Tak będzie wyglądał basen na Białołęce. Są już pierwsze wizualizacje

Basen na Białołęce
Basen na Białołęce. Źródło: źródło: Koncepcja MAMGUSTA ARCHITEKCI

Poznaliśmy projektanta nowego basenu, który już wkrótce powstanie na Białołęce. Pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszą koncepcję nowej warszawskiej pływalni otrzymała Pracownia Projektowa Piotr Makowski MAQ z Gdyni – zdecydował ratusz. Zwycięzca zaprojektuje obiekt i otrzyma zezwolenie na jego budowę.

Do konkursu przystąpiło aż 13 pracowni.  Sąd konkursowy przyznał pierwszą nagrodę i 40 tys. zł Pracowni Projektowej Piotr Makowski MAQ z Gdyni za „wysoką atrakcyjność rozwiązań architektonicznych i świadomie zaprojektowany budynek.” Jury wysoko dobrze ocenili potencjał projektu i wpasowanie przyszłego obiektu w otoczenie.

ZOBACZ TEŻ: PATODEWELOPERKA NA BIAŁOŁĘCE [KLIKNIJ TUTAJ]

Basen na Białołęce
Basen na Białołęce. Źródło: źródło: Koncepcja MAMGUSTA ARCHITEKCI

Basen na Białołęce przy ulicy Ostródzkiej. Poznaliśmy szczegóły obiektu

Z całą pewnością będzie to jeden z najlepiej wyposażonych publicznych basenów w Warszawie. Pływalnia będzie miała osiem pełnowymiarowych torów, basen rekreacyjny, brodzik dla dzieci oraz jedną zewnętrzną i dwie wewnętrzne zjeżdżalnie. Na tym samym poziomie znajdować się będzie również strefa z saunami, jacuzzi w tym z wodami solankowymi i grotą lodową. Na piętrze zaprojektowano trybuny oraz restaurację z tarasem. Z tarasu będzie się rozpościerał widok na zielone tereny ze strefą amfiteatru.

Co ważne, inwestycja ta ma się dobrze wpisywać w otoczenie. Wykonawca ma maksymalnie wykorzystać i zachować potencjał okolicznej zieleni.

A kiedy ruszy budowa? Tu jest jeden problem. Portal Tustolica.pl informuje, że  poszukiwania wykonawcy zwycięzca konkursu będzie mógł rozpocząć „po uzupełnieniu finansowania”. Oznacza to, że urząd dzielnicy czeka teraz na decyzję Rady Warszawy, która powinna zwiększyć budżet inwestycji.

Mieszkańcy zadowoleni z projektu

Na internetowych forach związanych z Białołęką możemy zauważyć, że mieszkańcy są generalnie zadowoleni z ostatecznego kształtu projektu, który zwyciężył w konkursie. – Mi się podoba najbardziej ta (koncepcja – red.), która dostała 1 miejsce – zasłużone – napisał pan Tomasz na forum Ibiałołęka.pl.

Nie brakuje jednak obaw związanych z terminem ukończenia basenu na Białołęce. Pani Renata twierdzi, że plany budowy takiego obiektu w tej części miasta mają już 10 lat i dotychczas niewiele z nich wyniknęło. Faktycznie, obawy może budzić konieczność dofinansowania przyszłej budowy.

Co sądzicie o tej inwestycji na Białołęce? Jest potrzebna? A może ratusz powinien przeznaczyć środki z budowy basenu na inny cel? Podzielcie się swoją opinią w sekcji komentarzy pod tekstem.

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *