APARTÉ Mokotów. Osiedle z ekologicznego betonu

Aparté Mokotów
Aparté Mokotów. Źródło: Wizualizacja dewelopera

Deweloperzy prześcigają się w zachęcaniu potencjalnych klientów ekologicznymi rozwiązaniami w swoich inwestycjach. Z nowym pomysłem wyszedł deweloper Bouygues Immobilier. Francuska spółka rozpoczęła sprzedaż lokali w inwestycji APARTÉ Mokotów. Będzie to osiedle zbudowane częściowo z ekologicznego betonu zlokalizowane przy ulicy Polskiej.

 – Francuski deweloper Bouygues Immobilier podpisał już umowę z wykonawcą kameralnego osiedla Aparté Mokotów, którego wyróżnikiem będzie jego ekologiczny charakter – przekazał portal Urbanity.pl.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKIE INWESTYCJE OD BOUYGUES IMMOBILIER, KTÓRE OCENILIŚMY [KLIKNIJ TUTAJ]

APARTÉ Mokotów. Osiedle z ekologicznego komponentu

Głównym wyróżnikiem tej inwestycji na tle innych projektów deweloperskich w okolicy będzie ekologia. – Inwestycję wyróżniać będzie szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa i ekologii, np. beton niskoemisyjny czy panele fotowoltaiczne. Niskoemisyjny beton zmniejsza ślad węglowy prawie o połowę. Nawierzchnia dachu Aparté Mokotów zostanie pokryta jasnym żwirem w celu zabezpieczenia przed nadmiernym nagrzewaniem budynków latem i zwiększenia trwałości izolacji wodoszczelnej. Woda, potrzebna do podlewania trawy i roślin w częściach wspólnych, będzie pozyskiwana z systemu retencji – informuje Urbanity.

ZOBACZ TEŻ: EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA W BUDOWNICTWIE [KLIKNIJ TUTAJ]

Inwestycja w liczbach

APARTÉ Mokotów będzie osiedlem w niskiej zabudowie podobnej do tej, która znajduje się na Siekierkach. Budynki będą posiadały 4 kondygnacje naziemne (3 piętra) i jedną podziemną (garaż).

Cała inwestycja będzie składała się z 92 lokali mieszkalnych znajdujących się w 3 budynkach wielorodzinnych. Powierzchnia 2,3 i 4-pokojowych mieszkań będzie wynosić od 40 do 102 metrów kwadratowych.

Zaniepokoiła nas planowana przez dewelopera liczba miejsc garażowych przewidzianych na osiedlu. Deweloper przewidział 93 miejsca (średnio po 1 na mieszkanie) z czego 24 będą się znajdować na niezbyt lubianych platformach garażowych. To bardzo niewiele biorąc pod uwagę, że Siekierki to jedna z najsłabiej skomunikowanych części Mokotowa.

Atutem inwestycji – według dewelopera – ma być spokojna i zielona okolica oraz wysoki standard osiedla. Budowa osiedla APARTÉ Mokotów rozpoczęła się pod koniec 2021 roku. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do swoich lokali już w III kwartale 2023 roku.

ZOBACZ TEŻ: NOWE INWESTYCJE – TO SIĘ BUDUJE W WARSZAWIE [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.