Najciekawsze inwestycje deweloperskie w Warszawie. II i III kwartał 2022

Najciekawsze inwestycje deweloperskie w Warszawie
Najciekawsze inwestycje deweloperskie w Warszawie. Zdjęcie przykładowe. Źródło: Pixabay.com/MichaelGaida

Majówka to okres, w którym statystycznie Polacy najczęściej myślą o zakupie nowego mieszkania – wynika z danych portalu Nieunieruchomione.pl. Dlatego właśnie portal Oceniamydeweloperow.pl postanowił przygotować zestawienie, które zawiera najciekawsze inwestycje deweloperskie w Warszawie i okolicach na II i III kwartał 2022 roku. Zapraszamy do lektury.

Na początku kilka słów o tym, jakie kryteria zastosowaliśmy przy tworzeniu ww. zestawienia. Staraliśmy się je przygotować możliwie ostrożnie. Ponieważ mowa tutaj o inwestycjach, które jeszcze pozostają dopiero w budowie (II kwartał jeszcze się nie skończył), braliśmy pod uwagę głównie czynniki architektoniczne i urbanistyczne. Zwróciliśmy też oczywiście uwagę na udogodnienia dla mieszkańców. Wybieraliśmy oferty, które znaleźć można na popularnych portalach np. Rynek Pierwotny.pl.

Dodajmy jeszcze, że nasze zestawienie NIE JEST rankingiem. Pozycja poszczególnych inwestycji została dobrana w sposób losowy.

ZOBACZ TEŻ: NAJLEPSZE INWESTYCJE W 2021 ROKU. WARSZAWA I OKOLICE [KLIKNIJ TUTAJ]

Najciekawsze inwestycje deweloperskie w Warszawie w II kwartał 2022 roku. Nasze TOP 5

1. Miasteczko Jutrzenki – etap IV (Aurec Home). Włochy

Miasteczko Jutrzenki
Miasteczko Jutrzenki

To jedna z tych inwestycji, która wzbudza duże emocje wśród naszych czytelników. Wielokrotnie otrzymywaliśmy wiadomości z prośbą o ocenę tej nieruchomości i pewnie niebawem w końcu tam zawitamy 😊 Co można powiedzieć o osiedlu Miasteczko Jutrzenki? Dużo zieleni i różnych udogodnień dla mieszkańców, przyjazna architektura i brak problemów dla okolicznych mieszkańców wynikających z powstania nowych zabudowań.

Miasteczko Jutrzenki składa się z 474 lokali mieszkalnych, które znajdują się w 6 budynkach wielorodzinnych. Budynki te składają się z 7 kondygnacji plus jednej kondygnacji podziemnej.

2. Kwitnące Bielany (Unimax Development). Bielany

Kwitnące Bielany
Kwitnące Bielany

Kolejny ciekawy projekt. 8-piętrowy budynek, w którym przewidziano tylko 35 lokali mieszkaniowych. Mieszkańcy parteru będą mieli do dyspozycji aż 160-metrowe ogródki. Do tego warto dodać bardzo ciekawą kolorystykę wykończenia wnętrz. Całość będzie ogrodzona.

3. Osiedle Wilno (Dom Development). Targówek

wilno
Osiedle Wilno

Osiedle Wilno od Dom Development to jedno z pionierskich tego typu projektów w naszym kraju? Na czym polega jego fenomen? Otóż deweloper, który realizuje swój projekt na ogromnym obszarze, bierze też udział w budowie lokalnej infrastruktury z własnej kieszeni (m.in. kolejki miejskiej i terenów rekreacyjnych dostępnych dla wszystkich). Nie jest to projekt idealny i ma on swoje wady, ale w czasach prywatyzacji zysków i przerzucania ew. kosztów na społeczeństwo warto docenić tego rodzaju przedsięwzięcie.

Chcecie poznać więcej szczegółów o Osiedlu Wilno? Zapraszamy do lektury naszej recenzji tej inwestycji. Link do niej znajduje się tutaj:

OSIEDLE WILNO – CENY I NIEZALEŻNA OPINIA [KLIKNIJ TUTAJ]

4. Fantazja (Cordia Polska). Bemowo

Fantazja
Osiedle Fantazja

Budynki wielorodzinne przypominające wyglądem drewniane domostwa w Skandynawii? Tak właśnie wygląda projekt Fantazja od dewelopera Cordia Polska. Deweloper postawił na skandynawski design i musimy przyznać, że mu się to udało. Dla nas to jeden z najciekawszych architektonicznie projektów, które obecnie powstają w Warszawie. Oprócz tego deweloper kusi potencjalnych klientów zielenią i licznymi udogodnieniami dla mieszkańców.

Osiedle Fantazja składa się z 5ciu 4-piętrowych budynków, w których znajduje się łącznie 147 lokali. Ich metraż wynosi od 40 do 120 metrów.

5. Wawer Go (Acatom Sp. z o.o.). Wawer

Wawer Go
Wawer Go

W końcu powstaje jakieś sensowne osiedle wielorodzinne na Wawrze, które nie straszy wykonaniem i lokalizacją.

Osiedle składać się będzie z 5 budynków czterokondygnacyjnych o łącznej liczbie 137 mieszkań. Na kondygnacjach podziemnych zaprojektowano garaże oraz komórki lokatorskie. Mieszkania posiadać będą balkony, tarasy a na parterze zaciszne ogródki. Kształt i wzajemne położenie budynków umożliwia uzyskanie pomiędzy nimi wspólnej przestrzeni dla mieszkańców. Wykorzystano ją na: plac zabaw, zewnętrzną siłownię, tereny rekreacyjne z fontanną oraz ciąg spacerowy i ławeczkami.

Warto też dodać o przyjaznej okolicy osiedla. Dookoła znajdziemy głównie domy jednorodzinne.

Najciekawsze inwestycje deweloperskie w Warszawie. II i III kwartał 2022. Która inwestycja Ci się podoba? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKIE INWESTYCJE, KTÓRE OCENILIŚMY [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.