Gdzie przeprowadzają się Polacy? Będziecie zaskoczeni

gdzie przeprowadzają się polacy
Gdzie przeprowadzają się Polacy: PeggyundMarcoLachmann-Anke/Pixabay

Hossa na rynku nieruchomości powoduje zmiany w mieszkaniowych preferencjach i wyborach naszych rodaków. Skoki cenowe i niepewność skłaniają ludzi do myślenia o zmianie dotychczasowego lokum. Gdzie przeprowadzają się Polacy? Zapraszamy do lektury.

Najbardziej drożały domy na rynku wtórnym. Podwyżki stóp procentowych mogą bardzo zmienić rynek, osłabiając popyt na kupno domów lub mieszkań i zwiększając zainteresowanie lokalami na wynajem – czytamy we wstępie artkułu na portalu Interia.pl.

Zobacz też: Najnowsze wiadomości z rynku [KLIKNIJ TUTAJ]

Gdzie przeprowadzają się Polacy? Te dane mówią wszystko

Mieszkania podrożały na rynku pierwotnym rok do roku o 15 proc., gdy domy na sprzedaż o 21 proc. (dane za październik 2021 r.). Na rynku wtórnym wzrost cen domów był jeszcze wyższy i wynosił 23 proc. Dla rynku mieszkań był to wzrost o 11 proc.” – podaje portal Interia.pl

– Jak wynika z badań, które zrealizowaliśmy wspólnie z wyższą uczelnią SWPS aż jedna trzecia Polaków planuje się przeprowadzić lub już to zrobiło w czasach pandemii (…) – mówi w rozmowie z MarketNews24 Jarosław Krawczyk z internetowego serwisu Otodom. – Podwyżki stóp procentowych mogą to zmienić i wiele osób planujących dotąd kupno mieszkania przeniesie swoje zainteresowania na rynek najmu.

Czy to oznacza, że Polacy masowo zaczną korzystać z najmu i porzucą marzenia o własnym domu i mieszkaniu? Zapewne przekonamy się o tym w ciągu najbliższych miesięcy.

Zobacz też: Najnowsze inwestycje w Warszawie i okolicach [KLIKNIJ TUTAJ]

Zobacz też: Domek i Ogródek [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.