Flisac Apartamenty Powiśle (Powiśle)

Nasza ocena:
4.5/6
4.5/10

Flisac Apartamenty Powiśle to inwestycja z segmentu premium od dewelopera Ghelamco. Nieruchomość znajduje się na warszawskim Powiślu, przy ulicy Elektrycznej 2. Inwestycja składa się z 85 nowoczesnych apartamentów o zróżnicowanym metrażu. Budynek mieszkalny składa się z 6 pięter, parteru i 2 poziomów podziemnych.

„Flisac” to kolejna inwestycja, którą mieliśmy okazję ocenić wraz z naszymi partnerami z firmy Perfect Space. Jest to o tyle istotne, że dzięki obecności ich architekta mogliśmy dokładnie sprawdzić aspekty techniczne mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać.

Lokalizacja:

Lokalizacja jest tutaj kwestią dość dyskusyjną. Okolica, w której znajduje się inwestycja, jest bardzo głośna. Dookoła nieruchomości znajdują się: trasa prowadząca z centrum na Most Świętokrzyski, modna ostatnio Elektrownia Powiśle, Centrum Nauki Kopernik i masa lokali gastronomicznych/użytkowych. Do tego należy pamiętać, że z powodu bliskości Bulwarów Wiślanych w lato i weekendy w okolicy kręcą się tabuny pijanej, głośniej młodzieży. Należy to uczciwie zaznaczyć przy ocenie tej inwestycji. Oczywiście, nie są to tzw. wady ukryte, czyli np. bliskość do obiektu, którym deweloper nie chciałby się specjalnie chwalić. Natomiast należy zwrócić uwagę, że mieszkanie w takiej lokalizacji nie jest dla każdego.

Nie trzeba chyba mówić, że taka lokalizacja to świetny punkt dojazdu do najściślejszego centrum. W zasadzie, w pół godziny szybkiego spaceru powinniśmy bez problemu dojść do ronda de Gaulle’a. Blisko znajdują się też wydziały Uniwersytetu Warszawskiego. W sąsiedztwie budynku znajdziemy sporo knajpek na poziomie. W bliskim sąsiedztwie Flisac Apartamentów Powiśle oprócz brzegu rzeki jest też trochę terenów zielonych m.in. parków.

Architektura i urbanistyka:

Inwestycja urbanistycznie wpisuje się w okolice. W tej części warszawskiego Powiśla jest dużo nowych, dość eleganckich architektonicznie budynków. Także kolorystyka, naszym zdaniem, pasuje do tej części dzielnicy. Istotne jest też to, że jak na taki rodzaj inwestycji, nie rzuca się ona w oczy od głównej ulicy.

Architektura od zewnątrz robi piorunujące wrażenie. Widać, że mamy do czynienia z budowlą, która nie była przemyślana jako typowa „wytanianka”. Ściany budynku są wyłożone piaskowcem, a całość sprawia fantastyczne wrażenie dzięki dużym oknom na parterze i w każdym z lokali. Sama bryła budynku również została dobrze zaprojektowana.

Zewnętrzne części wspólne:

Zewnętrznych części wspólnych w tej inwestycji w zasadzie nie ma. Zrobiono co prawda jakiś niewielki ogródek, który został całkiem nieźle zaprojektowany, ale jego rozmiar nie powala. (Przed wejściem znajduje się ławeczka i stojaki na rowery). Nie ma się temu co dziwić, patrząc na lokalizacje Flisac Apartamentów Powiśle i tutejsze ceny gruntów. Brak ogrodu nadrabia taras widokowy na dachu oraz bliskość do terenów zielonych jak i brzegu rzeki.

 

Wewnętrzne części wspólne:

Wewnętrzne części wspólne, jak przystało na budynek tej klasy, to bardzo mocna strona tej inwestycji. Nieruchomość daje nam poczucie prestiżu już przy samym głównym wejściu. Mieszkańcy Apartamentów Flisac będą mieli własną, świetnie zaprojektowaną recepcję. Co więcej, na znajdującej się obok ścianie posadzona żywą roślinność. Klatki schodowe jak i korytarze zostały wykonane w wysokim standardzie. W niektórych częściach urozmaicono ściany ozdobnymi elementami, a na klatkach zastosowano tapetę. Garaż to również mocna strona budynku. Dzięki technologii „białej wanny” nie powinien zostać zalany.

Prawdziwą „perełką” jest jednak dach budynku. Zrobiono na nim taras widokowy, z którego korzystać mogą wszyscy mieszkańcy rezydencji. Z tarasu rozciąga się piękny widok na Wisłę i całe miasto. A deweloper mógł ten sektor inwestycji przeznaczyć na prywatne tarasy widokowe i zarobić na tym spore pieniądze. Wielkie brawa dla inwestora, że zdecydował się na takie rozwiązanie.

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Dzięki uprzejmości naszych partnerów z firmy Perfect Space mieliśmy okazję przebywać w mieszkaniu podczas odbioru. Dzięki temu, mamy lepszy obraz technicznej strony lokalu w porównaniu z naszymi standardowymi wizytami na innych inwestycjach. Jeśli o wykonanie chodzi, to mieszkanie prezentowało się bardzo dobrze. Najpoważniejszą fuszerką była niewielka, ale mieszcząca się w normie, krzywizna ściany (nadającej się do demontażu) i w zasadzie to wszystko. O drobnych ubrudzeniach nie będziemy wspominać bo zostały one przy nas usunięte. Jedyny minus jest taki, że w niektórych miejscach ścian powinno się położyć gładzie.

Rozkład mieszkania również zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Większość ścian można wyburzyć, salon był całkiem przestronny. Miejsce na kuchnię też zostało wybrane z rozmysłem. Wielkość łazienki jest standardowa dla tego metrażu mieszkania.

Bardzo spodobało nam się naświetlenie mieszkania. Lokal posiadał kilka dużych okien i wyjście na balkon (loggię), która również została dość ciekawie zaprojektowana (była przeszklona, z możliwością przesuwania szklanych zasuw). Ramy okien i drzwi balkonowych były wykonane z wysokiej jakości materiałów drewnianych.

(Rzut mieszkania znajduje się w „plikach do pobrania”)

 

Nasza subiektywna ocena:

Architektura i urbanistyka – 85% bardzo dobra

Mała architektura – 58% średnia

Wewnętrzne części wspólne: – 90% bardzo dobra

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Ściany i sufity – 65% dobra

Szlichty podłogowe – 85% bardzo dobra

ogólna ocena – 80% – dobra z plusem

 

Podsumowanie:

Z całą pewnością Apartamenty Flisac należy zaliczyć do segmentu inwestycji luksusowych (o czym świadczy chociażby cena za metr kwadratowy mieszkania w tej nieruchomości). Uważamy jednak, że koszt mieszkania w tym miejscu jest jak najbardziej uzasadniony. Za te dwadzieścia kilka tysięcy złotych za metr dostajemy produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów w atrakcyjnej lokalizacji. Musimy jednak zaznaczyć, że nie jest to mieszkanie dla każdego. Osiedle znajduje się w najbardziej ruchliwej części Powiśla, więc jeśli ktoś liczy na chwilę spokoju po pracy, to w tym miejscu raczej go nie uświadczy.

Rozpoczęcie budowy: II kw. 2019 roku

Oddanie inwestycji do użytku: II kw. 2021 roku

Liczba budynków: 1

Liczba kondygnacji: 7 wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne

Ilość mieszkań: 85

Wysokość lokali mieszkaniowych: od 270 do 280 cm

 

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Piętro:1

Metraż: 64,46m2

Cena za metr kwadratowy: 23 000 zł (w tym ewentualny rabat)

Powierzchnia logii: 4,24m2

Liczba miejsc garażowych: 1

Opis techniczny pojawi się wkrótce.

Mieliśmy okazję ocenić obsługę deweloperską podczas odebrania mieszkania. Jest ona zdecydowanie na plus. Podczas odbioru lokalu przez klientkę, od strony dewelopera było aż dwóch pracowników. Dokładnie zapisywali wszystkie uwagi obecnego na miejscu architekta firmy Perfect Space (chociaż nie były one zbyt licznie) i byli bardzo uprzejmi. Co więcej, na miejscu pojawiły się kolejne osoby z obsługi budynku, żeby na bieżąco usunąć drobne niedociągnięcia (np. zabrudzenie ram okiennych). Gdyby każdy deweloper prezentował taką postawę podczas oddawania mieszkań nabywcom, to ten rynek byłby o wiele lepszy.

Musimy jednak zaznaczyć, że inwestor nie uniknął delikatnego „podkoloryzowania” inwestycji w materiałach promocyjnych. Z lekkim rozbawieniem przeczytaliśmy, że znajdujący się tuż obok Flisaca Most Świętokrzyski „to jeden z najpiękniejszych mostów Europy”. (Wraz z ekipą odnieśliśmy wrażenie, że marketingowcy z tej firmy byli w niewielu miejscach na naszym kontynencie).

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 0 Średnia: 0]