Korona Pragi to inwestycja składająca się z 3 budynków wielorodzinnych realizowanych w 3 etapów. Inwestycja znajduje się na Pradze Południe przy ulicy Ostrobramskiej 73  przy skrzyżowaniu z trasą Siekierkowską. W niedalekiej przyszłości miejsce to będzie jeszcze lepiej skomunikowane poprzez dostępność: II linii metra (przystanek Rondo Wiatraczna) czy trasy rozbudowywanej Olszynki Grochowskiej.

LokalizacjaŹródło: urbanity.pl

Każdy budynek powstający w osobnym etapie inwestycji posiadał będzie 18 kondygnacji wraz z parterem i jedną kondygnację podziemną. Na październik 2017 roku do użytku oddany został pierwszy etap inwestycji w którym znajduje się 166 mieszkań i 4 lokale usługowe.

Następne:  
 • 3 etapowa inwestycja składająca się z 3 budynków
 • rozpoczęcie budowy w 4 kw. 2015 roku
 • Budynek 18- kondygnacyjny
 • Łącznie planowane jest prawie 500 mieszkań
 • Powierzchnia mieszkań od 28 do 79 m2
 • Koszt metra kwadratowego wynosi od 6 049 do 7 449 zł
 • Cena zaproponowana nam za 78 metrowe mieszkanie wynosiła 529 942 co daje 6,750zł za metr kwadratowy.
 • Cena miejsca postojowego wynosi 30 tysięcy – zakup miejsca nie jest obowiązkowy.
Następne:  

Niestety pomimo naszej wyraźniej prośby deweloper nie przekazał nam prospektu dotyczącego szczegółowej dokumentacji technicznej budynku.

W tym miejscu mamy do dewelopera kilka zarzutów. Po pierwsze pomimo miłego przywitania nie dało się ukryć, że w dniu odbioru mieszkań (na pewno nie był to jedyny termin) na inwestycji panował chaos. Wszystkie mieszkania były otwarte, do budynku dało się wejść bez żadnej większej kontroli, a koniec końców przedstawiciel dewelopera zostawił nas samych w mieszkaniu tak abyśmy wraz z przedstawicielami Perfect Space mogli sporządzić ewentualny protokół. Plusem jest to, że otrzymaliśmy informację, że możemy wpisać wszystko na co mamy ochotę a deweloper wykona poprawki , a gdyby tak poprosić o wyburzenie ściany?:)

Co do samego kontaktu z biurem to tak jak wspomnieliśmy w zakładce opis techniczny pomimo wyraźnej prośby nie dostaliśmy konspektu szczegółowej specyfikacji technicznej. Naszym zdaniem również mailowa odpowiedź do nas była wygenerowana dość automatycznie. Krótko mówiąc dostaliśmy krótką odpowiedź i zaproszenie do kontaktu w celu umówienia się na spotkanie – nie dopieściło nas to dostatecznie.

Następne:  

Ocenę tego miejsca chcielibyśmy zacząć od lokalizacji, która jest dość problemowa. Zdecydowanie plusuje tutaj umiejscowienie komunikacyjne. Bliskość trasy Siekierkowskiej i perspektywa rozwoju II linii metra oraz trasy olszynki grochowskiej to na pewno zdecydowany plus jednakże z drugiej strony same bloki położone są w „polu” na tyłach McDonalda i salonu BMW – niestety właśnie tak to trochę wygląda. Kolejnym plusem jest sąsiedztwo Atrium Promenada i kilku innych centrów handlowych. Spinając całość: plus za lokalizacje, minus za sąsiedztwo.

Sąsiedztwo Korony Pragi

Źródło: własne

Pora na architekturę, która krótko mówiąc na kolana nie powala. Niestety te bloki kojarzą się nam z wysokimi molochami (deweloper miał małą działkę więc postarał się upchnąć jak najwięcej), a że w najbliższej osi widokowej widzimy już kilka takich wysokich budynków to nie było problemów z pozwoleniem na budowę co jest naszym zdaniem nie najlepszym rozwiązaniem. Budynku słabo wpisują się w otoczenie i znacznie dominują nad otoczeniem – a jeśli już dominować to czymś ładnym. Budynek może i nie wygląda jakoś bardzo odrażająco – ale nie jest też imponujący – naszym zdaniem 4/10.

Budynek Korony Pragi

Źródło: własne

Przechodząc do zewnętrznych części wspólnych no to bynajmniej na tym etapie nie mogliśmy spodziewać się czegoś specjalnego. Skoro mamy małą działkę to wiadomo, że deweloperowi braknie miejsca na place zabaw i jakieś ciekawe miejsca integracji. Miejmy nadzieję, że po zakończeniu prac nad wszystkimi etapami znajdzie się trochę więcej miejsca dla mieszkańców i ich pociech bądź co bądź w tych 3 blokach będzie mieszkać około 1000 osób.

Zewnętrzne części wspólne:

Źródło: własne

No i niestety wewnątrz kolejne rozczarowanie. Nie będę pastwił się nad deweloperem, że nie blok na odbiory mieszkań powinien być w pełni wykończony a nam brakowało sufitu nad głowami – każdemu może zdarzyć się awaria – za to powiem wprost i bez ogródek – taki pstrokaty zielony to po prostu dramat. Generalnie cała klatka jako kompozycja nie zachęca i nie powala na kolana a dodatkowo znaleźliśmy sporą liczbę uszkodzeń – a jeszcze nie zaczął się etap wykończenia – strach pomyśleć jak będzie wyglądać klatka gdy cały blok zapełni się firmami wykończeniowymi.

Otwarty sufit

Klatka schodowa:

Uszkodzenia na klatce

Źródło: własne

W mieszkaniu w którym mieliśmy okazję pojawić się dzięki uprzejmości firmy Perfect Space – eksperci z tej firmy znaleźli ponad 20 punktów, które zostały wpisane do protokołu odbioru – nie były to jakieś poważne punkty zapalne, ale pojawiło się kilka pęknięć czy zarysowania na szybach. Za to dobrą informacją jest fakt, że w garażu było sucho i nie było żadnych śladów po problemach z wodą.

Uszkodzenia znalezione w mieszkaniu

Garaż

Źródło: własne

 

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

 1. Architektura i urbanistyka: 55% – średnia
 2. Mała architektura: : 35% – słaba
 3. Wewnętrzne części wspólne: 50% – średnia
 4. Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:
 • Ściany i sufity : 90% – bardzo dobra
 • Szlichty podłogowe : 95% – bardzo dobra
 1. Ocena ogólna: 50% – średnia

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen link

 

PS.

Korona Pragi to miejsce, które na pewno nie zachwyca – jednak nie ma co ukrywać cenowo wygrywa z większością warszawskich inwestycji a lokalizacyjnie zdecydowanie pokonuje odległą Białołękę gdzie możemy spotkać podobne ceny. Tak więc naszym zdaniem mamy tutaj typowy przykład „masówki”. Deweloper poszedł typowo w ilość mieszkań nie przywiązując większej wagi do jakości otoczenia i wrażeń estetycznych mieszkańców. Korona Pragi ma być po prostu miejscem zamieszkania a jakość życia mieszkańcy mają czerpać z okolicznych udogodnień jak centra handlowe czy artylerie komunikacyjne. Ocena średnia to naprawdę maksimum co można z tego wyciągnąć… Ale jeśli nie poszukujecie estetycznych wrażeń to może to miejsce dla Was?

.