Najlepszy budynek w Europie i Azji. Prestiżowa nagroda dla Villa Reden

villa reden
Villa Reden. Źródło: Facebook.com/FrantaGroup

Chorzowski apartamentowiec Villa Reden został uznany za najlepszy budynek mieszkaniowy w Europie i Azji. – Dla nas to największe wyróżnienie jakiego mogliśmy się spodziewać i zdecydowanie największe w historii pracowni! – napisali na Facebooku twórcy projektu z Franta Group.

15 grudnia 2021 roku w Jekaterynburgu w Rosji odbyła się gala podsumowująca wyniki XVI edycji Międzynarodowej Nagrody Architektury i Designu „Euroasian Prize 2021”. Jury złożone z architektów i projektantów z całego świata wyróżniło m.in. chorzowski apartamentowiec z mieszkaniami na wynajem zaprojektowany przez pracownię Franta Group – czytamy na portalu Deccoria.pl.

ZOBACZ TEŻ: NOWE INWESTYCJE, KTÓRE WARTO ZNAĆ [KLIKNIJ TUTAJ]

Villa Reden. Najlepsza w Euroazji. Wielki sukces pracowni Frana Group.

Radości z wyróżnienia nie kryją twórcy projektu budynku Villa Reden. – Jako jedyny projekt z Polski Villa Reden uczestniczyła w fazie finałowej konkursu i oprócz wygranej dostała najlepszą ocenę wśród wszystkich nominowanych zdobywając pierwsze miejsce! Pikanterii dodaje fakt, że w gronie jury, wyróżniającym najlepsze europejskie i azjatyckie projekty, zasiadają najwięksi współcześni twórcy światowej architektury tacy jak Daniel Libeskind, Doriana Fuksas, Eric Van Egeraat, Yosuke Hayano czy Piero Lissoni. Dla nas to największe wyróżnienie jakiego mogliśmy się spodziewać i zdecydowanie największe w historii pracowni! – czytamy w mediach społecznościowych Franta Group.

villa reden
Villa Reden. Źródło: Facebook.com/FrantaGroup

Uznany apartamentowiec znajduje się w północno-wschodniej części Chorzowa, w dzielnicy Góra Redena, nieopodal parku. Budynek, którego forma nawiązuje do modernizmu, sąsiaduje m.in. ze starym, drewnianym kościołem oraz zbiornikiem wodnym i dawnym schronem przeciwlotniczym. Nietypowa forma bloku, który odznacza się zaokrąglonymi narożnikami, jest konsekwencją wielobocznego, nieregularnego ukształtowania terenu. Twórcy chcieli zachować jak najwięcej drzew rosnących na działce, gdzie powstała inwestycja. Z zewnątrz Villa Reden wyróżnia się elewacją wykonaną z klinkieru. Celem architektów było wtopienie obiektu w otaczającą go naturę – podaje Deccoria.

Warto zauważyć, że wspomniany budynek znajduje się w Chorzowie. To doskonały przykład tego, że ciekawa architektura może też powstawać poza największymi miastami w Polsce. Redakcja Oceniamy Deweloperów gratuluje sukcesu twórcom projektu Villa Reden.

ZOBACZ TEŻ: BUDYNEK O FUTURYSTYCZNYCH KSZTAŁTACH POWSTANIE W WARSZAWIE. PROJEKT ROKU? [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.