Nowe osiedle na Służewcu. Echo Investment stawia na zieleń i szkołę

Zdjęcie podglądowe. Źródło: Capri23auto/pixabay

Echo Investment zmienia plany swojej mega-inwestycji. Nowe osiedle na Służewcu ma zostać wzbogacone o zieleń i szkołę dla 450 uczniów. Od jakiegoś czasu głośno jest o projekcie, który zakłada uzupełnienie biurowego Służewca budynkami mieszkalnymi.

Na osiedlu Echo Investment ma powstać nawet do 1600 mieszkań. Byłaby to największa inwestycja w tej części miasta i jedna z największych w Warszawie. – Chcemy zmienić najstarszą część warszawskiego biurowego zagłębia w otwarte osiedle mieszkaniowe, pełne zieleni, zapewniające mieszkańcom wszystkie potrzebne na co dzień usługi – informują przedstawiciele spółki Echo Investment. Cały kompleks ma postać w okolicach ulicy Wołoskiej.

Zobacz też: planowane inwestycje w Warszawie [CZYTAJ TUTAJ]

Nowe osiedle na Służewcu. Wymuszone zmiany w projekcie

Przypomnijmy, że o projekcie dewelopera Echo Investment jest głośno od jakiegoś czasu. Powstanie takiego kompleksu mieszkaniowego byłoby początkiem tzw. odbiurowienia Służewca. [O KONIECZNOŚCI ZMIAN W TEJ CZĘŚCI MIASTA PISALIŚMY TUTAJ]. Na początku czerwca br. warszawscy radni zablokowali inicjatywę inwestora. Wtedy Echo Investment proponował wybudowanie szkoły, która pomieści 270 uczniów. Politycy argumentowali, że to za mało.

Teraz firma przedstawiła zmodyfikowany projekt. Deweloper uwzględnił w nim uwagi radnych. Nowe osiedle na Służewcu ma być jeszcze bardziej przyjazne mieszkańcom, a w szkole będzie miejsce nawet dla 450 dzieci. –Wzięliśmy pod uwagę wszystkie główne postulaty lokalnej społeczności, władz miasta, dzielnicy i radnych, jakie pojawiły się w trakcie procedowania projektu. Zapewniamy budowę modelowej i najnowocześniejszej w Warszawie szkoły podstawowej, która daleko wykracza ponad wymagania, jakie są stawiane przed inwestorami w specustawie mieszkaniowej. Pierwsze lekcje w nowej szkole mogą się zacząć już we wrześniu 2023 roku. Porozumieliśmy się z przedstawicielami lokalnej społeczności w sprawie zagospodarowania na tereny zielone pasów działek, które obecnie są częściowo niezagospodarowane lub zupełnie opuszczone. Nasz projekt jest dla miasta i obszaru Służewca niezwykle korzystny, co docenili zarówno mieszkańcy, urząd dzielnicy, jak i komisja ładu przestrzennego – mówi Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment.

Dodajmy, że inwestor chce stworzyć tzw. osiedle otwarte. Do zielonych części wspólnych dostęp będą mieli wszyscy mieszkańcy okolicy. Nowe osiedle na Służewcu ma obfitować w punkty usługowe.

Czy Echo Investment dotrzyma obietnicy i stworzy zielone, przyjazne dla okolicznych mieszkańców osiedle? O tym dowiemy się już niebawem. Najpierw zgodę na realizację projektu muszą wydać władze Warszawy. Głosowanie rady miasta już w najbliższy czwartek. A zespół Oceniamy Deweloperów na pewno oceni to osiedle.

Zobacz też: Ocenione inwestycje w okolicach Służewca [CZYTAJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.