Osiedle Wilno (Targówek) – zobacz ceny i opinie

Nasza ocena:
4/6
4/10

Ekipa Oceniamy Deweloperów miała okazję odwiedzić jedno z najsłynniejszych warszawskich nowych osiedli. Wraz z pracownikami firmy Perfect Space odebraliśmy w tej gigantycznej inwestycji Dom Development dwa mieszkania dla naszego klienta na Osiedlu Wilno.

Osiedle Wilno to wieloetapowa inwestycja, która wciąż rozwija się na warszawskim Targówku. Zaplanowano, że osiedle powstanie w niskiej zabudowie. Co różni „Wilno” od inwestycji innych deweloperów? Jest to mini-miasteczko w pigułce. Deweloper dofinansował z własnej kieszeni nawet stację kolejki „Warszawa Zacisze Wilno”, która znajduje się tuż obok zabudowań.

Dom Development Targówek – Lokalizacja:

Dzięki stacji kolei Osiedle Wilno jest doskonale skomunikowane z resztą miasta. Warto dodać, że przez tą inwestycję przejeżdża też kilka linii autobusowych. Nieco gorzej może wyglądać dojazd autem do centrum Warszawy w godzinach szczytu. A to dlatego, że po drodze będziemy musieli się poruszać dość wąską ulicą.

Osiedle leży na uboczu Targówka, z dala od miejskiego zgiełku. To niewątpliwy atut dla części kupujących. Niestety, kilku ważnych punktów w bliskiej okolicy brakuje, m.in. przyzwoitych szkół podstawowych czy średnich.

Jeśli chodzi o codzienne zakupy spożywcze czy drobniejsze usługi, to bez problemu znajdziemy je na samym osiedlu. Na parterach budynków mieszkalnych znajduje się sporo małych sklepów i usług.

Osiedle Wilno - lokalizacja
Osiedle Wilno. Źródło: GetHome.pl

Architektura i urbanistyka:

Osiedle Wilno wpisuje się w nurt nowego urbanizmu. Charakteryzuje się niską intensywnością zabudowy i dużymi mieszkaniami. Niestety, ta intensywność, w niektórych miejscach tworzy poczucie „przytłoczenia”. Na całym osiedlu nie uświadczymy żadnych starszych drzew, co jest dużą wadą. Użyto też, naszym zdaniem, za dużo kostki brukowej w miejscu, w którym mogłoby się znajdować jakieś urozmaicenie np. trawa.

Osiedle Wilno
Osiedle Wilno. Źródło: materiały dewelopera

Elewacja budynków jest dość ładna jak na standard ekonomiczny. Deweloper urozmaicił ją m.in. grafikami. Bryła budynków od głównych ulic jest bardzo ładna. Obawiamy się jednak, że przy tej technice, za kilka lat mogą pojawić tam się zacieki przez co osiedle odrobinę „zapyzieje”.

Na parterach budynków mieszkalnych znajduje się dużo sklepów i lokali usługowych.

Zewnętrzne części wspólne:

Zewnętrzne części wspólne na Osiedlu Wilno oceniamy pozytywnie. Wewnątrz poszczególnych zespołów budynków znajduje się sporo zieleni dla mieszkańców. Są też placyki zabaw dla najmłodszych, jest trochę ławeczek. Brakuje tylko (parokrotnie już wspominanych) większych drzew. Szkoda też, że na tak wielkim terenie deweloper nie pomyślał też o jakimś większym obiekcie sportowym.

Osiedle Wilno
Osiedle Wilno. Źródło: materiały dewelopera

Wewnętrzne części wspólne:

Najsłabsza część tej inwestycji. Sprawdzając trwałość wykonania byliśmy bardzo zawiedzeni. Tu nie chodzi o styl wykończenia i jakość użytych materiałów. Fachowcy którzy odpowiadali za wykonanie korytarzy i klatek schodowych dopuścili się po prostu masy błędów. Niektóre płytki są źle ułożone, podobnie jak cokoły przy ścianach. Schody zostały wykończone tak, że w przyszłości mogą pojawić się na nich zacieki. W innych inwestycjach Dom Development postarał się zdecydowanie lepiej.

Osiedle Wilno - Wewnętrzne części wspólne
Osiedle Wilno. Źródło: materiały własne

Dużym plusem jest zaprojektowanie i wykonanie garaży. Deweloper nie oszczędzał i nie zamontował tzw. platform garażowych, które są zmorą współczesnych inwestycji.

Osiedle Wilno Targówek - parking podziemny

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Mieliśmy okazję ocenić mieszkanie przy okazji wykonania jego odbioru. I tu z ręką na sercu musimy napisać – jest bardzo dobrze! Zero jakichkolwiek większych usterek – te drobniejsze zostały poprawione na naszych oczach.

Osiedle Wilno Warszawa - mieszkanie

Osiedle Wilno Dom Development - mieszkanie wnętrze

Rozkład pomieszczeń był bardzo dobry. Łazienka, choć niewielka została zaprojektowana tak, żeby dało się w niej zamontować wannę.

Osiedle Wilno - plan mieszkania
źródło: materiały dewelopera

Ściany i podłogi wykonane prawidłowo, w jednym z obejrzanych przez nas mieszkań potencjalny klient nie będzie musiał wprowadzać jakichkolwiek poprawek. Instalacje hydrauliczne i elektryczne zostały wykonane bez zarzutu.

Na balkonach nie wykryliśmy jakichkolwiek usterek. Minusem jest jednak to, że deweloper nie przewidział oświetlenia tej zewnętrznej części mieszkania.

 

Nasza subiektywna ocena:

Architektura i urbanistyka – 65% dobra

Mała architektura – 61% dobra z minusem

Wewnętrzne części wspólne: – 52% średnia

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Ściany i sufity – 85% bardzo dobra

Szlichty podłogowe – 85% bardzo dobra

ogólna ocena – 75% – dobra

Podsumowanie:

Osiedle Wilno to pewna nowość na warszawskim rynku nieruchomości. Dlatego też ciężko nam było je ocenić, porównując je do innych inwestycji, które oglądaliśmy. Jedno jest pewne – ten projekt może wytyczyć pewny kierunek na przyszłość dla największych polskich deweloperów.

Odnośnie samej inwestycji – jest nieźle. Pewnie mogłoby być trochę lepiej (zieleń, obiekty użytkowe, gęsta zabudowa), ale deweloperowi Dom Development trzeba oddać, że zadbał o okolicę (budowa stacji kolejowej, co nie często się zdarza). Gigantycznym plusem jest też wysoki standard deweloperski mieszkań – a to jest chyba najważniejsze przy zakupie nieruchomości.

Podsumowując to wszystko, zdecydowaliśmy się wystawić Osiedlu Wilno ocenę „dobrą”.

Uwaga: Z powodu specyfiki osiedla, opis „inwestycji w liczbach” będzie się nieznacznie różnił od innych na naszym portalu. Opis liczbowy ocenianego mieszkania pozostał bez zmian.

Inwestycja:

Obszar: 10,6 ha

Rozpoczęcie budowy: 2009 rok

Przewidziana liczba mieszkańców: do 1450 osób

Liczba kondygnacji w budynkach mieszkalnych 4-5 plus garaże podziemne

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Metraż: 61,09

Piętro: 2

Liczba pokoi: 3

Powierzchnia balkonu: 6,15m2

Cena za m2: ponad 10 tys. zł

Liczba miejsc garażowych: 1

Obsługę deweloperską możemy ocenić na podstawie naszego kontaktu z pracownikami Dom Development, którzy byli odpowiedzialni za wydawanie mieszkań klientom. Jako, że pomagaliśmy w odbiorze, nie mieliśmy okazji sprawdzić jakości obsługi w biurze sprzedaży.

Techniczną obsługę dewelopera oceniamy bardzo pozytywnie. Zaimponowało nam to, że zgłoszone przez nas usterki zostały usunięte NATYCHMIAST przez wezwanych na miejsce fachowców.

Pracownicy Dom Development bardzo dobrze zaopiekowali się naszym człowiekiem, który otrzymał pełnomocnictwo klienta do odbioru mieszkania. Uprzejmie zaproszono go do biura, a wszystkie formalności odbywały się w przyjaznej atmosferze. Za obsługę deweloperską Dom Development otrzymuje od nas dużego plusa.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 8 Średnia: 3.5]