niedawno i dzięki temu w pewien sposób odznacza się na tle innych okolicznych budynków, jednak jak na nowoczesny obiekt zdecydowanie za mało w nim dodatków i jakichkolwiek detalu ( np. kamiennych czy drewnianych wykończeń).

Osiedle Szaserów 40

Relikt

Źródło: własne

Otoczenie tej inwestycji to istna sinusoida. Z jednej strony mamy wyżej wspomniany i pokazany na zdjęciu „relikt” a także pozostałości po starych magazynach w, których straszą powybijane szyby.

Z drugiej zaś strony mamy całkiem nowoczesne budynki mieszkalne czy budynki szkoły lub budynki mieszkalne, których wygląd zdecydowanie nie straszy.

Inwestycja zlokalizowana jest w dobrym miejscu (jeśli oczywiście odpowiada nam ta dzielnica Warszawy). W pobliżu znajdują się szkoły, apteki, a także spora liczba sklepów. Dodatkowym plusem jest dobre skomunikowanie tej okolicy i całej dzielnicy z resztą miasta.

Mała architektura w obiekcie nie robi oszałamiającego wrażenia. Zewnętrzne zagospodarowanie zieleni ogranicza się do paru metrów trawy, kilku krzewów i paru metrów wysypanych białym gryzem. – to nie jest coś nad czym warto się rozwodzić. Również wewnątrz osiedla mała architektura i zieleń jest bardzo uboga. Dopiero Patio znajdujące się w centrum osiedla zasługuje na pozytywniejszy odbiór szczególnie dzięki wkomponowaniu starych dębów, które zwłaszcza latem staną się centralnym punktem Patio. Poza tym Patio jest również dość ograniczone – kilka ławek, kilka krzewów, trawa i gdyby nie fajny zabieg, jakim było wkomponowanie tych kilku wspomnianych dębów – mała architektura otrzymałaby od nas ocenę bardzo słabą. Ponadto sporym minusem jest brak jakiegokolwiek zakątka dla dzieci. Deweloper nie zaplanował miejsca dla małych pociech (bądź urwisów),a sprzedawca zapewniał nas z uśmiechem, że, cytuję: „specjalnie zostawiliśmy trochę miejsca, aby wspólnota mogła sobie coś doprojektować np. plac zabaw”. Co za słabe tłumaczenie swojej oszczędności!

Mała architektura na Osiedlu Szaserów

Źródło: własne

Jeśli chodzi o wewnętrzne części wspólne to tutaj sytuacja również nie przedstawia się kolorowo. Deweloper nie zdecydował się na wykończenie materiałami wyższej jakości nawet parterów, co zazwyczaj nadaje tym przestrzeniom wrażenie ekskluzywności. Jest to standardowa zagrywka deweloperów, którzy na parterach wykorzystują droższe materiały aby podnieść odczucia i ocenę danego budynku, a na wyższych piętrach mamy styczność z gorszymi materiałami i prostszymi rozwiązaniami. Niestety na Szaserów 40 brakuje nawet sensownego parteru, a dalej też nie ma co liczyć na jakieś ciekawe rozwiązania. Po mimo tego, iż na klatkach odnotowaliśmy tylko odrapany włącznik windy czy zarysowane i upaprane płytki nad glifem windy, to odbiór korytarzy trzeba ocenić mizernie. Są szare i wąskie, co sprawia dosyć klaustrofobiczne wrażenie.

Uszkodzenia w wewnętrznych częściach wspólnych

Klatka schodowa i korytarze

W mieszkaniu, w którym pojawiliśmy się dzięki uprzejmości firmy Perfect Space niestety nie czekało na nas nic lepszego. Zacznijmy od rzeczy, która zdziwiła nas od razu po wejściu tj. dziwnej dylatacji na ścianie przechodzącej od korytarza do salonu. Nie wiemy co to jest, ale na pewno nie ułatwi to malowania ścian – na pewno będzie to widać.

Źródło: własne

Dalej znaleźliśmy dziwne bruzdy, zaciągnięcia i zabrudzenia nad drzwiami. Potęgują one wrażenie niedbałości, ale może wykonawcy czekali po prostu na poprawienie ich po uwagach klientów (lub liczyli iż nie zostanie to zgłoszone).

Źródło: własne

Pojawiły się pęknięcia szlichty podłogowej, tutaj również trudno nam podać powód występowania tego zjawiska. Zostały one wypełnione żywicą i zaklamrowane. Na koniec musimy wspomnieć o pękniętym narożniku i licznych niedociągnięciach tynkarsko-malarskich na ścianach, które niestarannie wykończone, wyglądały jak istne fale Dunaju.

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

  1. Architektura i urbanistyka: 50 – średnia (chociaż właściwe słowo powinno brzmieć „poprawna”)
  2. Mała architektura: 50 – średnia
  3. Wewnętrzne części wspólne: 45 – średnia

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

  1. Ściany i sufity – 50– średnia
  2. Szlichty podłogowe – 80 –dobra
  3. Ocena ogólna: 50 – średnia

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen

PS

Krótko podsumowując: dzięki dostępności usług oraz transportu publicznego lokalizacja i urbanistyka zasługują na ocenę pozytywną (tj. poprawną). Architektura osiedla z kolei „szału nie robi” – z naszej strony tutaj ocena neutralna. Mała architektura zagospodarowana słabo (brak placu zabaw! – sytuacje ratuje trochę wspomniane wkomponowanie w inwestycje starych dębów). Wykonanie mieszkania i przede wszystkim wewnętrznych części wspólnych – na minus. Czy zainwestowalibyśmy pieniądze w tym miejscu? Ciężka decyzja i nie pomaga w niej również cena za metr lokalu, jaką sprzedający chce uzyskać. Jest to standardowa warszawska kwota jak na tą lokalizację.…cóż… za te pieniądze znaleźlibyśmy na pewno bardziej atrakcyjną ofertę, a wszystkim którzy są zdecydowani nabyć lokal na tym osiedlu – radzimy po prostu dobrze negocjować 🙂

  • Osiedle realizowane w 2 etapach, składa się z 2 budynków
  • II etap oddany do użytku w IV kwartale 2015
  • 100 mieszkań (60 – I etap, 40 – II etap) o powierzchni: od 35 do 88 m2
  • 103 podziemne miejsca parkingowe ( 57 – I etap, 46 – II etap), 8 miejsc naziemnych (5 – I etap, 3 – II etap)
  • 12 komórek lokatorskich
  • Cena zaproponowanego nam mieszkania: 441 464 zł za 64 m(6897 zł za m)
  • Cena miejsca postojowego: podziemne 25000, naziemne 1000.

Brak informacji od dewelopera – niestety nie udało uzyskać nam się tych materiałów od dewelopera. Jeśli tylko je uzyskamy to zostaną tutaj umieszczone.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 1 Średnia: 3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *