Pozytywny Mokotów – Nasza opinia o inwestycji

Nasza ocena:
4.5/6
4.5/10

Pozytywny Mokotów to nowe, wieloetapowe osiedle budowane przez dewelopera Yareal Polska. Znajduje się ono w samym sercu warszawskiego „Mordoru” (zagłębia biurowców). Dzięki współpracy z firmą Perfect Space udało nam się wykonać kompleksową ocenę inwestycji. Nasi partnerzy odebrali tam mieszkanie od dewelopera dla swojego klienta i dzięki temu dokładnie sprawdzili techniczne aspekty inwestycji. My z kolei udaliśmy się do biura sprzedaży sprawdzić dopiero co budowane etapy tej nieruchomości.

Pozytywny Mokotów to 3-etopowe osiedle. Cała inwestycja składa się z 7 budynków wielorodzinnych, w których znajduje się 600 mieszkań 2,3 i 4 pokojowych o zróżnicowanym metrażu. Wysokość budynków sięga 8 pięter.

Lokalizacja:

Tradycyjnie zaczynamy naszą ocenę od lokalizacji. Tutaj rzut okiem na mapę w zasadzie wszystko nam wyjaśni. Pozytywny Mokotów to osiedle znajdujące się blisko serca warszawskiego centrum korporacyjnego zwanego potocznie „Mordorem”. Do ulicy Domaniewskiej mapy w linii prostej niewiele ponad 100 metrów. Ma to swoje oczywiste konsekwencje. Trzeba się liczyć z tym, że w porannych i popołudniowych godzinach szczytu na okolicznych uliczkach kręcić się będzie mnóstwo samochodów, których kierowcy usiłują znaleźć miejsce do parkowania.

źródło: Urbanity.pl

Na ulicy konstruktorskiej jak i za osiedlem jest na szczęście trochę zieleni. Nie powinniśmy mieć więc problemu pójść na spacer z psem. Dookoła znajduje się też kilka mniejszych sklepów spożywczych i dwa przedszkola. Jest też niewielki park, ale na jego miejscu ma powstać wspólny obiekt rozrywkowy. Generalnie mieszkanie tam polecamy osobom, które wiążą swoją najbliższą przyszłość z pracą w okolicznych biurowcach. Nie widzimy innego sensu w szukaniu mieszkania w tej części Warszawy za 13 tys. złotych za metr kwadratowy lokalu…

Trzeba też jednak wspomnieć o pozytywnym aspekcie tej lokalizacji. Dookoła dominują biurowce i nowe osiedla, więc jest to raczej bezpieczniejsza część Mokotowa, w której nie musimy obawiać się np. kradzieży i wandalizmu.

Architektura i urbanistyka:

Osiedle urbanistycznie dobrze wpisuje się w okolicę. Dookoła dominują nowoczesne biurowce i zabudowania mieszkalne. Wysokościowo Pozytywny Mokotów również pasuje do okolicznych budynków.

źródło: materiały własne

Jeśli o architekturę chodzi to naszym zdaniem jest ona zdecydowanie na plus. Głównym kolorem budynków należących do inwestycji jest biel, aczkolwiek jest ona urozmaicona innymi barwami. Miłym zaskoczeniem dla nas było zróżnicowanie wyglądu zabudowań – nie są one takie same. Rozkład kolorystyki i okien wychodzących na klatki schodowe nieznacznie się różni urozmaicając tym samym całość. Zabudowa wygląda podobnie od zewnątrz jak i od wewnątrz osiedla. Przestrzenie między budynkami są zachowane, dzięki czemu mieszkający nie będą mieli poczucia, że sąsiad z naprzeciwka zagląda im do mieszkania.

źródło: materiały własne

Zewnętrzne części wspólne:

Najsłabsza część tej inwestycji. No ale trudno podejrzewać, że w tej części Warszawy na osiedlu i w jego okolicach będziemy mieli bardzo dużo zieleni. Zewnętrznych części wspólnych wchodzących w skład nieruchomości za ogrodzeniem właściwie nie ma. Jeśli chodzi o wewnętrzny ogród to nie wygląda on najgorzej. Jego wadą jest jednak to, że znajduje się na płycie garażowej, przez co nie ma możliwości posadzenia tam dużych drzew. Mimo, że do największych on nie należy to mądre zaprojektowanie sprawia, że przestrzeni jest całkiem sporo. Co więcej, dziedzińce wszystkich etapów inwestycji są połączone w jedną dużą całość co znacząco powiększa teren ogrodu dla mieszkańców.

źródło: materiały własne

Wewnętrzne części wspólne:

Części wspólne wewnątrz budynku zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie. Można powiedzieć, że ich wykończenie aspiruje do klasy premium. Korytarze i klatki są zrobione w ciekawym stylu (zachęcamy do obejrzenia galerii) i wcale nie użyto do nich najtańszych materiałów. Prawdziwą perełką jest hol wejściowy do głównego budynku w pierwszym etapie. Co więcej, podobało nam się to, że poszczególne klatki schodowe i korytarze były różnie zaprojektowane w zależności od budynku. Niektóre klatki schodowe miały wiele okien, które zapewniają im dużo światła dziennego, inne są całkowicie zakryte. Ewentualny klient może więc sobie wybrać, w którym pionie woli zamieszkać.

źródło: materiały własne

źródło: materiały dewelopera

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Dzięki temu, że współpracowaliśmy z firmą Perfect Space tym razem ocenimy dwa mieszkania. Nasi partnerzy od strony technicznej sprawdzili lokal w zakończonym już etapie, my natomiast przyjrzeliśmy się planom nieukończonych jeszcze mieszkań i całemu osiedlu.

źródło: materiały dewelopera

Zacznijmy więc tradycyjnie od strony technicznej. Mieszkanie do odbioru było w bardzo dobrym stanie. Nie było żadnych pęknięć ani poważniejszych fuszerek. Ściany i sufity tylko częściowo będą wymagały gładzi. Współpracujący z nami eksperci wyryli kilka drobnych uszkodzeń drzwi i ram okiennych (deweloper naprawi je od ręki). Podłogi, ściany i sufity trzymały pion i poziom. Fachowcy nie znaleźli „głuchych” tynków. Grzejniki oraz infrastruktura do elektryki/hydrauliki była zamontowana prawidłowo. Na planach widać, że samo mieszkanie ma bardzo dobry rozkład, a poza tym sporo ścian jest do demontażu, gdyby klient chciał zmienić ich położenie.

źródło: materiały własne

Jeśli chodzi o mieszkanie, które przedstawiono nam do wyboru to również prezentowało się nieźle. Na planie zarówno pokoje i łazienka wyglądają dość przestronnie i wydają się być łatwe do aranżacji. Widywaliśmy już dużo gorszy układ małych mieszkań. Przejdźmy więc do tego co najbardziej interesuje potencjalnego klienta, czyli do ceny. 13 tys. złotych za metr kwadratowy to chyba uśredniona cena dla tej lokalizacji. Myślimy, że jest uczciwa patrząc na to w jakim standardzie zostały wykonane części wspólne oraz już ukończony etap budynku.

źródło: materiały dewelopera

Nasza subiektywna ocena:

  1. Architektura i urbanistyka – 83% bardzo dobra
  2. Mała architektura – 61% dobra
  3. Wewnętrzne części wspólne: – 82% bardzo dobra

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

  1. Ściany i sufity – 75% dobra
  2. Szlichty podłogowe – 90% bardzo dobra
  3. ogólna ocena – 80% – dobra

Podsumowanie:

Na tle ostatnio odwiedzonych przez nas inwestycji Pozytywny Mokotów zrobił na nas naprawdę bardzo dobre wrażenie. Osiedle jest schludne architektonicznie, nie zastosowano na nim uciążliwych rozwiązań dla mieszkańców, nie znajduje się tuż obok ruchliwej arterii i deweloper na nim nie oszczędzał. Od strony technicznej też nie zauważyliśmy większych usterek. Ostatecznie jednak postanowiliśmy wystawić ocenę dobrą z bardzo dużym plusem. Dlaczego? Powiedzmy sobie szczerze – warszawski Mordor to nie jest lokalizacja dla każdego. Jeśli ktoś nie wiążę swojego zawodowego życia z tym miejscem to śmiało za tą cenę może poszukać mieszkania w bardziej przyjaznym miejscu.

Rozpoczęcie budowy: III kw. 2019 roku

Oddanie inwestycji do użytku: II kw. 2022 roku (ostatni etap 2023 rok)

Liczba budynków: 7

Liczba mieszkań: 600

Liczba kondygnacji: 9 + 1 podziemna

Mieszkanie, które mieliśmy okazje sprawdzić technicznie:

Metraż: 76,66 m2

Liczba pokoi: 4

Liczba łazienek: 2

Piętro: 3

Liczba loggii: 2

Powierzchnia loggii: 10,36 i 8,94m2

Mieszkanie, które zaoferowano nam w biurze sprzedaży:

Piętro: 1

Powierzchnia: 47,54m2

cena: 622 065,65 zł

liczba pokoi: 2

liczba łazienek: 1

powierzchnia loggii: 5,42m2

liczba miejsc garażowych: 1

koszt miejsca parkingowego w garażu: 39 900 zł

Opis techniczny znajduje się po lewej stronie ekranu w „pliku do pobrania”.

Za obsługę deweloperską firmie Yareal należy się duża pochwała. Ponieważ zaprzyjaźniona firma Perfect Space odbierała mieszkanie dla klienta na istniejącym już etapie, możemy ocenić zarówno pracowników technicznych, jak i odpowiedzialnych za kontakt z klientem. W obu przypadkach deweloperowi należy za to wystawić ocenę bardzo dobrą. Pani z biura sprzedaży była miła, ale co najważniejsze, bardzo kompetentna. W rozmowie z nami potrafiła odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące wszystkich etapów inwestycji. Znała też szczegóły planów zagospodarowania przestrzennego otoczenia.

Jeśli chodzi o pracowników technicznych to ekipa Perfect Space wykonująca odbiór techniczny nie miała żadnych zastrzeżeń. Osoby odpowiedzialne za przekazanie mieszkania były uprzejme, kompetentne, nie ukrywały wad w lokalu i wzorowo współpracowały z ekipą naszych przyjaciół.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 1 Średnia: 4]

3 komentarze

  1. Urban

    Bardzo kiepska i sztampowa ocena lokalizacji miejsca. Bez większej analizy. Ta część miasta już dawno bardzo się zmieniła i nie tylko przyjeżdzają tu ludzi do pracy. Tworzy się normalna dzielnica mieszkaniowo-usługowo-biurowa bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta. Sporo usług w parterach gastronomi, drobne usługi itp,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *