Deweloper zatrudni więźniów. Ciekawa inicjatywa firmy Arche

warszawski deweloper
Władysław Grochowski. Źródło: Arche.pl

Szef firmy Arche, Wiesław Grochowski ponownie zaskoczył. Deweloper wyszedł z kolejną społeczną inicjatywą. Tym razem na jego oficjalnej stronie internetowej pojawiła się informacja o tym, że spółka planuje zatrudnić więźniów odbywających karę. Mowa o osadzonych z zakładu karnego z Siedlec.

Informacje o współpracy siedleckiego zakładu karnego ze znanym hotelarzem i deweloperem pojawiły się na Facebooku. Prezes Grochowski zapozował do zdjęcia z naczelnikiem tamtejszego więzienia.

Deweloper zatrudni więźniów. Co będą robić osadzeni?

Paradoksalnie więźniowie nie będą jednak brać udziału w pracach na budowie. Firma Arche ma dla nich inne zadanie. Osadzeni zajmą się restauracją starych mebli, które zalegają w hotelach należących do spółki. – Arche robi kolejny krok w stronę rewitalizacji społecznej, jakim jest otwarcie Pracowni Rewitalizacji Mebli w Zakładzie Karnym w Siedlcach i zatrudnienie więźniów. Jest to uzupełnienie koncepcji Arche Hoteli w obiektach zabytkowych. Postanowiliśmy, że nie będziemy marnować nic co zastaniemy, a znajdujemy często także meble, które mogą po lekkim liftingu służyć jeszcze latami, stąd nasza nowa działalność – czytamy w komunikacie firmy opublikowanym na mediach społecznościowych.

Szczegółów jeszcze nie znamy. Spółka zapowiedziała konferencję prasową w tej sprawie. – Spotkanie będzie poświęcone współpracy obu instytucji sprzyjającej prowadzeniu efektywnych oddziaływań resocjalizacyjnych wobec osób pozbawionych wolności. Wspólne działania Zakładu Karnego w Siedlcach i Arche S.A. tworzą nowe możliwości w zakresie realizacji readaptacji skazanych – czytamy w poście.

Konferencja odbędzie się już 7 września.

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.