Osiedle Przy Promenadzie znajduje się na Gocławiu przy ul. T. Rechniewskiego 11 (ok. 7 km od ścisłego centrum Warszawy). Nazwa inwestycji wskazuje na położenie, czyli niewątpliwie zaplecze Centrum Handlowego „Promenada”. Jednocześnie gromadka tych wysokich, nowoczesnych budynków mieszkalnych położona jest z dala od zgiełku miasta i głównych ulic. Niedawno do użytku oddano czwarty, ostatni już etap tej inwestycji (to ośmiokondygnacyjny budynek z jednym skrzydłem obniżonym do siedmiu kondygnacji).

Firmy powiązane z powstaniem inwestycji to:

 • Erbud – generalny wykonawca
 • Europlan Development
 • Kalter – generalny wykonawca
 • LC Corp – inwestor, deweloper

Lokalizacja inwestycji Przy Promenadzie i spis okolicznych usług oraz atrakcji

Źródło: http://www.lcc.pl/pl/przy-promenadzie/lokalizacja

 

W inwestycji przewidziano duży garaż podziemny, komórki lokatorskie i plac zabaw dla najmłodszych. Uzupełnieniem, które jednakże bardzo wyróżnia kompleks mieszkaniowy Przy Promenadzie jest siedmiooddziałowe przedszkole. Na stronie osiedla czytamy również o dobrym połączeniu z centrum Warszawy, nie tylko samochodem, ale także komunikacją miejską, zdecydowanie możemy ten opis potwierdzić.


Źródło: materiały własne

Następne:  
 • kompleks budowany w 4 etapach
 • w skład zespołu budynków wchodzą 4 budynki wielorodzinne;
 • w ramach I etapu osiedla w I kwartale 2008 roku oddano 235 mieszkań. w II etapie inwestycji – nieruchomości z 384 mieszkaniami i 15 lokalami usługowymi, III etap inwestycji to 11-piętrowy budynek, w którym znajduje się 90 mieszkań oraz 6 lokali usługowych;
 • Całkowita liczba lokali mieszkalnych – 896
 • ponad 700 mieszkań oraz 21 lokali usługowych o łącznej powierzchni ponad 47 000 m2 w pierwszych 3 etapach
 • lokale od 37,00 m2 do 140,00 m2;
 • czwarty etap inwestycji to 8-kondygnacyjny budynek mieszkalnym, w którym znalazło się 196 lokali w metrażach od 27 do 94 m2;
 • 209 podziemnych miejsc postojowych w ostatnim etapie;
 • Od 8 do 15 kondygnacji nadziemnych
Następne:  
 • materiał budynku: cegła
 • okna: plastikowe
 • Parapety – konglomerat
 • Wysokiej klasy cichobieżne windy
 • Garaż podziemny oraz komórki lokatorskie
 • Zabezpieczenia: monitoring, drzwi antywłamaniowe, domofon

 

Niestety, ze względu na to, że wszystkie mieszkania zostały już sprzedane, nie otrzymaliśmy dodatkowych informacji technicznych dotyczących inwestycji.

 Przedstawiciel dewelopera i generalnego wykonawcy zachowywali się bardzo profesjonalnie i można powiedzieć, że z radością odpowiadali na wszystkie pytania zatroskanych właścicieli i dociekliwej ekipy technicznej firmy Perfect Space. Nie zmieniło tego nawet kilka drobnych uwag wpisanych do protokołu odbioru. Kontakt z biurem obsługi dewelopera również przebiegał wzorowo. Miła obsługa, uśmiechnięte twarze i co najważniejsze: proste i rzetelne informacje.

Następne:  

Osiedle „Przy Promenadzie” jest przyjemne dla oka, głównie dzięki zaistniałej w realizacji zieleni. To ona – zieleń – ożywia i sprawia, że odbiór inwestycji jest dużo bardziej pozytywny. W połączeniu z jasnym, przejrzystym, zwartym budownictwem zdecydowanie zachęca, by stać się jego gościem lub mieszkańcem. Naszym zdaniem wielu inwestorów powinno brać przykład z gospodarowania roślinnością na takim osiedlu jak to przy ul. Rechniewskiego.

Źródło: rynekpierwotny.pl

 

Źródło: własne

Plusem ale też standardem coraz większej ilości nowych osiedli są lokale użytkowe w parterowych częściach budynków od strony głównych ulic. Tu też ich nie zabrakło. Wśród usług znajdziemy m.in. sklep spożywczy, biuro podróży, stomatologa czy pizzerie.

 

Kubatura budynków nie zapisze się w historii miasta jako wybitna. Kompleks nie odznacza się nadzwyczaj oryginalną i powalającą koncepcją architektoniczną. Takich realizacji jak ta pod względem zewnętrznego wyglądu jest wiele, ale w porównaniu do otoczenia prezentuje się bardzo przyzwoicie.  Jesteśmy zwolennikami minimalizmu i konkretów. Mniej znaczy więcej i tak dalej…

Źródło: własne

 Dużym atutem samych budynków mieszkalnych są kolorowe wejścia do klatek. Zdobią wizualnie przestrzeń, ale też w naturalny sposób ułatwiają orientację w terenie 😉 

Źródło: własne

 Jeśli chodzi o nawiązania całości osiedla do szeroko pojętego otoczenia, trudno tu odnieść się do czegoś konkretnego. W tej części warszawskiej Pragi nie ma konkretnego stylu, który rządzi okolicą. Panuje tu stylistyczny misz-masz, nad którym nie panują planiści, urząd miasta ani żadna ze stron sprawujących władzę. W okolicy znajdują się zarówno osiedla jak i zabudowa handlowa. Buduje się tak, jak pozwala aktualne zaawansowanie technologiczne i chwilowe trendy. Pastelowe, stylizowane na nie-wiadomo-co osiedla z okolicznych ulic mają się nijak do bardziej nowoczesnego osiedla Przy Promenadzie. Można się spodziewać, że jeśli pojawią się na wolnych działkach za parę lat nowe inwestycje, będą one wyglądać jeszcze inaczej.

Budynki inwestycji „Przy Promenadzie” pobudowane zostały w dość dobrze obliczonych odległościach, co sprawia, że zagęszczenie nie stanowi tu problemu. Osiedle powierzchniowo jest dość rozległe, dzięki temu poszczególne obiekty nie wchodzą jeden na drugi.

Wspominaliśmy już, że dużym atutem osiedla są jego tereny zielone. Wyobrażamy sobie, że dla dzieci taka duża powierzchnia zielonych części wspólnych musi być rajem dla zabaw w okresie wiosennym i letnim. To jednak nie koniec atrakcji związanych z najmłodszymi mieszkańcami okolicy. Inwestor wyszedł naprzeciw rodzinom i stworzył nowoczesne przedszkole na terenie osiedla. Uważamy, że jest to strzał w dziesiątkę!

Źródło: strona przedszkola na facebooku

Korytarze i wnętrza klatek schodowych, które przemierzaliśmy, nie należą do ani silnego ani słabego punktu programu. Podłogi wyłożone są ciemnoszarym gresem. Trudno tu o jakiś bardzo wyrazisty komentarz – płytki spełniają swoją oczywistą funkcję, ale ich dobór nie powoduje efektu zwalającego z nóg. Ściany pomalowane są w niektórych fragmentach na kolory, które odpowiadają danym numerom klatek.

Źródło: własne

Skrzynki w ścianach schowane są przyzwoicie, choć zdarzało nam się widzieć takie, których zlanie się ze ścianą stanowiło prawdziwy majstersztyk.

W mieszkaniu w którym mieliśmy okazję przebywać próżno szukać jakiś większy defektów. Ściany i szlichty były proste. Tak naprawdę odnotowaliśmy tylko kilka drobnych pęknięć oraz drobne uszkodzenie parapetu, które jednak nie wymaga jego wymiany a jedynie „zakrycia” uszczerbku.

Źródło: własne

 

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

 1. Architektura i urbanistyka: 65% – przyzwoita – zwykłe osiedle mieszkaniowe
 2. Mała architektura: 80% – dobra
 3. Wewnętrzne części wspólne: 70% – dobra
 4. Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:
 • Ściany i sufity – 90% – bardzo dobra
 • Szlichty podłogowe – 95% – bardzo dobra
 1. Ocena ogólna: 80% – dobra

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen link

 

 

 

PS

Cała inwestycja wywarła na nas dobre wrażenie, o czym świadczy silna ocena dobra. Można powiedzieć mocny średniak. Inwestycja nie jest piorunująca, zdecydowanie na plus mała architektura i przedszkole, oraz wykończenie wewnętrznych części wspólnych i mieszkań. Obecnie deweloper wyprzedał już wszystkie mieszkania w tej inwestycji, ale gdy tylko pojawi się okazja kupna mieszkania w tym miejscu to nie wahajcie. Naprawdę jest to inwestycja w której warto zostać na dłużej.