Stacja Kazimierz 5 (Wola)

Nasza ocena:
4/6
4/10

Stacja Kazimierz to wieloetapowa inwestycja od dewelopera Polnord, która znajduje się na wolskich Odolanach przy ul. Jana Kazimierza 27A. My mieliśmy okazję przyjrzeć się najnowszemu etapowi, który składa się z dwóch budynków. Znajduje się w nich 96 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

Lokalizacja:

Inwestycja znajduje się przy ul. Jana Kazimierza na warszawskiej Woli. Okolica jest gęsto zabudowana nowymi apartamentowcami. W bliskim sąsiedztwie omawianej inwestycji znajduje się dużo punktów handlowych i usługowych m.in. sklep spożywczy i piekarnia gruzińska.

Sama okolica nas nie zachwyciła. Lokalna architektura jest zdominowana przez jednolite bryły budynków mieszkalnych. Stojąc na tym odcinku ul. Jana Kazimierza czuliśmy się dość przytłoczeni.

Architektura i urbanistyka:

Architektonicznie budynek wyróżnia się pozytywnie na tle otoczenia. Przede wszystkim kolorystycznie. W porównaniu do okolicznych, nijakich budynków uważamy, że użycie ciemnych materiałów dość dobrze wpłynęło na końcowy efekt. Dzięki temu nowy etap Stacji Kazimierz jest najciekawszym projektem w bliskiej okolicy.

Niestety, tak wiele dobrego nie możemy powiedzieć o lokalnej urbanistyce. Inwestycja Stacja Kazimierz 5 jest niemalże otoczona budynkami mieszkalnymi o podobnej wysokości. Przestrzeni otwartej jest tu zdecydowanie za mało.

Stacja Kazimierz 5
źródło: materiały własne

Zewnętrzne części wspólne:

Ogród należący do tej części inwestycji został zaprojektowany w stylu półotwartym. Oznacza to, że dostęp do niego mają wszyscy mieszkańcy poprzednich etapów Stacji Kazimierz. Powierzchnia ogródka prezentuje się nader skromnie, ale deweloper pomyślał o tym, żeby zewnętrzne części wspólne wszystkich etapów były ze sobą zintegrowane.

Stacja Kazimierz 5
źródło: materiały własne

Wewnętrzne części wspólne:

Od strony technicznej nie mamy większych uwag. Drobne uszkodzenia na ścianach i płytkach podłogowych – do naprawy przez dewelopera. Wizualnie również całość sprawia pozytywne wrażenie. Spodobała nam się zwłaszcza ta drewnopodobna okładzina na korytarzach.

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Możemy powiedzieć jednym zdaniem – tak powinno zostać zaprojektowane mieszkanie o takim metrażu. W lokalu o powierzchni około 40 metrów kwadratowych udało się zmieścić salon, przestronną sypialnię i spory hol. Do tego dochodzi jeszcze balkon o powierzchni ponad 11 m2! Mało tego, na balkonie znajduje się też niewielki schowek, który spokojnie zastąpi nam komórkę lokatorską. Wszystko widać na załączonym rzucie mieszkania:

Stacja Kazimierz 5 mieszkanie
źródło: materiały własne

Przejdźmy teraz do strony technicznej. Nie mieliśmy okazji odbierać tego lokalu, ale na pierwszy rzut oka większych wad nie wykryliśmy. Widać jedynie drobne błędy przy naprawie tynków oraz niewielkie uszkodzenia na balkonie. Wszystko powinno być do zrobienia na etapie odbioru mieszkania od dewelopera.

stacja Kazimierz 5
źródło: materiały własne

Jedna nieprzyjemna uwaga: do ceny mieszkania doliczono powierzchnię pod ściankami nadającymi się do demontażu.

Nasza subiektywna ocena:

Architektura i urbanistyka – 57% średnia

Mała architektura – 61% dobra z minusem

Wewnętrzne części wspólne: – 75% dobra

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Ściany i sufity – 75% dobra z plusem

Szlichty podłogowe – 85% bardzo dobra

ogólna ocena – 70% – dobra

Podsumowanie:

Sama inwestycja zasługuje od nas na pozytywną ocenę i taką też zdecydowaliśmy się wystawić. Technicznie wszystko gra, a blok jest z pewnością ładniejszy od okolicznych zabudowań. Z drugiej strony – pamiętajmy, że wybór mieszkania to nie tylko wybór budynku, ale też jego otoczenia. No i zakup ten musi być racjonalny. A tutaj mamy pewien problem. Otoczenie omawianej inwestycji jest bardzo depresyjne, wysokie budynki są poupychane jak sardynki w puszce. Cena też nie jest zbyt konkurencyjna. Mimo wszystko musimy pochwalić dewelopera Polnord. Stacja Kazimierz prezentuje się naprawdę solidnie w stosunku do niezbyt udanych inwestycji tego dewelopera na Wilanowie.

Inwestycja:

Rozpoczęcie budowy: III kw. 2020

Oddanie inwestycji do użytku: II kw. 2022

Liczba budynków: 2

Liczba mieszkań: 96

Liczba kondygnacji: 8 + 1 podziemna

Wysokość pomieszczeń: 271 cm

Mieszkanie, które ocenialiśmy:

Metraż: 41.53 m2 (pow. użytkowa 40.71m2)

Liczba pokoi: 2

Powierzchnia balkonu: 11.23 m2

Piętro: 5

Cena za m2: 18 300 zł

Cena za miejsce garażowe w parkingu podziemnym: 50 000zł

Brak

Ocena obsługi deweloperskiej na wysokim poziomie. Nie mieliśmy zastrzeżeń do obsługi osobowej.

Jedyne nasze wątpliwości dotyczyły broszurki informacyjnej. Jak na dewelopera przystało – Polnord zdecydowanie zaniżył średni czas dojazdu do centrum miasta. Mamy też wrażenie, że na wizualizacji budynków przestrzeń między zabudowaniami była większa niż ma to miejsce w rzeczywistości.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 2 Średnia: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *