Luksusowe nieruchomości na świecie drożeją. Najnowsze dane

biurowce
biurowceŹródło: Pixabay.com/Pexels

Ceny nieruchomości luksusowych na świecie wzrosły średnio o 9,5 proc. w okresie 12 miesięcy do września 2021 roku – wynika z publikowanego kwartalnie przez firmę Knight Frank indeksu Prime Global Cities Index Q3 2021, śledzącego ceny nieruchomości luksusowych w 45 największych miastach na świecie.

O ustaleniach firmy Knight Frank donosi serwis Propertynews.pl. Portal zwraca uwagę, że luksusowe nieruchomości stały się w obecnych, niepewnych czasach ulubionym celem lokowania kapitału przez majętnych inwestorów.

Hossa na rynku nieruchomości! Ceny mieszkań wzrosną

Luksusowe nieruchomości na świecie drożeją. Gdzie ceny najbardziej urosły?

Luksusowe nieruchomości na świecie cały czas drożeją. Najwyższy wzrost cen, o 26,4 proc. na koniec III kw. r/r, został odnotowany w Miami.

85 proc. miast z zestawienia odnotowało wzrost cen nieruchomości luksusowych na koniec III kwartału 2021 r/r. 35 proc. miast z zestawienia odnotowało wzrost cen nieruchomości luksusowych o ponad 10 proc. w ciągu 12 miesięcy – czytamy na portalu Propertynews.pl.

Property News.pl przygotował prostą tabelkę, w której pokazano gdzie luksusowe nieruchomości na świecie podrożały najszybciej. Spośród europejskich miast najwyższe wzrosty cen w tym okresie zanotowały:

– Sztokholm (+11%),

– Genewa (+10,8%),

– Edynburg (+8,5%),

– Zurych (+7,6%),

– Monako (+5%),

– Dublin (+4,9%),

– Berlin (+4,7%),

– Frankfurt (+4,5%),

– Wiedeń (+3,6%),

– Paryż (+3,1%),

– Lizbona (2,4%),

– Madryt (+2%),

– Londyn (+0,7%).

Co ciekawe, ceny nieruchomości luksusowych nie rosną wszędzie. Wybrane światowe metropolie, Nowy Jork (-1,8%) i Dubaj (-3,6%), już kolejny kwartał notują spadki cen. Co prawda ceny odbijają się względem II kwartału 2021 roku, więc można przypuszczać, że po otwarciu granic USA dla obcokrajowców w listopadzie popyt za strony kupujących zacznie rosnąć jeszcze szybciej.

Ceny mieszkań rosną. Wzrost o ponad 10 proc. w III kw. 2021 roku

Zobacz też: Andrzej Sadowski o cenach mieszkań [CAŁY WYWIAD TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.