Espace Wilanów (Wilanów)

Nasza ocena:
4/6
4/10

Espace Wilanów to kolejna inwestycja na warszawskim Miasteczku Wilanów, którą mamy okazję ocenić. Architektura miasteczka charakteryzuje się nowoczesnością i pewną ciągłością – zdarzają się oczywiście pewne „przypadki”, ale escape dobrze wpisuje się w okolicę.

Inwestycja znajduje się przy Rzeczypospolitej 20. Budowa budynku rozpoczęła się jesienią 2015, a zakończyła się latem 2017 roku. Całkowita powierzchnia tej czteropiętrowej nieruchomości sięga niemal 38 tys. m.kw., z czego największą część zajmują mieszkania bo jest ich aż 277. Obiekt jest inwestycją deweloperską firmy Bouygues Immobilier Polska, jego projekt powstał w pracowni FBT – Pracownia Architektury i Urbanistyki z Warszawy, a generalnym wykonawcą jest firma Budimex z Warszawy.

Oczywiście pierwszym omawianym przez nasz aspektem będzie architektura i urbanistyka inwestycji. Jak zostało wspomniane na wstępie architektura jest iście wilanowska – charakteryzuje się nowoczesnością i przyciągającym oko wykończeniem. Obiekt dobrze wpisuje się w ciąg zabudowy. Warto odnotować pewien ciekawy fakt iż, deweloper stworzył swojego rodzaju enklawę – umieścił aż 17 klatek na skierowanych do wewnątrz osiedla – a w środku stworzył całkiem przestronne patio z placem zabaw i miejscami rekreacji.

Espace Wilanów

Źródło: własne

Niestety poważnym minusem tegoż osiedla jest to, że posiada ono tylko 1 wejście. Jedna brama wejściowa to zdecydowanie za mało jak na tak wielką inwestycję.

Jedyna brama wejściowa do osiedla

Źródło: własne

Będąc na odbiorze mieszkania trafiliśmy na niecodzienną sytuację, która może wskazywać na problemy w przyszłości. Duża ilość opadów spowodowała, że woda stała w bardzo wielu miejscach i nie spływała do studzienek. Mini jeziorka musiały zostać przepompowane…. Musicie przyznać, że jak na początek funkcjonowania osiedla to spora wtopa.

Wypompowywanie wody

Źródło: własne

W tej chwili możemy spokojnie umówić zewnętrzne części wspólne. Musimy przyznać, że może patio w Espace Wilanów nie powala na kolana – na pewno nie jest najlepszym jakie widzieliśmy, ale została tu zachowana pewna harmonia i elegancja, która do nas przemawia. Dobra 4+. Ładne, modne rośliny, funkcjonalny plac zbaw, poszerzenie funkcji wypoczynkowej poprzez dodanie ławek i altanki – całość prezentuje się bardzo dobrze choć do perfekcji brakuje sporo….

Niestety tym razem nie możemy pokazać Wam zdjęć z wewnętrznych części wspólnych – podczas odbioru wszystko działo się naprawdę szybko a deweloper nie zostawił nas nawet na chwilę – co z drugiej strony pokazuje zaangażowanie pracowników Espace Wilanów – dla nich za to duży plus. Zdjęć nie mamy, ale oczywiście możemy Wam opowiedzieć co tam zobaczyliśmy😊

Wewnętrzne części wspólne prezentują się podobnie jak zewnętrzne. Jest dobrze – ale do oceny celującej brakuje sporo. Mamy ciekawy układ płytek – lepszej jakości, nie jest to najtańszy sort. Na ścianach znajduje się sporo luster co wizualnie poszerza korytarze i nadaje temu miejscu pewnej elegancji. Na korytarzach nie zanotowaliśmy żadnych zniszczeń ani zaniedbań.

W mieszkaniu w który mieliśmy okazję się pojawić odnotowaliśmy kilka naprawdę drobnych usterek – jak np. uszkodzenie ramy okna, czy drobny „brzuszek” na ścianie widoczny na łacie. Widać, że deweloper dobrze przygotował się do odbioru – okna były umyte i dało się zauważyć, że całkiem niedawno ktoś dokładnie przejrzał to mieszkanie – pęknięcia na ścianach zostały poprawione a pęknięcia szlichty zażywicowane. Generalnie ściany miały kąty i były proste, do szlicht też nie mogliśmy się przyczepić.

Naprawiona szlichta

Źródło: własne

W Espace Wilanów udało nam się zejść również do garażu. Generalnie nie znaleźliśmy żadnych śladów po zalaniu, sprawdziliśmy działanie ramp, znaleźliśmy jednak jedno nieciekawe pęknięcie – wyglądało to słabo, ale eksperci (nie tylko dewelopera😊) zapewnili nas, że nie jest to żadna problemowa sytuacja i spokojnie można się tego nie czepiać

Garaż Espace Wilanów

Źródło: własne

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

 1. Architektura i urbanistyka: 80% – dobra
 2. Mała architektura: 80% – dobra
 3. Wewnętrzne części wspólne: 70% – dobra

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

 1. Ściany i sufity – 90% – bardzo dobra
 2. Szlichty podłogowe – 95% – bardzo dobra
 3. Ocena ogólna: 80% – dobra

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen.

PS

Espace Wilanów jest kolejną inwestycją na miasteczku, która może przyciągać swoją nowoczesnością. Przyjemnie zagospodarowane patio, ciekawa ładna klatka schodowa to wszystko może zachęcać tylko należy zwrócić uwagę na fakt, że cena za metr jest minimalnie większa niż średnia cena na miasteczku. Czy w tej sytuacji kupno mieszkania miało tutaj sens? Jak widać chyba miało bo mieszkania bardzo szybko się rozeszły – trzeba przyznać, że w podobnych kwotach widzieliśmy gorsze inwestycje. Naszym zdaniem jednym z bardziej uciążliwych punktów tego osiedla jest tylko jedna brama wejściowa – nie potrafilibyśmy z tym żyć. Generalnie dajemy mocną ocenę dobrą. Kilkukrotnie wspominaliśmy, że czegoś nam brakuje…więc do bardzo dobrej brakuje..trochę, ale zawsze😊

 • Rozpoczęcie budowy – grudzień 2015
 • Zakończenie – sierpień 2017
 • 17- klatkowy budynek 5-kondygnacyjny
 • Mieszkania od 39 do 125 m2.
 • 277 mieszkań i 13 lokali handlowo-usługowych
 • Cena za metr mieszkania 82m znaleziona w Internecie wynosiła 8200zł/m2

Niestety z uwagi iż etap sprzedaży już się zakończył, nie udało nam się uzyskać specyfikacji technicznej.

Niestety po raz kolejny z racji tego, iż deweloper nie mógł zająć się nami jako potencjalnymi klientami musimy skrócić trochę ten punkt oceny. Jednakże sam proces odbioru mieszkania w Espace Wilanów przebiegał sprawnie i pozytywnie. Sympatyczna Pani z obsługi i Pan z ramienia wykonawcy bez większych problemów przyjęli uwagi ekipy Perfect Space, a część drobnych usterek wykonali na miejscu od ręki. Skoro podczas odbioru było lekko łatwo i przyjemnie to sądzę, że wizyta w biurze sprzedaży musiała być dla każdego przyszłego właściciela istną przyjemnością – no może do momentu rozmowy o cenie, bo ta przekracza średnią cenę mieszkań w tej okolicy.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 0 Średnia: 0]