Osiedle Królewskie (Wilanów)

Nasza ocena:
4/6
4/10

Osiedle „Królewskie” to inwestycja podzielona na VI etapów, położonych na ponad 4 hektarowej działce i oferujących aż 600 mieszkań. Inwestycja zlokalizowana jest na warszawskim Wilanowie w „Miasteczku Wilanów” przy ulicy Rzeczypospolitej.

Inwestycja wpisuje się w sąsiadujące otoczenie gdyż wszystkie projektowane budynki będą niskiej wysokości (max. 5 kondygnacji – 5 kondygnacja w postaci lokalnych dominant) przez co dopasowują się do ogólnie przyjętego stylu realizowanego na „Miasteczku Wilanów”. Mieszkania na parterze wyposażone zostały w przydomowe ogródki, a mieszkania na wyższych piętrach w przestronne balkony i tarasy. W parterach budynków od strony drogi stworzona została możliwość wprowadzenia usług niskiej uciążliwości, które mają ożywić ten teren a także ułatwić życie mieszkańcom. Dla zwiększenia bezpieczeństwa cały kompleks został objęty całodobową ochroną i monitoringiem. My dokładniej przyjrzeliśmy się V etapowi tej inwestycji gdyż tam mieliśmy okazję przebywać.

Po mimo iż na pierwszy rzut oka wydaje się , że inwestycja pod każdym względem jest odpowiednio zrealizowana to jednak my zauważyliśmy sporo szczegółów, które zdecydowanie obniżają ocenę tej realizacji.

Budynki są dobrze wpisane w otoczenie i komponują się z okolicznymi obiektami, jednakże samo wykończenie nie jest czymś doskonałym. Bryła wygląda dobrze i solidnie ale brakuje jej czegoś co wyróżniałoby ją z „tłumu”. Są to zwykłe biało-szare budynki z małą ilością urozmaiceń jak np. drewno, kamień, czy jakiekolwiek inne atrakcyjne elementy.

Budynek oraz jego otoczenie

Zdjęcia własne

Deweloper przy promowaniu swojej inwestycji zachwala sobie dogodne połączenie komunikacyjne (przyszłe połączenie Wilanowa linią tramwajową) jednakże ma to również swoją złą stronę szczególnie jeśli planujemy zamieszkać w budynkach usytuowanych najbliżej ulicy Rzeczypospolitej (tą ulicą ma przebiegać linia tramwajowa). My omawiamy taki wariant gdyż jak wspomnieliśmy wcześniej skupiamy się na V etapie i tej części budynku, a w tym przypadku odgłosy przejeżdżających tramwajów staną się dla mieszkańców bardzo uciążliwe.

Również otoczenie zielenią i małą architekturą nie robi dobrego wrażenia. Przed budynkiem planowane jest wprowadzenie małej raczej dość sztywnej, minimalistycznej i nie zachęcającej do korzystania przestrzeni zielonej wyposażonej w małą architekturę.

Minimalistyczna zieleń przed budynkiem F

Zdjęcia własne

Niestety również projektowana zielona część wspólna (pomiędzy budynkami), w której znajduje się również plac zabaw jest wykonana w tym surowym i minimalistycznym stylu. Plac zabaw to zaledwie piaskownica i 3 urządzenia „bujane”. Wokół znajduje się kilka ławek i przewidziana jest trawa i prosta zieleń. Oczywiście deweloper w całym projekcie przewidział miejsce na większy plac zabaw i bardziej rozwiniętą zieloną część wspólną, jednak ten minimalizm wewnątrz osiedla bardzo „kłuje” w oczy.

Zielona przestrzeń wewnętrzna z placem zabaw

zdjęcie: własne

Będąc w jednym z mieszkań okazało się, że jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Pojawiło się kilka niedoróbek i nie-ciekawych rozwiązań. W przypadku tego mieszkania okazało się, że parapet balkonowy jest pęknięty, przy jednym z okien nie było dokładnego kąta prostego a skrzynki na bezpieczniki i media nie zostały w żaden sposób schowane i znajdują się na widoku tuż za drzwiami – co zdecydowanie burzy estetykę naszego przyszłego „M”. Kolejną negatywną rzeczą, która od razu rzuciła nam się w oczy jest mała ilość gniazdek oraz punktów oświetleniowych, bo cóż dają nam 3 gniazdka w salonie czy 1 punkt oświetleniowy na każdym suficie? Jest to zdecydowanie bardzo minimalistyczne podejście, które w przyszłości może ograniczyć funkcjonalność naszego mieszkania.

Pęknięty parapet i nie schowane puszki w mieszkaniu

Zdjęcia własne

Będąc w wewnętrznych częściach spójnych nie doszukaliśmy się żadnych widocznych „niedoróbek” co nie znaczy, że na pewno ich nie ma, gdyż mogliśmy się poruszać tylko po ograniczonej części osiedla. W każdym razie sytuacja z częściami wspólnymi jest analogiczna do sytuacji z bryłą budynku. Wszystko na pozór jest w porządku jednak brakuje czegoś co nada temu miejscu pewnego rozmachu. Minimalizm, który pojawiał się w częściach zielonych pojawia się również tutaj. Klatki są szare, nudne, wręcz przygnębiające, a drzwi windy na korytarzach wyglądają jak drzwi wind w blokach z lat 90.

Korytarz, klatka schodowa i winda

Zdjęcia własne

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

  1. Architektura i urbanistyka: 60% – średnia
  2. Mała architektura: : 45% – średnia
  3. Wewnętrzne części wspólne: 60% – średnia

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

  1. Ściany i sufity : 85% – bardzo dobra
  2. Szlichty podłogowe : 80% – bardzo dobra
  3. Ocena ogólna: 65% – dobra

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen.

PS.

Podsumowując: sam obiekt wpisuje się w otoczenie i generalnie nie można mieć do jego wykonania większych zastrzeżeń. Zarówno lokalizacja jak i samo usytuowanie budynków to plus dla tej inwestycji. Niestety widoczny na każdym kroku minimalizm i brak rozmachu powodował iż nasze poszczególne oceny oscylowały w okolicy „średniej” a i subiektywne odczucia dotyczące odbioru inwestycji nie były najwyższe. Jednakże sumując wszystkie „zmienne” inwestycja ta zasłużyła na ogólną ocenę dobrą, a my uważamy, że po mimo kilku wyraźnych minusów warto zainwestować pieniądze na mieszkanie w tym miejscu.

  • Planowany termin zakończenia budowy – 2016
  • Liczba mieszkań w kompleksie – 600
  • Cena zaproponowanego nam mieszkania 72mza 518 400zł (7.200zł za m2)
  • Możliwość dokupienia miejsca garażowego za 35 000 zł (możliwość wykupienia 2 miejsc – cena dwóch miejsc parkingowych do negocjacji)
  • Cena komórki lokatorskiej – 4 000zł za m(ilość komórek ograniczona)

Bryłę stanowi konstrukcja żelbetowa monolitycznie wylewana a elewacja została wykończona tynkiem klasy Dryvit a w części drewnopodobną Trepsą i okładziną kamienną.

Interesującą sprawą jest sposób wykończenia części wspólnych, w których zastosowane zostały:

  • Dźwigi osobowe – Windy produkcji Schindler. Wyposażane w panel dotykowy i lustro. Portal windowy na parterze obłożony kamieniem. Podłoga wykończona kamieniem
  • Korytarze
    • Wykończenie podłóg – płyty z kamienia naturalnego lub płytki gres
    • Wykończenie ścian – tynk gipsowy maszynowy malowany
  • Klatki schodowe
    • Drzwi wejściowe – wejście do klatek na kondygnacjach – drzwi aluminiowe malowane proszkowo, wejście do klatek na kod
    • Wykończenie podłóg- płytki gresowe
    • Wykończenie sufitów – tynk gipsowy  malowan
  • Balustrady – Stalowe

Należy zwrócić również uwagę na wykończenia i instalacje związane z wykończeniem mieszkań. Drzwi wejściowe do mieszkania to jednoskrzydłowe antywłamaniowe drzwi typu C, na konstrukcji stalowej wykończone panelem z okleiną drewnopodobną z jednym zamkiem wielopunktowym atestowanym, wizjerem, sztywnym łańcuchem i progiem opadającym.

Ilość gniazdek elektrycznych:

  • Hol – 1 szt.
  • Kuchnia
    • 2 szt. nad blatem kuchennym
    • 1 szt. do zmywarki
    • 1 szt. do okapu
    • 1 szt. do lodówki
    • 1 szt. zasilanie elektryczne kuchni (zakończone puszką)
  • Salon – 3 szt.
  • Pokój – 2 szt.
  • Łazienka – 1 szt.
  • Wnęka szafowa – 1 szt.
  • Balkon/taras/loggia/ogródek – 1 szt.
  • Wypust na dzwonek

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *