Osiedla Awangarda to 2- etapowa inwestycja zrealizowana na ulicy Waldorfa w pobliżu Fortu Bema. Osiedle zaprojektowane przez OPA Architekci charakteryzuje się nowoczesnym, ponadczasowym wyglądem i zdecydowanie przyciąga wzrok. Obecnie do użytkowania oddawany jest 2 etap inwestycji w którym pozostało jeszcze kilka wolnych mieszkań (stan na kwiecień 2018 roku)

Lokalizacja

Źródło: google maps

Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, które posiadają od 3 do 6 kondygnacji, a na całym osiedlu stworzone zostało 150 mieszkań.

Następne:  
 • Rozpoczęcie budowy w 2016 roku

 • planowanie oddane II kwartał 2018 roku

 • 2 Etapowa inwestycja

 • 149 mieszkań (83 w I etapie i 66 w II etapie)

 • Budynki III i V kondygnacyjne

 • Powierzchnia mieszkań od 53 do 187 m2

Następne:  

Deweloper bardzo transparentnie określił standard wykończenia swojej inwestycji. To nie jest częsty zabieg. Wielokrotnie musieliśmy specjalnie dopytywać o standard wykończenia rożnych inwestycji i nie zawsze otrzymywaliśmy odpowiedź.

Opis techniczny znajduje się na stronie dewelopera, ale umieściliśmy go dla Was w pliku, który możecie obejrzeć tutaj: link

Nie mamy najmniejszych zarzutów co do pracy dewelopera. Od razu możemy powiedzieć, że końcową ocenę podciągniemy o kilka punktów za obsługę deweloperską. Kontakt z biurem sprzedaży to czysta przyjemność i pełna rzetelność. Później na budowie pojawialiśmy się 2-krotnie. Na wczesnym etapie budowy towarzyszył nam młody kierownik, który pokazał nam mieszkanie i opowiedział o całym przedsięwzięciu – nie ograniczał nas czasowo ani nie sprawiał wrażenia zabieganego – czuliśmy, że jest w tej chwili tylko dla nas i za to stawiamy duży plus. Odbiór mieszkania przebiegł równie sprawnie – 2 kompetentne osoby, który szybko rozwiązały wszelkie wątpliwości wraz z naszym wsparciem technicznym.

Następne:  

Ocenę tego miejsca chcielibyśmy zacząć od lokalizacji, która jest dość problemowa. Z jednej strony nie ukrywamy, że bliskość Fortu Bema, a w zasadzie samo sąsiedztwo Parku to ogromny plus tej inwestycji. Niby centrum miasta, jednak a cicha oaza. Dodatkowo jesteśmy w okolicy trasy S8 i kilku innych ważnych węzłów komunikacyjnych w Warszawie. Z drugiej jednak strony sam dojazd do inwestycji jak na razie to droga przez mękę. Podobno są plany budowy tam drogi asfaltowej – ale jak wiemy czasem od planów do realizacji jest naprawdę daleka … no właśnie: droga. Kolejny minus, jaki od razu rzuca nam się w oczy przy tej realizacji to odległość od usług podstawowych – deweloper chwali się, niedaleką odległością od Galerii Bemowo czy Arkadii – ale ewidentnie brakuje jakieś małego sklepu spożywczego, który spełniałby podstawowe potrzeby – za to w okolicy jest kilka małych barów i kawiarni.

Droga na Osiedle Awangarda

Galeria Bemowo i Fort Bema

Źródło: własne

Architektura budynków jest naprawdę ładna i wywiera spore wrażenie. Doskonale wpisuje się w

naturalne otoczenie. Oczywiście wizualizacje robią o wiele lepsze wrażenie – no ale po to są: by przyciągnąć uwagę przyszłych klientów 😊 Ważne, że efekt końcowy jest bardzo podobny i nie odbiega od wizualizacji. Na wykończenie użyto bardzo dobrych i imponujących materiałów (elewacje zewnętrzne wykończone są cegłą, płytką klinkierową bądź tynkiem wysokiej jakości, urozmaicone okładzinami z płyt HPLa). Również sama koncepcja rozplanowania osiedla jest naprawdę ciekawa – deweloper stworzył całkiem niebanalne Patio – chociaż naszym zdaniem mógł je trochę lepiej zagospodarować.

Ewidentnie przestrzeń zielona i rekreacyjna na Patio została ograniczona do minimum – chociaż kiedy pojawi się tam dobrze zagospodarowana i przemyślana roślinność efekt może być zadowalający. Z drugiej strony po co inwestować w rozbujaną zieleń i place zabaw, skoro mieszka się w sąsiedztwie jednego z najbardziej znanych parków w Warszawie?

Wizualizacje Osiedla Awangarda

Osiedla Awangarda

Patio

Źródło: własne

Wewnętrzne części wspólne nie charakteryzują się wielkim przepychem, chociaż w tym miejscu musimy odnieść się do kilku rozwiązań, które zastosował deweloper i które ewidentnie są wartością dodatnią dla mieszkań. Pierwsza najważniejsza z nich to klimatyzacja w standardzie. Kolejne dodatki to: na parterze całkowicie zagospodarowanie ogródków – przygotowanie miejsc siedzących z desek czy rozłożenie trawy oraz na ostatnich kondygnacjach stworzenie ogrodów zimowych. Jeszcze innym, dość ciekawym elementem jest dzwonek na środku drzwi. Określilibyśmy to bardziej jako „gadżecik” ale jednak wyróżnia on tę inwestycję – a jak głosi powiedzenie świat składa się ze szczegółów i nawet taka drobnostka jak elegancki dzwonek na środku drzwi podnosi ocenę tego miejsca.

Podczas odbioru mieszkania od dewelopera ekipa Perfect Space, która towarzyszyła klientowi nie odnotowała większych usterek. Pojawiły się klasycznie zarysowane szyby i problemy z sufitem. Jednak nieprawidłowości nie były na tyle duże, aby przeszkadzały w odbiorze mieszkania.

Ogródek na parterze mieszkania

Źródło: własne

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

 1. Architektura i urbanistyka: 90% – b.dobra

 2. Mała architektura: 45% – słaba

 3. Wewnętrzne części wspólne: 75% – średnia

 4. Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

 • Ściany i sufity – 90% – bardzo dobra

 • Szlichty podłogowe – 95% – bardzo dobra

 1. Ocena ogólna: 85% – bardzo dobra

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen <link do skali>

PS

Większość podpunktów z naszej oceny wypada bardzo dobrze. Ogólne wrażenie jest naprawdę mocne. Od naszego zachwytu był jednak wyjątek. Zdecydowanie musieliśmy wystawić niską ocenę za małą architekturę – również wewnętrzne części wspólne nie zrobiły na nas piorunującego wrażenia – ale nie wahaliśmy się delikatnie podwyższyć ogólnej oceny tego miejsca. Odbiór Osiedla Awangarda jest jak najbardziej pozytywny i naszym zdaniem, pomimo kilku niedoskonałości, na pewno warto zastanowić się nad wyborem Awangardy jako swojego miejsca zamieszkania.