Co powstanie w miejscu biurowca Atrium? Poznaliśmy plany inwestycji

co powstanie w miejscu biurowca Atrium?

130-metrowy wieżowiec powstanie w miejscu biurowca Atrium International w centrum Warszawy. Mowa o działce zlokalizowanej u zbiegu Al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej. Strabag Real Estate przedstawił szczegóły oraz wizualizacje nowego wieżowca Upper One. Nowy drapacz chmur ma zostać oddany do użytku już w 2026 roku.

Budowa nowego wysokościowca już wkrótce ruszy z kopyta. Media donoszą, że Inwestor posiada już pozwolenie na rozbiórkę i budowę nowej inwestycji. Generalnym wykonawcą prac rozbiórkowych została spółka Strabag, która zakończy wyburzenia w III kwartale 2023 roku.

ZOBACZ TEŻ: NOWA INWESTYCJA MIASTA NA BIAŁOŁĘCE. ZDJĘCIA ROBIĄ WRAŻENIE [KLIKNIJ TUTAJ]

Co powstanie w miejscu biurowca Atrium? Szczegóły nowej inwestycji

W miejscu, na którym obecnie znajduje się Atrium powstanie 34-kondygnacyjny biurowiec oraz 17-kondygnacyjny hotel o powierzchni biurowej liczącej 35 900 metrów kwadratowych i około 11 000 mkw. przestrzeni hotelowej. Wieża biurowca osiągnie wysokość 131,5 metra, natomiast hotelowa około 55 m. Projekt architektoniczny kompleksu Upper One przygotowała pracownia Medusa Group. Co warto podkreślić, nowy projekt STRABAG Real Estate będzie jedynym biurowcem w budowie zlokalizowanym w warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu.

„Upper One znajduje się na zamknięciu widoku południowej osi alei Jana Pawła II, która stopniowo odgina się w kierunku północnym od Ronda ONZ. Lokalizacja ta była dla nas inspiracją dla zaprojektowania „żywej” fasady południowej wypełnionej szklanymi windami, które będąc w ruchu ujawnią funkcję budynku. Szklana fasada będzie skromna a zarazem elegancka. Jej płaszczyzny zostały przełamane w postaci zakrzywionych wertykalnych pasów, łamiących dosłowność odbić okolicy oraz wzmacniających smukłość budynku. Jako projektanci mamy nadzieję, że obiekt wpisze się we współczesny krajobraz Warszawy i będzie jego nieodzowną częścią” – powiedział, cytowany przez portal Urbanity.pl,  architekt Łukasz Zagała, współwłaściciel pracowni Medusa Group.

Portal branżowy podaje też więcej szczegółów na temat nowej inwestycji. Nowoczesny biurowiec dysponował będzie trzema wejściami, ośmioma windami typu double-deck (trzy wewnętrzne i pięć przeszklonych), tarasami zewnętrznymi na najwyższych piętrach, a także podziemną halą garażową na 219 stanowisk, w tym punkty do ładowania samochodów elektrycznych.

W ramach budowy kompleksu Upper One powstaną także nowe piesze szlaki komunikacyjne łączące al. Jana Pawła II z ul. Ciepłą i osiedlem za Żelazną Bramą. Inwestycja przejdzie certyfikację w systemach: LEED Platinum, WELL Building Standard oraz „Obiekt bez barier” Fundacji Integracja.

ZOBACZ TEŻ: UWAGA MIESZKAŃCY WARSZAWY! GIGANTYCZNA PODWYŻKA PODATKU. ZAPŁACĄ TEŻ WŁAŚCICIELE MIESZKAŃ [KLIKNIJ TUTAJ]

Co sądzisz o projekcie nowego biurowca? Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy pod tekstem.

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *