Ceny mieszkań studenckich w górę! Nowy rok akademicki

ceny mieszkań studenckich

Powrót studentów na uczelnie wiąże się ze wzmożonym ruchem na rynku wynajmu niewielkich pokoi. Właściciele takich nieruchomości liczą na łatwy zarobek. To właśnie jesień jest najlepszym miesiącem na zarobek z tytułu wynajmu niewielkich mieszkań i pokoi. Najnowszy raport wskazuje, że ceny mieszkań studenckich poszły jesienią w górę nawet o kilkanaście procent w stosunku do reszty roku.

Z najnowszego raportu „Student na rynku nieruchomości” przygotowanego przez Centrum Amron wynika, że połowę wszystkich umów najmu studenci stacjonarni zawierają we wrześniu i październiku. Nic więc dziwnego, że te informacje nie umknęły właścicielom mieszkań pasujących do potrzeb studentów. Podnoszą oni ceny wynajmu swoich nieruchomości. Zjawisko to potwierdzają statystyki.

Zobacz też: Redaktor naczelny Oceniamy Deweloperów o kondycji rynku mieszkaniowego w Polsce [CZYTAJ TUTAJ]

Ceny mieszkań studenckich w górę. Kilkadziesiąt proc. różnicy

O raporcie dotyczącym tego typu lokali mogliśmy posłuchać w jednej z audycji programu 4. Polskiego Radia. Autorkami raportu „Student na rynku nieruchomości” są Agnieszka Bartoszewska i Ewelina Staruch, specjalizujące się w analizie rynku nieruchomości. – Podczas pandemii ceny najmu delikatnie się obniżyły. Można było wynająć pokój czy mieszkanie o około 7-14 procent taniej. W Warszawie ta obniżka wyniosła 11 procent – mówią autorki raportu. – Teraz, od nowego roku akademickiego, stawki powróciły do tych sprzed pandemii. Z naszego raportu wynika, że za całe mieszkanie w stolicy student musi zapłacić 2200 złotych, natomiast za pokój jednoosobowy średnio 930 złotych – dodaje. 

Cztery najdroższe dla studentów miasta pod względem cen wynajmu mieszkań to: Warszawa, Wrocław, Kraków i Trójmiasto. – Im większy ośrodek miejski, większy ośrodek akademicki, tym ceny wyższe – taki jest trend – zauważa specjalistka.

Zobacz też: Jesień to najlepszy czas dla właścicieli nieruchomości na wynajem. Zobacz dlaczego! [CZYTAJ TUTAJ]

Pokoje podrożały z dnia na dzień. Najgorzej w dużych miastach

– Ceny mieszkań w nowych blokach stoją w miejscu, utrzymuje się cena 1000-1100 złotych za pokój, a gorszy standard idzie w górę – mówiła na antenie Polskiego Radia Oliwa, studentka dziennikarstwa. 

Cztery najdroższe dla studentów miasta pod względem cen wynajmu mieszkań to: Warszawa, Wrocław, Kraków i Trójmiasto. – Im większy ośrodek miejski, większy ośrodek akademicki, tym ceny wyższe – taki jest trend – zauważa specjalistka wypowiadająca się w audycji.

Zobacz też: Jak najsprawniej wynająć mieszkanie? Podpowiadamy[CZYTAJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *