Lokalizacja:
Lokalizacja tego osiedla zdecydowanie nie każdemu przypadnie do gustu. Zacznijmy od ulicy Aluzyjnej. Obawiamy się, że z winy miasta, niedługo ulegnie ona degradacji. Powód? Powstaje na niej wiele nowych inwestycji a lokalne władze nie przewidziały ŻADNYCH miejsc parkingowych. Obawiamy się, że okoliczne uliczki niebawem zostaną dosłownie porozjeżdżane przez samochody, których nie będzie gdzie pozostawić. Bliska okolica jest również uboga jeśli chodzi o jakieś tereny do spędzania wolnego czasu. Kawałek od inwestycji znajdują się nadwiślane tereny zielone, w stronę Modlińskiej znajduje się małe centrum handlowe i w sumie to wszystko.
Dużym plusem jest szkoła podstawowa, która znajduje się naprzeciwko osiedla Inwestycja 19. W sąsiedztwie budynku generalnie nie powinno być problemu z edukacją wczesnoszkolną – władze dzielnicy bardzo to rozwijają.
Jeśli chodzi o komunikację, to jest to kwestia dyskusyjna. Okolica leży na szlaku kilku linii autobusowych. Natomiast dojazd do centrum i powrót samochodem może być problematyczny z powodu korków.
Aha, no i na koniec trzeba dodać, że inwestycja znajduje się w pobliżu osławionej oczyszczalni ścieków „Czajka”. Uspokajamy jednak, że żadnych przykrych zapachów nie odnotowaliśmy 😉
Architektura i urbanistyka:
Urbanistyka tej okolicy jest bardzo zróżnicowana. Dominuje tu niska zabudowa, która jest ustalona lokalnymi prawami zagospodarowania przestrzennego. Natomiast na Aluzyjnej jest kilka 4-piętrowych osiedli mieszkaniowej i sporo domów jednorodzinnych. Generalnie jest to dość przyjemne i dzięki temu mieszkańcy nie mają uczucia „przytłoczenia” przez wysokie budynki.
Architektura budynku jest dość dyskusyjna. Brakuje tutaj jakiś urozmaicających elementów. Zastosowano dwie barwy i szczeliny w ciałach, które mają „upiększyć” budynki od wewnątrz osiedla. Jasno-waniliowy kolor elewacji z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Mimo wszystko uważamy, że jest to lepsze rozwiązanie od monotonnej bieli, którą wykończa się większość budżetowych elewacji.
Zewnętrzne części wspólne:
Wewnętrzny ogród jest niewielki. Bujna roślinność i piękne kwiaty mają być jego atutem. Ale już jego utrzymanie w przyszłości będzie zależeć od wspólnoty mieszkaniowej. Należy pochwalić dewelopera za kilka ławek, domek dla owadów i zachowanie kilku starych drzew na działce.
Bardzo podobało nam się też schludne zabudowanie takich elementów jak skrzynki gazowe czy jakieś wentylatory. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz osiedla. Generalnie ten element inwestycji oceniamy pozytywnie.
Wewnętrzne części wspólne:
Oceniając tą część inwestycji trzeba wziąć poprawkę na to, że budynek nie został jeszcze ukończone. Mimo wszystko z tego, co zastaliśmy, można wyciągnąć kilka wniosków. Wewnętrzne części wspólne nie do końca nam się spodobały. Główny problem to ewidentne braki umiejętności fachowców. Płytki i cokoły były po prostu brzydko położone, użyto za dużo silikonu. Sposób położenie płytek wskazuje, że w przyszłości mogą pojawić się tam zacieki.
Na pochwałę zasługuje użycie materiałów drewnopodobnych na korytarzach i klatkach schodowych. Dość ładnie urozmaicają one te części budynku.
Garaży nie oceniamy. Z powodu trwającej budowy goście nie mają wstępu do tej części budynku. Wiemy natomiast, że nie będzie tam platform garażowych – i chwała deweloperowi za to.
Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:
Mieszkanie, które oglądaliśmy zrobiło na nas bardzo dobre wrażenie. Dzięki niskiej okolicznej zabudowie z okien na wyższych piętrach rozciąga się naprawdę ładny widok. Apartament był świetnie naświetlony.
Lokal ten został świetnie rozplanowany. Bardzo spodobał nam się duży salon wielkości sporej kawalerki. Architekt, który za to odpowiadał świetnie zaplanował podłączenia pod kuchnię i telewizję/internet. Można też dowolnie przebudować dwie znajdujące się obok siebie łazienki.
Główny minus lokali w tej inwestycji to ubogi standard deweloperski. Inwestor nie zadbał o takie elementy jak parapety czy nawet podłączenia pod części hydrauliczne w łazienkach. Z tym drugim się jeszcze nie spotkaliśmy.
Od strony technicznej wszystko jest ok. Ściany i podłogi wykonano bardzo dobrze.
Nasza subiektywna ocena:
Architektura i urbanistyka – 61% dobra z minusem
Mała architektura – 61% dobra z minusem
Wewnętrzne części wspólne: – 51% średnia
Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:
Ściany i sufity – 85% bardzo dobra
Szlichty podłogowe – 85% bardzo dobra
ogólna ocena – 59% – średnia z plusem
Podsumowanie:
Aluzyjna 19 to przykład osiedla, które jest dopasowane do potrzeb osób szukających schludnego mieszkania w segmencie budżetowym nowego budownictwa. Niestety, powzięte oszczędności przy budowie tej inwestycji rzutują na efekt końcowy. Na elewacji, poza różnymi farbami, nie zastosowano żadnych urozmaiceń. Wewnętrzne części wspólne zostały wykończone dość niedokładnie. Standard deweloperski mieszkań to absolutne minimum – nie zainstalowano parapetów i podłączeń pod urządzenia hydrauliczne w łazienkach.
Z plusów możemy wymienić: kameralny i ładny ogródek, przyjemne urozmaicenia na korytarzach, super rozkłady mieszkań i naprawdę atrakcyjną cenę. Uważamy, że „trzy z plusem” to właściwa ocena, którą powinniśmy wystawić tej inwestycji.
Zobacz też: Wszystkie inwestycje, które mieliśmy okazję ocenić [CZYTAJ TUTAJ]
Inwestycja:
Rozpoczęcie budowy: IV kw. 2019 roku
Oddanie inwestycji do użytku: III kw. 2021 roku (opóźnienie)
Liczba kondygnacji: 5 + 1 podziemna
Liczba mieszkań: 114
Wysokość pomieszczeń: 260 do 280cm
Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:
Metraż: 70,04m2
Piętro: 3 lub 4
Cena za m2: około 8 400 zł
Liczba pokoi: 3 + 2 łazienki
Powierzchnia balkonu: 7,4 m2
Liczba miejsc garażowych: 1 lub więcej
Koszt miejsca parkingowego w garażu: 32 tys.