Boom na magazyny. Inwestowanie w parki handlowe przyciąga masę chętnych

inwestowanie w parki handlowe
Inwestowanie w parki handlowe. Źródło: Pixabay/ Jens P. Raak

Inwestowanie w parki handlowe staje się coraz bardziej popularne! Już nie tylko mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem osób, które chciałyby ulokować swoje pieniądze w mieszkaniach. Inwestorzy łakomym wzrokiem patrzą też na m.in. magazyny.

Dzięki uspokajaniu się pandemii powoli odżywają branże logistyczne, magazynowe i transportowe. To naturalnie oznacza, że rośnie zapotrzebowanie na miejsca do składowania lub przechowywania towarów. Widać to podanych, które spływają do nas z rynku. – W okresie ostatnich 5 miesięcy zasoby tego rynku wzrosły o 1,1 mln mkw, koncentrując się wokół największych parków logistycznych Polski, z duża przewagą okolic Warszawy oraz śląska – podaje portal Strefainwestorów.pl.

Co ciekawe, rośnie też zapotrzebowanie na grunty, które można przeznaczyć na budowę wspomnianych wcześniej obiektów. Jak szacuje Bartłomiej Zagrodnik z HRK, w tym roku wolumen transakcji związanych z zakupem gruntów pod powierzchnie magazynowe urósł o 1/5.

Zobacz też: Co będzie z biurami? Niepewność na rynku [CZYTAJ TUTAJ]

Inwestowanie w parki handlowe. Co mówią eksperci?

„Pandemia nie wywołała spadku popytu inwestycyjnego w Polsce, zmianie uległa tylko struktura wolumenu transakcyjnego. Sektor przemysłowo-logistyczny w pierwszej połowie br. miał 45 proc. udział w transakcjach na rynku inwestycyjnym, dzięki czemu stał się jego nowym liderem. Zmiany w tym segmencie związane są przede wszystkim ze znacznym wzrostem zainteresowania inwestorów magazynami zlokalizowanymi w obrębie największych miast, sprofilowanymi do obsługi sektora e-commerce. Wysokie stopy zwrotu i rosnąca wartość nieruchomości logistycznych w naszym kraju skutecznie przyciągają do Polski światowy kapitał, w tym także nowych graczy. Coraz większa grupa inwestorów, nie tylko analizuje zakup istniejących obiektów, ale coraz więcej podmiotów podejmuje także decyzję o finansowaniu budowy projektów magazynowych w obrębie największych ośrodków miejskich w Polsce, jak również inwestuje w grunty pod przyszłe inwestycje” – komentuje cytowany przez portal Strefainwestorow.pl  Bartłomiej Zagrodnik, Managing Partner/CEO w Walter Herz.

Eksperci sugerują, że inwestowanie w parki handlowe stało się popularne ponieważ ten model inwestycji wiąże się z wysokimi stopami wzrostu. Również dynamicznie rozwijająca się branża transportowa w Polsce potrzebuje coraz więcej tego typu obiektów. Zwłaszcza na obrzeżach dużych miast.

Zobacz też: Rekordowe inwestycje w Warszawie! Ci deweloperzy wydali setki milionów [CZYTAJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.