Kaskady Krakowska od VINCI Immobiler. Budynek o futurystycznym kształcie

Kaskady Krakowska.
Kaskady Krakowska. Źródło: Materiały dewelopera

Kilka dni temu rozpoczęła się sprzedaż lokali w inwestycji Kaskady Krakowska od dewelopera VINCI Immobiler Polska. Budynek przy Alei Krakowskiej 285 to jeden z najciekawszych projektów budownictwa mieszkaniowego, które w ostatnim czasie mamy okazję oglądać w Warszawie. Będzie to z pewnością najładniejszy budynek mieszkalny w tej części miasta. Na rozpoczęcie budowy będziemy musieli jednak trochę poczekać.

Za projektem architektonicznym budynku stoi Pracownia Architektoniczna 4 am Architekci. Na początku grudnia rozpoczęła się oficjalna przedsprzedaż lokali połączona z otwarciem Biura Sprzedaży znajdującego się przy Al. Krakowskiej 291. Pozwolenie na budowę wydano w listopadzie tego roku. Nie wiadomo do końca, kiedy budowla zostanie oddana do użytku. Obecnie deweloper jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy inwestycji.

Zobacz też: Informacje nieruchomościowe z dzielnicy Włochy [CZYTAJ TUTAJ]

Kaskady Krakowska co wiemy o projekcie?

Szczegóły projektu opisuje serwis Nowawarszawa.pl. Dziennikarze „NW” przytaczają też wypowiedź dewelopera.

 „Nowoczesny, 9-piętrowy budynek przy Alei Krakowskiej 285 powstanie na styku dwóch zielonych i tętniących życiem dzielnic Warszawy – Włoch i Ochoty. Zaprojektowaliśmy budynek o nietypowej kaskadowej bryle z myślą o ludziach nowoczesnych poszukujących ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań zgodnie z trendami i rozwiązaniami na miarę XXI w. – mówi Jacek Orkisz, Dyrektor Zarządzający VINCI Immobilier Polska. Oferta Spółki została wzbogacona o łącznie 102 lokale w tym 93 mieszkania, 9 lokali niemieszkalnych oraz lokale handlowo-usługowe na parterze . W sprzedaży znajdują się kawalerki, mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe, o metrażach od 33 do 106 m2 oraz 6 lokali usługowych. Każde mieszkanie zostało wyposażone w balkon, loggie, przestronny taras lub ogródek na parterze. Zastosowano prostą bryłę i układ kaskadowy; w elewacjach użyto odcieni bieli i szarości, dodano okna panoramiczne oraz szklane balustrady balkonowe” – czytamy na warszawskim portalu.

Kaskady Krakowska
Kaskady Krakowska. Źródło: materiały dewelopera

Atutem inwestycji ma być bliskość do przyjaznej infrastruktury. W okolicy nowego osiedla znajdziemy m.in. sklepy, punkty usługowe, lokale gastronomiczne i przedszkola. Blisko budynku znajduje się przystanek autobusowy i stacja WKD.

Zobacz też: Nowe mieszkania w Warszawie Sprawdź listę deweloperów [CZYTAJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.