Horyzont Praga (Praga Południe) – ceny i opinie

Nasza ocena:
3.5/6
3.5/10

Horyzont Praga to jedna z największych warszawskich inwestycji autorstwa dewelopera Cordia Polska. Blok-osiedle mieści się na Gocławiu tuż przy trasie nr. 2, na końcu Ostrobramskiej. Dokładny adres nieruchomości to ulica Celownicza 4.

Projekt charakterystycznej bryły budynku dzieli go na dwie części – 4 i 17-piętrową. Horyzont Praga składa się ze 164 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu.

W budynku przewidziano udogodnienia dla mieszkańców takie jak: ochrona, recepcja czy aż trzy windy. Jest też parking podziemny. [ZOBACZ WSZYSTKIE INWESTYCJE, KTÓRE OCENIAMY DEWELOPERÓW OCENIŁO NA PRADZE-POŁUDNIE].

Lokalizacja:

Inwestycja Horyzont Praga znajduje się dwa kroki od restauracji Mcdonald’s, która mieści się na samym końcu ul. Ostrobramskiej, tuż przy rozjeździe na Trasę Siekierkowską i
ul. Marsa.

Gocław to bardzo atrakcyjna część miasta pod kątem dostępu do usług, szkół, placówek handlowych i kulturalnych. Niedaleko nieruchomości znajduje się centrum handlowe Atrium „Promenada”. Osiedle jest także świetnie skomunikowane z resztą miasta (chociaż niedługo zapewne będzie znacznie gorzej przez remont Mostu Łazienkowskiego).

Dużym minusem lokalizacji jest bezpośrednie sąsiedztwo budynku. Brak miejsc do parkowania dla osób spoza tutejszych osiedli, i wysoka zabudowa plus bliskość drogi nr. 2 nie zrobiły na nas najlepszego wrażenia. Wiemy też, że okoliczni mieszkańcy nie są zachwyceni tutejszą, wysoką i ścisłą zabudową.

horyzont praga
źródło: materiały własne

Zobacz też: Wszystkie inwestycje, które oceniliśmy [CZYTAJ TUTAJ]

Architektura i urbanistyka:

Osiedle urbanistycznie wpisuje się w okolicę. Dominują tutaj wysokie budynki mieszkalne. Mimo to, z wyższych pięter inwestycji Horyzont Praga jest naprawdę piękny widok na całą okolicę.

Bardzo pozytywnie oceniamy natomiast architekturę budynku. Budowla wyróżnia się na tle innych tanich bloków, które w ostatnim czasie powstały w okolicy. Na elewacji użyto ciekawszych materiałów. Na parterze jest kamień, a na piętrach użyto trochę klinkieru imitującego cegłę. Jak na taki wieżowiec, wygląda to bardzo dobrze.

horyzont praga
źródło: materiały własne

Zewnętrzne części wspólne:

To będzie najkrótsza część opisu tej nieruchomości. Niestety inwestycja została maksymalnie wciśnięta w działkę, na której powstała. Na zewnątrz budynku postawiono kilka ławeczek, to wszystko. Do dyspozycji mieszkańców nie będzie też pozostawał ogród, który znajduje się na gruncie Horyzont Praga. To duża wada tego osiedla, zwłaszcza, że w bliskim sąsiedztwie nie ma dużo zieleni. Na szczęście dla mieszkańców niedaleko trasy nr. 2 trochę roślinności się zachowało.

horyzont praga
horyzont Praga. Źródło: materiały własne

Wewnętrzne części wspólne:

Bezapelacyjnie najlepsza część tej inwestycji. Wewnętrzne części wspólne zostały wykonane bez zarzutu. Widać bardzo wysoki standard wykonania i kunszt pracowników, którzy podjęli się ich wykończenia. Na korytarzach i klatkach schodowych nie znaleźliśmy ani jednej fuszerki. Podłogi i listwy zostały wykonane równo. Na korytarzach użyto lepszej jakości materiałów. Klatki schodowe wykonano taką technologią, żeby w przyszłości nie trafiły się na nich zacieki.

horyzont praga
źródło: materiały własne

Bardzo spodobała nam się też recepcja w inwestycji horyzont Praga. Przypomina ona pomieszczenie, którego bardziej możemy się spodziewać w inwestycji klasy „premium”, niż w typowym wysokościowcu. Recepcję wykończono w jasnych barwach, jest sporo kamienia. Ogólnie byliśmy mile zaskoczeni tym elementem w tego typu budynku mieszkalnym.

horyzont praga
źródło: materiały własne

Inwestycja posiada jednak ogromny minus, który psuje dobre wrażenie wewnętrznych części wspólnych. Mowa o podwójnych platformach garażowych. Na jednej wyniesionej platformie zmieszczą się dwa pojazdy z dwóch różnych mieszkań. Do tego wysokość samochodów nie może przekraczać 160 centymetrów. Naszym zdaniem tego typu rozwiązania nie powinny być wykorzystywane w inwestycjach, które są budowane w wyższym standardzie.

horyzont Praga
horyzont Praga

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Zdecydowaliśmy się obejrzeć 40-metrowy lokal na wyższym piętrze. Jeśli chodzi o jego rozkład – jest nieźle, chociaż minusem jest to, że słup konstrukcyjny uniemożliwia całkowite połączenie pokoju sypialnego z salonem. Łazienka została zaprojektowana bardzo dobrze. Mimo jej niewielkiego metrażu zmieści się tam np. wanna.

horyzont praga
źródło: materiały dewelopera
horyzont praga
źródło: materiały własne

Od strony technicznej jest bardzo dobrze. Podłogi, ściany i sufity są równe. Nie zauważyliśmy pęknięć i innych fuszerek. Sporym minusem jest to, że na ścianach i sufitach trzeba będzie położyć gładzie, co będzie sporym kosztem dla kupującego.

Podłączenia pod wodę i elektryczność są wykonane prawidłowo. Jedyny minus to niewielka ilość gniazdek elektrycznych. W lokalu poza niewielką kupką gruzu nie stwierdziliśmy większych uchybień, które nie powinny mieć miejsca przy pokazywaniu mieszkania potencjalnym klientom.

Jedyną większą wadą mieszkania jest balkon. Jest on wyniesiony nad poziom podłogi pomieszczeń, przez co wychodząc na niego trzeba wykonać małego susa. Nie wygląda to z resztą zbyt estetycznie. Na posadzce balkonu kilka płytek położono nierówno.

źródło: materiały własne
źródło: materiały własne

Nasza subiektywna ocena:

Architektura i urbanistyka – 60% średnia z plusem

Mała architektura – 30% słaba

Wewnętrzne części wspólne: – 80% dobra z plusem

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Ściany i sufity – 75% dobra

Szlichty podłogowe – 81% bardzo dobra

ogólna ocena – 60% – średnia z plusem

 

Podsumowanie:

Mieliśmy duży problem z wystawieniem ostatecznej noty Horyzontowi Praga. Dawno nie byliśmy w tak dobrze wykonanym budynku, w którym nie użyto najtańszych materiałów. Jakość wykończenia i użytych komponentów zasługuje na pochwałę. Z drugiej strony, podczas wizyty w tej inwestycji mieliśmy dużą bolączkę z absolutnym brakiem zieleni, części wspólnych i depresyjnego charakteru okolicznej urbanistyki. Musimy też dodać, że deweloper na własną wycenę „popsuł” standard tej inwestycji decydując się na zastosowanie podwójnych (!) platform garażowych, które z pewnością utrudnią korzystanie z tej części budynku. Do tego nie wiemy, jak będzie wyglądała jakość mieszkania w tym miejscu po dobudowaniu drogowej infrastruktury. Ostatecznie podjęliśmy decyzję, że „trzy z plusem” to najbardziej sprawiedliwa ocena, którą mogliśmy wystawić „Horyzontowi Praga”.

Zobacz też: Lista deweloperów, których oceniliśmy [CZYTAJ TUTAJ]

Inwestycja:

Początek budowy: III kw. 2019 roku

Oddanie inwestycji do użytku: III kw. 2021 roku

Liczba kondygnacji: 18 i 5 kondygnacji naziemnych w zależności od części budynku oraz 2 podziemne

Liczba mieszkań: 164

Wysokość pomieszczeń: 263 cm

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Piętro: 6

Metraż: 40,92 m2

Cena za m2: 14 182 zł

Liczba pokoi: 2

Powierzchnia balkonu: 3,03 m2

Liczba miejsc garażowych: 1 (na platformie)

Cena miejsca parkingowego w garażu: 38 000 zł

Do osobowej obsługi klienta nie mamy większych zastrzeżeń. Pani z biura sprzedaży chętnie oprowadziła nas po całej nieruchomości. Dokładnie potrafiła opisać cały budynek wraz ze szczegółami dotyczącymi liczb.

Materiały deweloperskie też są ok. Deweloper trochę „nagiął” skomunikowanie dzielnicy. Twierdzenie, że z tej części miasta można dojechać w 20 minut do Mordoru jest lekką przesadą. Wizualizacje budynków były wykonane w marę przyzwoicie.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 2 Średnia: 3]