Eter Skromna 7 (Włochy Okęcie) – ceny i opinie

Nasza ocena:
4/6
4/10

Ekipa Oceniamy Deweloperów ponownie odwiedziła Włochy. Konkretnie Włochy-Okęcie tuż obok granicy z Ochotą. Postanowiliśmy odwiedzić inwestycję „Eter Skromna 7”, za którą odpowiada deweloper Rem-Budex. Inwestycja ta została wystawiona do sprzedaży dopiero po oddaniu budynku do użytku co już możemy ocenić na duży plus.

Inwestycja Eter Skromna 7 składa się z jednego, 2-piętrowego budynku, w którym znajduje się również podziemny garaż. W środku znajduje się 12 lokali o zróżnicowanym metrażu.

W budynku znajduje się kilka udogodnień dla mieszkańców. M.in. monitoring, videofon i winda.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKIE INWESTYCJE, KTÓRE OCENILIŚMY W DZIELNICY WŁOCHY [KLIKNIJ TUTAJ]

Lokalizacja:

Pierwsza sprawa, o której trzeba napisać – budynek znajduje się bardzo blisko lotniska Warszawa-Okęcie. Czy jest to duży minus? I tak i nie. Ktoś, kto zdecyduje się kupić lokal w inwestycji Eter, powinien sobie zdawać sprawę z tego niekorzystnego sąsiedztwa.

Eter Skromna 7
Eter Skromna 7. Źródło: Materiały własne

Przyszli mieszkańcy inwestycji Eter mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 210 metrów od inwestycji Eter znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny – Hynka 02.

W najbliższej okolicy inwestycji Eter znajduje się się 10 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Społeczne Liceum Ogólnokształcące Startowa 4K w odległości 140 m, Zielona Wieża Sabały w odległości 250 m, Zespół Szkół im. Bohaterów Narwiku w odległości 360 m.

Kilkaset metrów od inwestycji znajduje się kilka sklepów a także boisko sportowe.

Ogromnym minusem lokalizacji są dwie sąsiednie, niezabudowane działki. Jeśli powstaną na nich podobne budynki będziemy mieli efekt w stylu „okno w okno”. Dlatego przed ew. zakupem radzimy się upewnić czy zbyt szybko nie powstaną tam zabudowania mieszkalne.

Architektura i urbanistyka:

inwestycja urbanistycznie wpisuje się w okolicę. Jest to niski budynek – podobnie jak inne w okolicy, ze względu na bliskość lotniska. Mimo, że Eter jest budynkiem nowym, nie kontrastuje specjalnie z okolicznymi domami. Z resztą w sąsiedztwie jest też kilka nowych, wielorodzinnych zabudowań o podobnej kolorystyce.

Eter Skromna 7
Eter Skromna 7. Źródło: materiały własne

Architektura budynku prezentuje się całkiem przyzwoicie. Mamy do czynienia z białą bryłą urozmaiconą elementami drewnianymi. Niewielkim minusem całości jest siatka ogradzająca inwestycję Eter, która została wykonana z tańszego materiału i nie wygląda schludnie.

Zewnętrze części wspólne:

Tutaj nie mamy czego oceniać. Inwestycja nie posiada wspólnych, zielonych terenów rekreacyjnych. Właściciele parterowych mieszkań mogą się za to cieszyć ogródkami o różnej powierzchni.

Eter Skromna 7
Eter Skromna 7. Źródło: materiały własne

Wewnętrzne części wspólne:

Poza dyskusją najlepsza część tej inwestycji. Deweloper nie szczędził na materiałach budowlanych. Na klatce schodowej i korytarzach podłogi zostały wyłożone prawdziwym granitem! Również na ścianach w okolicach drzwi wejściowych do lokali użyto lepszej jakości materiałów. Poręcze na schodach wykonano z solidnej stali nierdzewnej.

Eter Skromna 7
Eter Skromna 7. Źródło: materiały własne

Niestety, opisana przez nas przestrzeń ma pewien mankament. Jak widać na załączonych zdjęciach, nie jest ona zbyt przyjemna dla oka. Można było użyć trochę więcej kolorów lub zamontować ładniejsze drzwi wejściowe do lokali mieszkalnych (okropny szary). Mimo niewątpliwej wysokiej jakości i dobrej trwałości wykonania, te części budynku przypominają standardy wykończenia sprzed 15-20 lat.

Eter
Eter Skromna 7. Źródło: materiały własne

Na koniec przejdźmy do garaży. Ten element budynku oceniamy jednoznacznie na plus. Zacznijmy od podstaw – miejsc parkingowych jest więcej od mieszkań, a samo pomieszczenie jest zdecydowanie wyższe od obowiązującego standardu. Dzięki temu nie będzie problemu z zaparkowaniem wyższego samochodu. Po samym garażu podziemnym będzie dość łatwo manewrować.

Eter Skromna 7. Źródło: materiały własne

Minusem inwestycji jest niewielka liczba komórek lokatorskich. Deweloper znalazł jednak ciekawe rozwiązanie takiego problemu. Nad miejscami garażowymi można sobie wykupić metalowe boksy, w których będzie można umieścić np. opony na zmianę do auta lub jakieś narzędzia.

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Postanowiliśmy obejrzeć mieszkanie o powierzchni 63,26m2. Rozkład mieszkania jest całkiem niezły, a lokal jest dobrze naświetlony światłem dziennym. Szczególnie spodobała nam się dobrze zaprojektowana łazienka, której powierzchnia to prawie 5m2! A oprócz tego mamy jeszcze do dyspozycji niewielkie WC.

Eter Skromna 7
Eter Skromna 7. Źródło: materiały dewelopera

Pewnym mankamencie w lokalu jest brak miejsca na większą szafę, garderobę lub zwykły schowek. Zwłaszcza w kontekście tego, że nie mamy możliwości dokupienia komórki lokatorskiej.

Bardzo spodobało nam się wykończenie balkonu. Podłoże zostało wykonane z desek. Pewnym minusem jest jego wielkość. Balkon można by spokojnie „podciągnąć” do pokoju sypialnego, jak widać na planie mieszkania.

Eter Skromna 7
Eter Skromna 7. Źródło: materiały własne

Od strony technicznej nie mamy się specjalnie do czego przyczepić. Jedno mikroskopijne pęknięcie na ścianie to jedyna wada, którą znaleźliśmy podczas naszej wizyty. Kable i ujścia do infrastruktury hydraulicznej zostały zabezpieczone prawidłowo.

 

Nasza subiektywna ocena:

Architektura i urbanistyka – 65% dobra

Mała architektura – 20% brak

Wewnętrzne części wspólne: – 61% dobra

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Ściany i sufity – 85% bardzo dobra

Szlichty podłogowe – 85% bardzo dobra

ogólna ocena – 61% – dobra z minusem

 

Podsumowanie:

Zdecydowaliśmy się wystawić inwestycji Eter ocenę „dobrą z minusem”. Dlaczego? Uważamy, że poważne wady mieszają się tutaj z wyraźnymi zaletami. (Na korzyść tych drugich). Z jednej strony mamy absolutny brak zewnętrznych części wspólnych, budynek maksymalnie wciśnięty w działkę, bliskość lotniska, niezbyt schludne ogrodzenia i drobne błędy architektoniczne. Z drugiej, dostajemy standard praktycznie niespotykany w inwestycjach klasy standard. Mowa tu o prawdziwym granicie na klatce schodowej i nietanich materiałach użytych przy wykończeniu wewnętrznych części wspólnych. Do tego dochodzą  Właśnie ten wysoki standard powinien być powodem do podwyższenia oceny, niestety zawodzi tutaj estetyka i całość środka wygląda jak ekskluzywny budynek sprzed 15 lat – a szkoda.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKIE INWESTYCJE, KTÓRE UDAŁO NAM SIĘ OCENIĆ [KLIKNIJ TUTAJ]

Inwestycja:

Rozpoczęcie budowy: I kw. 2019 roku

Oddanie inwestycji do użytku: IV kw. 2021 roku

Liczba kondygnacji: 3 kondygnacje naziemne wraz z parterem plus 1 kondygnacja podziemna

Liczba mieszkań: 12

Powierzchnia lokali mieszkalnych: Od 56 do 126 metrów kwadratowych

Liczba miejsc garażowych: 16

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Metraż: 63,26 m2

Piętro: 1

Cena za m2: 13 594 złotych

Liczba pokoi: 3

Powierzchnia loggii: 6,12 m2

Liczba miejsc garażowych: 1

Cena miejsca parkingowego w garażu: 35 tys. zł

Nie posiadamy opisu technicznego dla tej inwestycji.

Od razu zauważyliśmy, że mamy do czynienia z deweloperem rodzinnym. Pani, która oprowadzała nas po inwestycji była… mamą osoby, która zaprosiła nas telefonicznie na oglądanie mieszkania. Generalnie do obsługi osobowej nie mamy żadnych zastrzeżeń. Pani z biura sprzedaży chętnie oprowadziła nas po całej inwestycji i pokazała kilka mieszkań. Znała odpowiedzi na nasze pytania, które dotyczyły szczegółów technicznych i sąsiedztwa nieruchomości.

Nieco gorzej wygląda sytuacja z samym deweloperem. Wizualizacje inwestycji są dosyć mocno podkoloryzowane pod kątem ilości zieleni wokół budynku. Sama strona inwestycji jest zrobiona dość ładnie, ale ciężko znaleźć stronę dewelopera w sieci co nie wpływa korzystnie na wiarygodność.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 3 Średnia: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *