Lokalizacja:
Pierwsza sprawa, o której trzeba napisać – budynek znajduje się bardzo blisko lotniska Warszawa-Okęcie. Czy jest to duży minus? I tak i nie. Ktoś, kto zdecyduje się kupić lokal w inwestycji Eter, powinien sobie zdawać sprawę z tego niekorzystnego sąsiedztwa.
Przyszli mieszkańcy inwestycji Eter mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 210 metrów od inwestycji Eter znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny – Hynka 02.
W najbliższej okolicy inwestycji Eter znajduje się się 10 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Społeczne Liceum Ogólnokształcące Startowa 4K w odległości 140 m, Zielona Wieża Sabały w odległości 250 m, Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku w odległości 360 m.
Kilkaset metrów od inwestycji znajduje się kilka sklepów a także boisko sportowe.
Ogromnym minusem lokalizacji są dwie sąsiednie, niezabudowane działki. Jeśli powstaną na nich podobne budynki będziemy mieli efekt w stylu „okno w okno”. Dlatego przed ew. zakupem radzimy się upewnić czy zbyt szybko nie powstaną tam zabudowania mieszkalne.
Architektura i urbanistyka:
inwestycja urbanistycznie wpisuje się w okolicę. Jest to niski budynek – podobnie jak inne w okolicy, ze względu na bliskość lotniska. Mimo, że Eter jest budynkiem nowym, nie kontrastuje specjalnie z okolicznymi domami. Z resztą w sąsiedztwie jest też kilka nowych, wielorodzinnych zabudowań o podobnej kolorystyce.
Architektura budynku prezentuje się całkiem przyzwoicie. Mamy do czynienia z białą bryłą urozmaiconą elementami drewnianymi. Niewielkim minusem całości jest siatka ogradzająca inwestycję Eter, która została wykonana z tańszego materiału i nie wygląda schludnie.
Zewnętrze części wspólne:
Tutaj nie mamy czego oceniać. Inwestycja nie posiada wspólnych, zielonych terenów rekreacyjnych. Właściciele parterowych mieszkań mogą się za to cieszyć ogródkami o różnej powierzchni.
Wewnętrzne części wspólne:
Poza dyskusją najlepsza część tej inwestycji. Deweloper nie szczędził na materiałach budowlanych. Na klatce schodowej i korytarzach podłogi zostały wyłożone prawdziwym granitem! Również na ścianach w okolicach drzwi wejściowych do lokali użyto lepszej jakości materiałów. Poręcze na schodach wykonano z solidnej stali nierdzewnej.
Niestety, opisana przez nas przestrzeń ma pewien mankament. Jak widać na załączonych zdjęciach, nie jest ona zbyt przyjemna dla oka. Można było użyć trochę więcej kolorów lub zamontować ładniejsze drzwi wejściowe do lokali mieszkalnych (okropny szary). Mimo niewątpliwej wysokiej jakości i dobrej trwałości wykonania, te części budynku przypominają standardy wykończenia sprzed 15-20 lat.
Na koniec przejdźmy do garaży. Ten element budynku oceniamy jednoznacznie na plus. Zacznijmy od podstaw – miejsc parkingowych jest więcej od mieszkań, a samo pomieszczenie jest zdecydowanie wyższe od obowiązującego standardu. Dzięki temu nie będzie problemu z zaparkowaniem wyższego samochodu. Po samym garażu podziemnym będzie dość łatwo manewrować.
Minusem inwestycji jest niewielka liczba komórek lokatorskich. Deweloper znalazł jednak ciekawe rozwiązanie takiego problemu. Nad miejscami garażowymi można sobie wykupić metalowe boksy, w których będzie można umieścić np. opony na zmianę do auta lub jakieś narzędzia.
Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:
Postanowiliśmy obejrzeć mieszkanie o powierzchni 63,26m2. Rozkład mieszkania jest całkiem niezły, a lokal jest dobrze naświetlony światłem dziennym. Szczególnie spodobała nam się dobrze zaprojektowana łazienka, której powierzchnia to prawie 5m2! A oprócz tego mamy jeszcze do dyspozycji niewielkie WC.
Pewnym mankamencie w lokalu jest brak miejsca na większą szafę, garderobę lub zwykły schowek. Zwłaszcza w kontekście tego, że nie mamy możliwości dokupienia komórki lokatorskiej.
Bardzo spodobało nam się wykończenie balkonu. Podłoże zostało wykonane z desek. Pewnym minusem jest jego wielkość. Balkon można by spokojnie „podciągnąć” do pokoju sypialnego, jak widać na planie mieszkania.
Od strony technicznej nie mamy się specjalnie do czego przyczepić. Jedno mikroskopijne pęknięcie na ścianie to jedyna wada, którą znaleźliśmy podczas naszej wizyty. Kable i ujścia do infrastruktury hydraulicznej zostały zabezpieczone prawidłowo.
Nasza subiektywna ocena:
Architektura i urbanistyka – 65% dobra
Mała architektura – 20% brak
Wewnętrzne części wspólne: – 61% dobra
Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:
Ściany i sufity – 85% bardzo dobra
Szlichty podłogowe – 85% bardzo dobra
ogólna ocena – 61% – dobra z minusem
Podsumowanie:
Zdecydowaliśmy się wystawić inwestycji Eter ocenę „dobrą z minusem”. Dlaczego? Uważamy, że poważne wady mieszają się tutaj z wyraźnymi zaletami. (Na korzyść tych drugich). Z jednej strony mamy absolutny brak zewnętrznych części wspólnych, budynek maksymalnie wciśnięty w działkę, bliskość lotniska, niezbyt schludne ogrodzenia i drobne błędy architektoniczne. Z drugiej, dostajemy standard praktycznie niespotykany w inwestycjach klasy standard. Mowa tu o prawdziwym granicie na klatce schodowej i nietanich materiałach użytych przy wykończeniu wewnętrznych części wspólnych. Do tego dochodzą Właśnie ten wysoki standard powinien być powodem do podwyższenia oceny, niestety zawodzi tutaj estetyka i całość środka wygląda jak ekskluzywny budynek sprzed 15 lat – a szkoda.
ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKIE INWESTYCJE, KTÓRE UDAŁO NAM SIĘ OCENIĆ [KLIKNIJ TUTAJ]
Inwestycja:
Rozpoczęcie budowy: I kw. 2019 roku
Oddanie inwestycji do użytku: IV kw. 2021 roku
Liczba kondygnacji: 3 kondygnacje naziemne wraz z parterem plus 1 kondygnacja podziemna
Liczba mieszkań: 12
Powierzchnia lokali mieszkalnych: Od 56 do 126 metrów kwadratowych
Liczba miejsc garażowych: 16
Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:
Metraż: 63,26 m2
Piętro: 1
Cena za m2: 13 594 złotych
Liczba pokoi: 3
Powierzchnia loggii: 6,12 m2
Liczba miejsc garażowych: 1
Cena miejsca parkingowego w garażu: 35 tys. zł