La Tour Residence (Ochota)

Nasza ocena:
4/6
4/10

La Tour Residence to inwestycja oddana do użytku w 2014 roku przez dewelopera Bouygues Immobilier Polska. Budynek zlokalizowany jest na warszawskiej Ochocie przy ulicy Bohaterów Września.

Obiekt charakteryzuje się dosyć ciekawą i nowoczesną architekturą. Pomimo swojej sporej wysokości nie stanowi dominanty ponieważ sąsiaduje z podobnym gabarytowo budynkiem. Mieszkania na parterze wyposażone zostały w przydomowe ogródki, a mieszkania na wyższych piętrach w przestronne balkony i tarasy. Do lokali można się dostać przez dwa reprezentacyjne lobby, w których przywitani zostaniemy przez pracowników ochrony. Dodatkowo budynek został objęty całodobowym monitoringiem, co przyczynić się ma do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Architektura budynku jest bardzo charakterystyczna i utrzymana w nowoczesnym stylu. Biała kolorystyka elewacji optycznie uspokaja skomplikowaną bryłę obiektu, a w połączeniu z licznymi dużymi przeszkleniami, nadaje lekkości temu dwunastopiętrowemu kolosowi.

La Tour Residence od strony ul. Bohaterów Wybrzeża

Architekci wyrysowując poszczególne mieszkania nie pomyśleli niestety o swoich kolegach „po fachu” zajmujących się projektowaniem wnętrz. Niektóre lokale przez swój układ, sprawiają naprawdę spore trudności w funkcjonalnym i estetycznym zaaranżowaniu przestrzeni. Zdecydowanie taki rozkład pomieszczeń pokona zapał amatorskich śmiałków, którzy chcieliby je urządzić samodzielnie.

Rzut mieszkania o niespotykanie długim przedpokoju

Okolica inwestycji daje naprawdę dużo możliwości. Bliskość centrum miasta i dróg dojazdowych (droga krajowa nr 7) to niezaprzeczalne atuty. Mimo niewielkiej odległości ulic o dużym natężeniu ruchu, hałas w mieszkaniach nie stanowi problemu. Ogromną zaletą jest również bliskość dwóch dużych centrów handlowych – Blue City i Atrium Reduta oraz Parku Zachodniego i Parku Szczęśliwickiego. Lokalizacja to zdecydowanie mocna strona La Tour Residence. Gorzej wygląda sprawa najbliższego sąsiedztwa, które składa się z niezagospodarowanych dzikich parkingów, porośniętych krzakami, drzewami i chwastami. Pozostaje mieć nadzieję, że w najbliższym czasie tereny te zostaną porządnie zagospodarowane.

Najbliższe sąsiedztwo La Tour Residence

Niestety nie da się ukryć, że deweloper bardzo intensywnie zabudował swoją działkę, co wiąże się ze znacznie ograniczonymi terenami rekreacyjnymi. Zieleń urządzona jest w sposób estetyczny jednak właśnie przez ograniczoną przestrzeń, utworzone zieleńce są raczej niewielkich rozmiarów.

Zieleń i mała architektura w La Tour Residence

Podobnie wygląda sytuacja z placem zabaw. Deweloperowi co prawda udało się wcisnąć malutki „kącik dla dzieci” w narożniku działki, ale niestety nie tylko wielkość, ale również jego wyposażenie pozostawia wiele do życzenia. Wydaje nam się, że po 5 minutach na placu zabaw, na którym są jedynie trzy huśtawki na sprężynach, dzieci zaczną domagać się innych rozrywek.

Plac zabaw w La Tour Residence

Jeżeli chodzi o standard wykończenia wewnętrznych części wspólnych, dość pretensjonalna i pompatyczna nazwa „La Tour Residence” nie ma swego odzwierciedlenia w jakości urządzenia klatek schodowych i holów. Oczywiście lobby, przez które wchodzi się do budynku mogą robić wrażenie. Do ich wykończenia użyte zostały między innymi okładziny z naturalnego kamienia, są przeszklone i jasne. Nam wydają się jednak trochę zbyt surowe. Z kolei jeżeli chodzi o wrażenia z oględzin pozostałych wewnętrznych części wspólnych…no cóż, wszystko wydaje się być po prostu dosyć ciasne i niechlujne. W oczy rzucają się przede wszystkim liczne spękania i odpryski na narożnikach ścian. Nie posiadały one również kątów prostych. Spostrzegliśmy także ślady po krzywo wykonanym szpachlowaniu. <zdjęcia lobby>

Uszkodzenia ścian na klatce schodowej w La Tour Residence

Bardzo źle wykończona została również podłoga i cokoły, które w wielu miejscach wybrudzone są fugą.

Wykończenie podłóg i cokołów na klatce schodowej w La Tour Residence

Dodatkowo odnotowaliśmy problemy z szafami licznikowymi, które są powypaczane i często się nie domykają, a także posiadają liczne zarysowania.

Wypaczone i obłupane drzwi szaf licznikowych w La Tour Residence

Z wypowiedzi lokatorów dowiedzieliśmy się również, że w ich mieszkaniach pojawiły się takie niedoróbki i usterki jak choćby źle wyregulowane okna, niezamontowane wentylatory w łazience i kuchni, niepoprawnie wygładzone sufity, spękania na ścianach, ubytki fug między płytkami na balkonie czy źle zamontowane parapety wewnętrzne. Z kolei w mieszkaniu, w którym pojawiliśmy się dzięki uprzejmości firmy Perfect Space – największym problemem okazała się mocno porysowana stolarka okienna. Uszkodzenia były obecne nie tylko na ramach, ale również na szybach. Rysy pojawiły się także na drzwiach wejściowych do lokalu oraz na portalu wokół nich. Niestety wymiana zniszczonych okien wiąże się z konsultacją uszkodzeń z producentem, co przekłada się na wydłużenie terminu jej wykonania.

Zauważyliśmy również bardzo nieestetycznie oszlifowany narożnik jednego z parapetów wewnętrznych oraz krzywo zamontowaną kratkę odpływową na balkonie.

Krzywo zamontowana kratka odpływowa i źle wyszlifowany parapet

Jeżeli zaś chodzi o tynki w mieszkaniu, trzeba przyznać, że wykonane zostały dobrze i nie posiadały żadnych spękań. Uwagi mieliśmy jedynie do źle wykończonego jednego narożnika oraz jednej ściany, która posiadała lekki odchył od pionu. Podłogi również wykonane są bardzo dobrze. Nie odnotowaliśmy pęknięć szlicht ani żadnych odchyłów od poziomu. Duże brawa dla wykonawców.

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

  1. Architektura i urbanistyka: 56% – średnia
  2. Mała architektura: 62% – dobra
  3. Wewnętrzne części wspólne: 40% – słaba

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

  1. Ściany i sufity – 80% – dobra
  2. Szlichty podłogowe – 90% – bardzo dobra
  3. Ocena ogólna: 61% – dobra

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen.

PS.

La Tour Residence nie zagwarantuje Wam poczucia przytulności czy kameralności. Jest to naprawdę sporych rozmiarów budynek z mocno ograniczonymi terenami zielonymi i z miejscem, które jest jedynie namiastką placu zabaw. Jeżeli jednak udałoby się Wam zdobyć mieszkanie o w miarę ustawnym układzie pomieszczeń, to jest to bardzo dobre miejsce dla singli bądź bezdzietnych par, prowadzących szybki, nowoczesny i wielkomiejski tryb życia. Dodatkowym warunkiem jest oczywiście również to, żebyście nie byli zbyt przeczuleni na punkcie estetyki wykończenia wewnętrznych części wspólnych budynku. Osobiście jednak po zapoznaniu się z całą inwestycją oraz dodatkowo z negatywnymi opiniami na temat dewelopera, poważnie byśmy się zastanowili nad zakupem mieszkania w La Tour Residence.

Oddanie inwestycji do użytku – IV kwartał 2014

Liczba klatek – 2

Liczba mieszkań – 246

Średnie metraże mieszkań:

  • Jednopokojowe – 39m2
  • Dwupokojowe – 45m2
  • Trzypokojowe – 59m2
  • Czteropokojowe i pięciopokojowe – do 150m2

Liczba kondygnacji – 13

Cena zaproponowanego nam czteropokojowego mieszkania o metrażu 80,10m2 – 658100zł (ok. 8216zł/m2)

Cena miejsca postojowego w hali garażowej i komórki lokatorskiej o metrażu ok.6m2 wliczona jest w cenę mieszkania.

Stolarka okienna w budynku wykonana została z profili drewnianych. W miejscach gdzie nie ma możliwości uzyskania odpowiedniej izolacji akustycznej, nawietrzaki okienne zastąpione zostały ściennymi, wyprowadzonymi pod okładziną elewacyjną. W obiekcie znalazło się miejsce dla 6 lokali usługowych, zlokalizowanych od strony ulicy Bohaterów Września. Do konstrukcji budynku wykorzystano następujące technologie i materiały:

Technologia wykonania:

  • Posadowienie na płycie fundamentowej żelbetowej
  • Izolacja wodoszczelna w technologii betonu wodoszczelnego albo ciężkich izolacji powłokowych
  • Słupy i ściany stanowiące konstrukcję wsporczą dla stropów zaprojektowano jako żelbetowe monolityczne zgodnie z projektem konstrukcji
  • Ściany stanowiące konstrukcję nośną obiektu żelbetowe
  • Ściany zewnętrzne w części podziemnej wykonane jako ścianka szczelinowa
  • Izolacyjność zapewniona poprzez zastosowanie technologii betonu wodoszczelnego albo izolacji powłokowych
  • Ściany zewnętrzne nadziemia żelbetowe lub murowane z pustaków Porotherm lub równorzędnych
  • Ściany stanowiące konstrukcję nośną obiektu żelbetowe
  • Ściany międzylokalowe z bloczków Silka 18 cm lub równorzędne;
  • Stropy monolityczne żelbetowe
  • Stropodach nad najwyższą kondygnacją został zaprojektowany w formie płyty żelbetowej z izolacjami termicznymi i wodoszczelnymi, powłokowymi zgodnie z projektem

Ściany wewnętrzne:

  • Bloczek silikatowy min. 8 (osiem) cm, mogą występować ściany żelbetowe
  • Tynk gipsowy maszynowy, gruntowany, malowany jednokrotnie farbą Nobiles lub równorzędną w kolorze białym

Podłogi:

  • Szlichta cementowa pod warstwy wykończeniowe (warstwy wykończeniowe np. gresy, parkiety wykonywane przez Nabywcę) oddylatowana od ścian
  • Styropian – 2 (dwie) warstwy (elastyczna + twarda)

Warto również zaznaczyć, że w budynku zastosowano wentylację mechaniczną oraz że wysokość mieszkań w świetle kondygnacji wynosi 2,63m.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *