Poloneza (Ursynów) – ceny i opinie

Nasza ocena:
4/6
4/10

Ekipa Oceniamy Deweloperów zrecenzowała jedną z najgłośniejszych inwestycji na Ursynowie! Tym razem wybraliśmy się na osiedle Poloneza od dewelopera Arche. Jest to wieloetapowa inwestycja wykonana w niskiej zabudowie, która znajduje się na osiedlu Wyczółki (Ursynów) przy ul Polki 7a.

Mieliśmy okazję sprawdzić ostatni etap tej inwestycji. Dzięki uprzejmości dewelopera obejrzeliśmy aż dwa mieszkania, które znajdowały się w różnych budynkach. Zapraszamy do lektury.

Nasze pozostałe recenzje możesz zobaczyć [TUTAJ]

Lokalizacja:

Inwestycja znajduje się na osiedlu Wyczółki przy ul. Polki 7a. Najbliższa arteria komunikacyjna, którą dojedziemy do centrum miasta to ulica Puławska. Ta część dzielnicy jest dopiero zabudowywana przez deweloperów. W okolicy dominują duże magazyny i hurtownie (m.in. dostawca części metalowych). Na osiedlu znajduje się też hotel należący do dewelopera Arche. Rzut kamieniem stąd do słynnego Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Ogromnym minusem osiedla jest bliska odległość do lotniska im. Fryderyka Chopina. Musimy jednak przyznać, że będąc na miejscu samoloty nam specjalnie nie przeszkadzały. Dookoła jest niewiele punktów usługowych i szkół.

Ta lokalizacja ma jednak swoje plusy. W okolicy jest sporo niezagospodarowanych terenów zielonych. Budowę na nich utrudniają znajdujące się tam kanałki melioracyjne. W najbliższych latach prawdopodobnie nie rozpoczną się tam żadne prace budowlane. A jeśli już do nich dojdzie, to powstające zabudowania nie będą wyższe od budynków znajdujących się w inwestycji Poloneza.

źródło: materiały własne

Architektura i Urbanistyka:

Zacznijmy od Urbanistyki. Inwestycja Poloneza wpisuje się w okolicę swoją niską zabudową. Dookoła, oprócz hotelu od Arche, znajdują się głównie budynki usługowe, co może nie wpływa specjalnie na prestiż tej inwestycji. Natomiast całe osiedle jest otoczone zielenią. Jest to spory pozytyw.

źródło: materiały własne

Architektura Poloneza jest typowa dla osiedla o takim standardzie. Elewacje budynków są wykończone w dwóch barwach. Gdzieniegdzie postawiono na dodanie odrobiny elementów drewnopodobnych. Bryła budynku, (delikatne zwężenie na ostatnich kondygnacjach), jest przyjemna dla oka. Inwestor postawił tutaj na prostotę i trzeba mu oddać, że jest to prostota w dobrym guście. Wydaje nam się jednak, że poprzednie etapy zostały wykonane nieco lepiej – jednak bez opisu technicznego nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić.

źródło: materiały własne

Zewnętrzne części wspólne:

Bardzo spodobała nam się ta część inwestycji. Generalnie w Warszawie – niestety – tak się już nie buduje. Na uwagę zasługują duże przestrzenie między budynkami i duża ilość przyjaznej małej architektury. Mówimy tu o zieleni, ławeczkach i placykach zabaw. Co więcej, wspólnota ustaliła, że ruch na osiedlu może się odbywać tylko w jednym kierunku (drugi wjazd jest przeznaczony do użytku tylko w wyjątkowych przypadkach). To świetna wiadomość dla lokatorów osiedla, którzy chcieliby wypuścić swoje pociechy na dwór. Najmłodsi na pewno nie będą się na tym osiedlu nudzić.

źródło: materiały własne

Wewnętrzne części wspólne:

Ciężko się rozpisywać o wewnętrznych częściach tego osiedla. Jednym zdaniem można napisać, że jest to przyzwoity, solidny i schludny ekonomiczny standard. Być może brakowało jakichś urozmaiceń korytarzy i klatek schodowych, ale za to wszystko było wykonane porządnie. Nie znaleźliśmy śladów, które mogłyby świadczyć o tym, że te części budynków mają predyspozycje do uszkodzeń w przyszłości.

źródło: materiały własne

Jeśli chodzi o garaże, to za tą część osiedla deweloper Arche również zasługuje na pochwałę. Były one dość duże i przestronne. Nie ma ryzyka, że w porannych czy popołudniowych godzinach szczytu powstaną tam mini-korki. Minusem jest jednak to, że miejsc postojowych jest stanowczo za mało w stosunku do liczby i metrażu mieszkań.

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Mieliśmy okazję zobaczyć dwa różne mieszkania. Oba w większym metrażu – około 80m2. Nie będziemy się tu specjalnie rozpisywać o rozkładzie pomieszczeń. Wszystko widać na załączonych przez nas planach. Generalnie, oba lokale nadają się do fajnego zaaranżowania. Oba są bardzo dobrze naświetlone światłem dziennym. W mniejszym mieszkaniu można znacznie powiększyć salon wyburzając ściany i likwidując tym samym niewielki, trzeci pokój. Rozplanowanie tego większego wygląda na dość skomplikowane, ale daje to też większe pole do popisu architektowi, który będzie odpowiadał za jego wykończenie. Duży plus za duże łazienki z możliwością zamontowania wanny.

źródło: materiały dewelopera

Jeśli chodzi o standard deweloperski, to pozostawia on trochę do życzenia. Przyszli lokatorzy będą musieli zamontować parapety na własny koszt. Na balkonie nie znajdziemy też płytek – położono na nim tylko tworzywo, na którym można położyć np. drewno lub właśnie płytki. Ponieważ ceny mieszkań uznajemy za stosunkowo atrakcyjne, to nie będziemy się czepiać tych części mieszkania.

źródło: materiały własne

Tynki na ścianach i sufitach są wykonane poprawnie. Nie znaleźliśmy na nich pęknięć i zawilgoceń. Przyszły nabywca nie będzie musiał prawdopodobnie kłaść gładzi, co byłoby dość dużym kosztem. Instalacje wodne i elektryczne były poprawnie wykończone i zabezpieczone. W jednym z mieszkań odkryliśmy jednak dość poważną wadę – szlichty podłogowe w kuchni są krzywe. To bardzo poważne niedociągnięcie – dzisiejsza technologia budowlana pozwala ustrzec się takich błędów. Mamy nadzieję, że deweloper poprawi tą niedoróbkę. Nie spodobało nam się też, że do tak dużych mieszkań przewidziano jedynie po jednym miejscu parkingowym. Kolejne miejsca będzie można ewentualnie dokupić jeśli inni mieszkańcy osiedla nie zdecydują się na zakup.

źródło: materiały własne

Nasza subiektywna ocena:

Architektura i urbanistyka – 75% dobra

Mała architektura – 75% dobra

Wewnętrzne części wspólne: – 61% dobra z minusem

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Ściany i sufity – 81% bardzo dobra

Szlichty podłogowe – 50% średnia

ogólna ocena – 73% – dobra

 

Podsumowanie:

Tym razem nasza ocena mocno zbliżyła się do arytmetycznej średniej jej składowych. Na tej inwestycji nie zauważyliśmy nic, co powinno znacznie obniżyć lub podwyższyć ocenę, chociaż wykonawca zasługuje na solidną burę za krzywą podłogę w kuchni jednego z mieszkań. Trzeba też zaznaczyć bliskość lotniska. Mimo to, inwestycja Poloneza to solidna opcja mieszkaniowa w średnim standardzie. Również ceny – jak na obecne warunki rynkowe – nie były przesadnie zawyżone. Generalnie możemy polecić zakup mieszkania w tym miejscu wszystkim, którzy chcieli by nabyć lokal w niskiej zabudowie na Ursynowie. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieli możliwość odbioru lokalu na tym osiedlu i dokładniejszego przyjrzenia się technicznym aspektom mieszkań.

Inwestycja w liczbach:

(Etap I)

Liczba budynków: 3

Liczba mieszkań: 100

Liczba kondygnacji: 4 kondygnacje wraz parterem + garaż

Wysokość pomieszczeń: 260cm

Liczba miejsc postojowych w garażu: 113

Mieszkania, w których mieliśmy okazję przebywać:

Etap: ostatni

Metraż: 87,32 m2 i 79,24 m2

Piętro: 1

Ceny za m2: 9 800zł/m2 i 10 200zł/m2

Liczba pokoi: 3 i 4

powierzchnia balkonów: 4,59m2

Liczba miejsc garażowych: po jednym

Nie posiadamy opisu technicznego tej inwestycji.

Obsługę deweloperską możemy ocenić bardzo dobrze. Pani, która oprowadzała nas po osiedlu zachowywała się bardzo profesjonalnie. Znała techniczne uwarunkowania terenu i budynków. Potrafiła wyczerpująco odpowiedzieć na pytania dotyczące okolicznych terenów i ich stanu prawnego. Miłym akcentem było zaproponowanie nam darmowej rezerwacji aż dwóch mieszkań, gdyby zainteresowani nimi klienci się rozmyślili.

Mimo, że otrzymaliśmy ofertę zakupu lokali na Poloneza miesiąc przed wizytą na osiedlu, to ich cena nie uległa zmianie. Za to należy pochwalić dewelopera. Coraz więcej inwestorów z miesiąca na miesiąc chciwie podwyższa cenę wolnych mieszkań z powodu sprzyjającej koniunktury na rynku.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 3 Średnia: 2]

1 komentarz

  1. Natalia

    Zdecydowanie odradzam Arche jako dewelopera do zakupu mieszkania.

    Mam do tego kilka powodów:
    1) absolutnie nie chcą uznawac usterki. Kiedy zgłaszałam usterkę mówili, że powinienam zapłacić za jej usunięcie sama, czyli bez względu na to, iż prawo obowiązuje dewelopera do rękojmi w ciągu 5 lat

    2) chamska komunikacja ze strony pracowników Arche. Jak tylko mieszkanko kupione – pracownicy Arche przestają byc życzliwi. Kierownik ds serwisu naprawy usterek Pan Jarosław Bartosz mówi pracownikom „żeby za dużo nie wypowiadali się kiedy oceniają usterki”, nawet jak jest to widoczna wada mieszkania, Pani Olga Ponomarenko oszukuję, że za wszystko powinien płacić właściciel mieszkania.

    3) na niektóre zgłoszone usterki w ogóle nie reagują, na inne trzeba czekac miesiącami albo zgłaszac do Inspektoratu budowlanego.

    Zdecydownie nie jest to najlepszy wybór do takiej drogiej inwestycji jak mieszkanie. Nie polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *