Boutiq Park – Longbridge

Nieczęsto zdarza nam się oceniać inwestycje z Ochoty. Tym razem to właśnie w te rejony postanowiliśmy udać się z naszą ekipą odbiorową.

Boutiq Park jest stosunkowo kameralną inwestycją, która reprezentuje nowe oblicze dzielnicy. Osiedle usytuowane przy ulicy Szczęśliwickiej 60 sprawia wrażenie estetycznego i uniwersalnego, prostego, ale też i eleganckiego. Grupa odpowiedzialna za inwestycję to Longbridge. Możemy znać ich m. in. z ostatnich lat z warszawskich inwestycji na Mokotowie, Ursynowie, a nawet w Centrum. Poza tym mają na koncie również osiedla w Poznaniu czy Wrocławiu.

Wykonawcą generalnym jest firma ERBUD.

Źródło: materiały dewelopera

 

Wizualizacje już wcześniej wzbudziły nasze zainteresowanie. Nie sądziliśmy, że efekt końcowy zrobi na nas tak pozytywne wrażenie.  Z tego, co możemy wyczytać na stronie dewelopera, na dziś (23.08. 2018 r.) pozostało jeszcze 11 wolnych mieszkań.

Lokalizacja:

Źródło: materiały dewelopera

Lokalizacja ma sporo zalet: Osiedle znajduje się ok. 800 m od Parku Szczęśliwickiego i równie niedaleko od Parku Zachodniego. Pieszo z walizeczką można dostać się na Dworzec Zachodni, skąd rozjeżdżają się pociągi we wszystkie możliwe kierunki. Osiedle znajduje się pomiędzy dwiema wielkimi arteriami Warszawy: Alejami Jerozolimskimi i ul. Grójecką.

Inwestycja została oddana do użytku w drugim kwartale 2018 roku.

Wizualizacje:

 

Źródło: materiały dewelopera

Udogodnienia: ochrona całodobowa, monitoring, teren ogrodzony, internet, recepcja, tv kablowa, winda, rowerownia, videomofon, wózkarnia, patio / dziedziniec

W najbliższej okolicy inwestycji Boutiq Park znajduje się 60 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Gimnazjum Specjalne nr 98 w odległości 100 m, Technikum Samochodowe nr 1 w odległości 150 m, XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w odległości 400 m.

Okolica obfituje także w sklepy, placówki medyczne czy sportowe.

Następne:  
 • Rozpoczęcie budowy – 4 kw. 2016
 • Zakończenie – 2 kw. 2018
 • Cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych
 • Budynki posiadają od 4 do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz jedną kondygnację podziemną
 • Cała inwestycja składa się ze 101 lokali mieszkalnych
 • Do mieszkań prowadzi w sumie 5 klatek schodowych
 • W zależności od kondygnacji mieszkania mają od 260 do 280 cm wysokości
 • Ceny mieszkań wahają się od 12 000 za m2  (mieszkania standardowe) do 14 000 zł za m2 (apartamenty).
 • Miejsce postojowe to koszt 41 000 zł.
Następne:  

Na razie nie otrzymaliśmy pełnego opisu technicznego inwestycji.

Dzięki uprzejmości firmy Perfect Space mieliśmy okazję być na odbiorze w dwóch mieszkaniach. Zostaliśmy przyjęci fachowo, choć odnieśliśmy wrażenie, że ci najwyżsi stanowiskiem przedstawiciele dewelopera marzyli o tym, by być gdziekolwiek indziej, tylko nie na inwestycji Boutiq Park. Być może byli znużeni ciągłymi odbiorami, pytaniami, załatwianiem spraw. Jednak profesjonalizm to m.in. wykonywanie swoich żmudnych obowiązków w sposób równy i rzetelny.

Następne:  

Zaczniemy od architektury i urbanistyki.

Osiedle wygląda bez zarzutu. Jest dobrze. Nie czuć niemiłego ukłucia związanego z tym, że wizualizacja rozminęła się z efektem końcowym. Produkt jest zgodny ze zdjęciem. Architektura jest nowoczesna, prosta, niemalże zachowawcza, ale dzięki temu nie ma do czego się przyczepić. Na elewacji dominuje kolor biały i jest przełamany czarnymi wstawkami. Ściany nie są wyłożone żadnymi okładzinami szlachetnymi jak np. piaskowce, natomiast biel jest w razie czego łatwa w odnowie. Budynki momentami mają zróżnicowaną wysokość, co stanowi delikatne urozmaicenie.

Źródło: materiały dewelopera

Źródło: materiały dewelopera

Źródło: materiały dewelopera

Źródło: materiały dewelopera

Źródło: materiały dewelopera

Źródło: materiały dewelopera

Potencjalnym minusem usytuowania osiedla jest wjazd do garażu. Pomijając jego aspekt wizualny (skądinąd bardzo pozytywny, kojarzący nam się trochę z francuskimi podziemiami w niektórych dzielnicach miast) musimy zwrócić uwagę na niejaką niedogodność, jaką jest bardzo bliskie sąsiedztwo przystanku autobusowego. Dodatkowo samochód musi pokonać zarówno chodnik dla pieszych jak i drogę rowerową. Oby nie było z tego powodu przykrych niespodzianek.

Źródło: materiały dewelopera

Przechodząc nieco bardziej detalicznie do części wspólnych:

Patio inwestycji Boutiq Park jest w znacznej części wyłożone kwadratowymi, jasnoszarymi płytami chodnikowymi. Cieszymy się, że nie użyto tu np. niefortunnych kostek „Bauma”, które – mamy nadzieję – powoli odchodzą do lamusa. Płyty jasno wyznaczają drogę do poszczególnych klatek.

Źródło: własne

Inwestorowi udało zachować się kilka drzew od ulicy Szczęśliwickiej. Na tyłach osiedla w tej chwili również znajduje się teren zielony z charakterystycznym drzewem widocznym w przestrzeni pomiędzy ostatnimi klatkami. Czy  jednak tak zostanie?

Źródło: własne

Źródło: własne

Tam, gdzie nie ma płyt chodnikowych znajdziemy trochę zieleni. To nie tylko ogródki prywatne przy mieszkaniach na parterze, ale również zielony trawnik z kilkoma ławkami, latarenkami i ozdobną roślinnością. Nie odnotowaliśmy obecności placu zabaw i jest to dla nas trochę zastanawiające.

Elementy małej architektury są raczej skromne. Być może, gdy zieleń zajmie większą przestrzeń, nabierze to pełniejszego charakteru.

Źródło: własne

Źródło: własne

Źródło: materiały dewelopera

Dobre pierwsze wrażenie robi wykuty w ogrodzeniu napis z nazwą inwestycji.

Źródło: materiały dewelopera

Wewnętrzne części wspólne

Tu dorzucimy kolejny plus do oceny tej inwestycji.

Deweloper nie  poszedł na totalną łatwiznę. Zarówno wejścia do budynku jak i klatki schodowe nie zostały wymyślone po najmniejszej linii oporu. W hallu pojawiają się ciekawie zdobiące ściany reliefowe płytki. Nienachalne, a jednak bardzo smaczne rozwiązanie. Być może (gdybyśmy mieli tu coś do powiedzenia) wybralibyśmy płytki w nieco większej skali, ale i tak wygląda to interesująco.

Źródło: własne

Źródło: własne

Źródło: własne

W wewnętrznych częściach wspólnych, na parterze, oprócz wspomnianych ścian reliefowych zapewniono duże lustra, a już przy samym wyjściu estetyczne, metalowe skrzynki na listy.

Źródło: własne

Niebanalnym detalem jest klatka schodowa. Zamiast tradycyjnych barierek zainstalowane zostały ażurowe elementy w geometryczny wzór.

Źródło: własne

Każde wejście do mieszkania zaopatrzone jest w portal z dokręconymi lub naklejonymi cyferkami.

Źródło: własne

W mieszkaniach, w których mieliśmy okazję się pojawić nie odnotowaliśmy rażących usterek. Były to takie mankamenty, jak: kilka różnic w jakości tynku na ścianach, pęknięcia tynku na kilku ścianach, małe, ale widoczne uszkodzenia grzejników. Dodatkowo podczas sprawdzania jakości ścian farba odchodziła od tynków – problem wystąpił w całym mieszkaniu. Przy późniejszym wykończeniu okazało się, że ściany faktycznie nie przyjmuję prawidłowo farby.

Dodatkową sprawą, na którą zwróciliśmy uwagę, jest niezwykle wysoka temperatura, jaka panuje w mieszkaniach od strony południowo-wschodniej w upalne lato. Zdecydowanie zalecamy zainstalowanie klimatyzacji…

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

 1. Architektura i urbanistyka: 85% – bardzo dobra
 2. Mała architektura: 70% – dobra
 3. Wewnętrzne części wspólne: 90% – bardzo dobra
 4. Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:
 • Ściany i sufity – 70% – dobra
 • Szlichty podłogowe – 90% – bardzo dobra
 1. Ocena ogólna: 81% – dobra

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen <link do skali>

Chętnie dalibyśmy inwestycji wyższą ocenę, ale jednak mikra mała architektura i problemy ze ścianami w lokalach wpłynęły na to, że ostatecznie dajemy ocenę dobrą.

PS

Boutiq Park to z pewnością: dogodna lokalizacja, dzielnica z duszą, sąsiedztwo parków, dobra komunikacja. Do tego dochodzi bardzo pozytywny odbiór wizualny i ludzka skala budynków. Zaletą jest dbałość o detal i dobrze pomyślana koncepcja elementów  wewnętrznych części wspólnych. Układy funkcjonalne mieszkań są różne: w niektórych nic byśmy nie zmieniali, a inne są nieco bardziej wymagające zmian. Jednak podsumowując: polecamy tę inwestycję jako godną uwagi i wartą zainwestowania.