Przebudowa wiaduktu Trasy Łazienkowskiej. Szczegóły inwestycji

wiaduktu trasy łazienkowskiej
wiaduktu trasy łazienkowskiej. Źródło: Pixabay.com/Krzysztof

Poznaliśmy wykonawcę przebudowy fragmentu wiaduktu w newralgicznym punkcie Saskiej Kępy. Ratusz ogłosił, że firma Warbud wygrała przetarg na przebudowę części Trasy Łazienkowskiej  nad ulicami Paryską i Bajońską. Inwestycja, która zrealizowana zostanie w ciągu 30 miesięcy, kosztować będzie około 89 mln zł.

Przypomnijmy, że przebudowa wspomnianego wiaduktu to jedna z największych potrzeb Pragi-Południe. Obecna konstrukcja liczy sobie 50 lat i jest już w fatalnym stanie technicznym. Dodatkowo przez coraz większy ruch samochodów rośnie też hałas. Dlatego konieczne jest zamontowanie paneli akustycznych.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2023 roku. W trakcie prowadzonych prac, przejazd Trasą Łazienkowską będzie możliwy przez cały czas trwania inwestycji. Na nowych wiaduktach, z których każdy będzie mierzył 210 m długości, zachowana będzie dotychczasowa liczba pasów ruchu – po trzy w każdym kierunku.

ZOBACZ TEŻ: DUŻE SPÓŁKI CHCĄ ZAMROZIĆ CENY NIERUCHOMOŚCI. MAJĄ SPRYTNY PLAN [KLIKNIJ TUTAJ]

Przebudowa wiaduktu Trasy Łazienkowskiej. Co wiemy o wykonawcy?

Wykonawcą przebudowy fragmentu Trasy Łazienkowskiej została firma Warbud. Spółka ma doświadczenie w realizacji podobnych projektów. Niewykluczone jednak, że ten będzie najbardziej spektakularny.

Warbud w przeszłości otrzymał wiele zleceń dot. budowy publicznej infrastruktury. Firma ta odpowiada m.in. za budowę skrzydła szpitalu w Wołominie.

Warbud to polska firma istniejąca od 1989 roku. Zatrudnia około 1100 pracowników i zrealizowała już ponad 600 zleceń.

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *