Nowy Żłobek we Włochach. Jedyna taka placówka w Warszawie

Nowy żłobek we Włochach
Nowy Żłobek we Włochach. Źródło: Youtube.com/Trzaskowski

Miejsce dla 150 dzieci i najnowocześniejsze urządzenia, a to wszystko za darmo – tym kusi nowy żłobek we Włochach. Placówka mieści się przy ul. Astronautów. Otwarcie nowego budynku dla najmłodszych skomentował prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. – Budujemy też nowe miejskie placówki. Jedną z nich otworzyliśmy właśnie przy ul. Astronautów we Włochach – powiedział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski na nagraniu umieszczonym w internecie.

„W Warszawie cały czas inwestujemy w opiekę dla najmłodszych. Rocznie przeznaczamy na ten cel ok. 280 mln zł z budżetu miasta. Realizujemy program bezpłatnych żłobków, w których dysponujemy już łącznie ponad 15 tys. miejsc. Budujemy też nowe miejskie placówki. Jedną z nich otworzyliśmy właśnie przy ul. Astronautów we Włochach” – zapowiedział Trzaskowski.

Zobacz też: Powstanie nowy most. To największa taka inwestycja w Warszawie [KLIKNIJ TUTAJ]

Nowy Żłobek we Włochach. Co znajdziemy w placówce?

Nowy Żłobek we Włochach różni się zdecydowanie  od innych tego typu placówek. Kusi on nowoczesną infrastrukturą dopasowaną do potrzeb maluchów. O szczegółach możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej urzędu miasta.

„Oddany przed kilkoma tygodniami dwukondygnacyjny żłobek przy ul. Astronautów 5 pomieści 150 dzieci, którymi przez pięć dni w tygodniu, przez 10 godzin dziennie, bezpłatnie zajmie się wykwalifikowana kadra. Inwestycja była realizowana przez Urząd Dzielnicy Włochy w formule zaprojektuj i zbuduj, a m.st. Warszawa przeznaczyło na tę realizację prawie 7,5 miliona złotych.

W skład oddziału żłobkowego wchodzi sala z wydzielonymi strefami do zabawy i odpoczynku oraz z dostosowanymi łazienkami i schowkiem na pościel i leżaki. Dzieci mogą także korzystać z części wspólnych, czyli z sali ruchowej wyposażonej w materace, poduchy i kącik zabaw. Placówka zapewnia dzieciom opiekę pielęgniarki i psychologa, a także całodzienne wyżywienie przygotowane na miejscu, zgodnie z normami żywieniowymi dla dzieci w wieku do lat trzech” – przekazali urzędnicy.

Co więcej, do 2023 roku w Warszawie ma powstać aż kilkanaście nowych żłobków w kilku różnych dzielnicach. Na ten moment miasto oferuje 15,5 tys. miejsc dla dzieci we wszystkich tego typu placówkach.

Władze Warszawy szczycą się też tym, że aż podobno 96 proc. rodziców jest zadowolona z jakości darmowych żłobków, które powstały w ostatnich latach na terenie stolicy. Tak ma wynikać z badań zamówionych przez ratusz.

Zobacz też: Co się buduje w Warszawie? Przegląd samorządowych inwestycji [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.