Aleje Praskie. Rekordowa inwestycja na Pradze Południe

Aleje Praskie. Źródło: wizualizacja dewelopera

To będzie jedna z największych inwestycji w historii Pragi-Południe! Przy ulicy Podskarbińskiej powstanie inwestycja „Aleje Praskie”. Za budowę osiedla na ponad 1200 mieszkań odpowiada deweloper Develia.

Aleje Praskie powstaną przy ulicy Podskarbińskiej 32/34. Wcześniej mieściły się tam zakłady państwowej spółki zbrojeniowej Mesko. Zabudowa nie będzie zbyt wysoka. Budynki mają mieć maksymalnie 5 pięter wysokości (w sumie 6 kondygnacji). Powstanie tam aż 1200 mieszkań – co jest prawdopodobnie rekordem dla tej części Pragi-Południe. Deweloper zapowiada, że inwestycja będzie spełniać „ekologiczne standardy”. Na osiedlu ma też powstać sporo miejsc zielonych dla przyszłych mieszkańców. Sprzedaż mieszkań ma ruszyć już w tym roku.

Zobacz też: Wszystkie inwestycje na Pradze Południe, które udało nam się ocenić [CZYTAJ TUTAJ]

Aleje Praskie. Co wiemy o inwestycji?

Deweloper Develia reklamuje Aleje Praskie na swojej stronie internetowej. Zapewnia, że na terenie nieruchomości powstanie wiele przydatnych obiektów dla mieszkańców. – Aleje Praskie to warszawska inwestycja realizowania w jednej z najdynamiczniej rozwijających się części Pragi Południe, niespełna 900 m od planowanej stacji metra Mińska. Projekt podzielony na kilka etapów zakłada budowę 1200 mieszkań, w niskich, 5-piętrowych budynkach, z dominantą od strony ul. Podskarbińskiej.  Osiedle wyróżniać się będzie atrakcyjnym zagospodarowaniem terenu. Ruch kołowy ma być ograniczony do minimum. Powstaną alejki spacerowe, tężnia solankowa, plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Centralnym punktem osiedla będzie plac z miejscem na kawiarnie i restauracje. Na parterze budynków zaplanowano także lokale usługowe. Oferta mieszkań jest na tyle zróżnicowana, aby każdy mógł znaleźć rozkład i metraż odpowiadający jego potrzebom. Każde mieszkanie posiada dodatkową otwartą przestrzeń w postaci balkonu, tarasu lub ogródka – informuje Develia. [OCENIONE PRZEZ NAS REALIZACJE TEGO DEWELOPERA ZNAJDZIESZ TUTAJ]

Nowa inwestycja od dewelopera Develia na Pradze Południe. Mieszkańcy podzielni

Dziennikarze Oceniamy Deweloperów przeszukali lokalne fora w poszukiwaniu komentarzy mieszkańców dot. Inwestycji Aleje Praskie. Opinie internautów z tej części Pragi są skrajnie różne. – Kolejna nieludzka zabudowa przy samych torach. Kiedyś tereny, które były buforem od hałasu, teraz nagle są „atrakcyjną” lokalizacją – napisał pan Wojciech na facebookowym profilu „Nowej Warszawy”. – Dobrze, że Warszawa się rozwija. na przekór tzw. aktywistom miejskim z MJN i konserwatorowi zabytków – stwierdziła Pani Dorota na tym samym forum.

Warto podkreślić jednak, że większość komentarzy jest raczej negatywnych. Jak będzie po zakończeniu budowy? Tego dowiemy się w 2025 roku. W tym czasie deweloper planuje oddać ostatni etap inwestycji do użytku.

Zobacz też: Inne rekordowe inwestycje w Warszawie [CZYTAJ TUTAJ]

A Ty co sądzisz o tej inwestycji? Mieszkaj w tej okolicy? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.