Lokalizacja:
Inwestycja Horyzont Praga znajduje się dwa kroki od restauracji Mcdonald’s, która mieści się na samym końcu ul. Ostrobramskiej, tuż przy rozjeździe na Trasę Siekierkowską i
ul. Marsa.
Gocław to bardzo atrakcyjna część miasta pod kątem dostępu do usług, szkół, placówek handlowych i kulturalnych. Niedaleko nieruchomości znajduje się centrum handlowe Atrium „Promenada”. Osiedle jest także świetnie skomunikowane z resztą miasta (chociaż niedługo zapewne będzie znacznie gorzej przez remont Mostu Łazienkowskiego).
Dużym minusem lokalizacji jest bezpośrednie sąsiedztwo budynku. Brak miejsc do parkowania dla osób spoza tutejszych osiedli, i wysoka zabudowa plus bliskość drogi nr. 2 nie zrobiły na nas najlepszego wrażenia. Wiemy też, że okoliczni mieszkańcy nie są zachwyceni tutejszą, wysoką i ścisłą zabudową.
Zobacz też: Wszystkie inwestycje, które oceniliśmy [CZYTAJ TUTAJ]
Architektura i urbanistyka:
Osiedle urbanistycznie wpisuje się w okolicę. Dominują tutaj wysokie budynki mieszkalne. Mimo to, z wyższych pięter inwestycji Horyzont Praga jest naprawdę piękny widok na całą okolicę.
Bardzo pozytywnie oceniamy natomiast architekturę budynku. Budowla wyróżnia się na tle innych tanich bloków, które w ostatnim czasie powstały w okolicy. Na elewacji użyto ciekawszych materiałów. Na parterze jest kamień, a na piętrach użyto trochę klinkieru imitującego cegłę. Jak na taki wieżowiec, wygląda to bardzo dobrze.
Zewnętrzne części wspólne:
To będzie najkrótsza część opisu tej nieruchomości. Niestety inwestycja została maksymalnie wciśnięta w działkę, na której powstała. Na zewnątrz budynku postawiono kilka ławeczek, to wszystko. Do dyspozycji mieszkańców nie będzie też pozostawał ogród, który znajduje się na gruncie Horyzont Praga. To duża wada tego osiedla, zwłaszcza, że w bliskim sąsiedztwie nie ma dużo zieleni. Na szczęście dla mieszkańców niedaleko trasy nr. 2 trochę roślinności się zachowało.
Wewnętrzne części wspólne:
Bezapelacyjnie najlepsza część tej inwestycji. Wewnętrzne części wspólne zostały wykonane bez zarzutu. Widać bardzo wysoki standard wykonania i kunszt pracowników, którzy podjęli się ich wykończenia. Na korytarzach i klatkach schodowych nie znaleźliśmy ani jednej fuszerki. Podłogi i listwy zostały wykonane równo. Na korytarzach użyto lepszej jakości materiałów. Klatki schodowe wykonano taką technologią, żeby w przyszłości nie trafiły się na nich zacieki.
Bardzo spodobała nam się też recepcja w inwestycji horyzont Praga. Przypomina ona pomieszczenie, którego bardziej możemy się spodziewać w inwestycji klasy „premium”, niż w typowym wysokościowcu. Recepcję wykończono w jasnych barwach, jest sporo kamienia. Ogólnie byliśmy mile zaskoczeni tym elementem w tego typu budynku mieszkalnym.
Inwestycja posiada jednak ogromny minus, który psuje dobre wrażenie wewnętrznych części wspólnych. Mowa o podwójnych platformach garażowych. Na jednej wyniesionej platformie zmieszczą się dwa pojazdy z dwóch różnych mieszkań. Do tego wysokość samochodów nie może przekraczać 160 centymetrów. Naszym zdaniem tego typu rozwiązania nie powinny być wykorzystywane w inwestycjach, które są budowane w wyższym standardzie.
Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:
Zdecydowaliśmy się obejrzeć 40-metrowy lokal na wyższym piętrze. Jeśli chodzi o jego rozkład – jest nieźle, chociaż minusem jest to, że słup konstrukcyjny uniemożliwia całkowite połączenie pokoju sypialnego z salonem. Łazienka została zaprojektowana bardzo dobrze. Mimo jej niewielkiego metrażu zmieści się tam np. wanna.
Od strony technicznej jest bardzo dobrze. Podłogi, ściany i sufity są równe. Nie zauważyliśmy pęknięć i innych fuszerek. Sporym minusem jest to, że na ścianach i sufitach trzeba będzie położyć gładzie, co będzie sporym kosztem dla kupującego.
Podłączenia pod wodę i elektryczność są wykonane prawidłowo. Jedyny minus to niewielka ilość gniazdek elektrycznych. W lokalu poza niewielką kupką gruzu nie stwierdziliśmy większych uchybień, które nie powinny mieć miejsca przy pokazywaniu mieszkania potencjalnym klientom.
Jedyną większą wadą mieszkania jest balkon. Jest on wyniesiony nad poziom podłogi pomieszczeń, przez co wychodząc na niego trzeba wykonać małego susa. Nie wygląda to z resztą zbyt estetycznie. Na posadzce balkonu kilka płytek położono nierówno.
Nasza subiektywna ocena:
Architektura i urbanistyka – 60% średnia z plusem
Mała architektura – 30% słaba
Wewnętrzne części wspólne: – 80% dobra z plusem
Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:
Ściany i sufity – 75% dobra
Szlichty podłogowe – 81% bardzo dobra
ogólna ocena – 60% – średnia z plusem
Podsumowanie:
Mieliśmy duży problem z wystawieniem ostatecznej noty Horyzontowi Praga. Dawno nie byliśmy w tak dobrze wykonanym budynku, w którym nie użyto najtańszych materiałów. Jakość wykończenia i użytych komponentów zasługuje na pochwałę. Z drugiej strony, podczas wizyty w tej inwestycji mieliśmy dużą bolączkę z absolutnym brakiem zieleni, części wspólnych i depresyjnego charakteru okolicznej urbanistyki. Musimy też dodać, że deweloper na własną wycenę „popsuł” standard tej inwestycji decydując się na zastosowanie podwójnych (!) platform garażowych, które z pewnością utrudnią korzystanie z tej części budynku. Do tego nie wiemy, jak będzie wyglądała jakość mieszkania w tym miejscu po dobudowaniu drogowej infrastruktury. Ostatecznie podjęliśmy decyzję, że „trzy z plusem” to najbardziej sprawiedliwa ocena, którą mogliśmy wystawić „Horyzontowi Praga”.
Zobacz też: Lista deweloperów, których oceniliśmy [CZYTAJ TUTAJ]
Inwestycja:
Początek budowy: III kw. 2019 roku
Oddanie inwestycji do użytku: III kw. 2021 roku
Liczba kondygnacji: 18 i 5 kondygnacji naziemnych w zależności od części budynku oraz 2 podziemne
Liczba mieszkań: 164
Wysokość pomieszczeń: 263 cm
Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:
Piętro: 6
Metraż: 40,92 m2
Cena za m2: 14 182 zł
Liczba pokoi: 2
Powierzchnia balkonu: 3,03 m2
Liczba miejsc garażowych: 1 (na platformie)
Cena miejsca parkingowego w garażu: 38 000 zł