Czy kameralnie zawsze oznacza dobrze? Aby się o tym przekonać wybraliśmy się z architektem firmy Perfect Space na warszawski Targówek. Tym razem przyjrzeliśmy się inwestycji Villa Aliano od dewelopera Toscany Invest. Wielorodzinny, trzypiętrowy budynek liczący 43 lokale mieszkaniowe znajduje się na Bródnie.

źródło: rynekpierwotny.pl

Sam budynek z zewnątrz sprawia dobre wrażenie. Nasze wątpliwości wzbudziła lokalizacja i niedogodności w samym mieszkaniu. Czy warto kupić nowe mieszkanie w tej części Warszawy? Zapraszamy do lektury naszej oceny.

źródło: materiały własne

 

Następne:  

Rozpoczęcie budowy: II kw. 2019 roku

 

Inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2020 roku

Liczba mieszkań: 43

Metraż mieszkań: od 38 do 84 m2

Liczba miejsc garażowych: 47

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Metraż: 79,07m2

Powierzchnie balkonów: 5,25 i 6,81 m2

Liczba pokoi: 4

Cena: 766 472 zł

Cena za m2: w przesłanej nam ofercie: 9694 zł obecnie: 9590 zł

Liczba miejsc garażowych: 1

Cena za miejsce parkingowe w garażu: 35 000 zł

Następne:  

Pełny opis techniczny inwestycji znajduję się w zakładce „plik do pobrania” po lewej stronie.

Generalnie jest nieźle. Osoba oprowadzająca nas po budynku była kompetentna, znała szczegóły techniczne inwestycji. Pracownik Toscany Invest nie ukrywał przed nami uszkodzeń i niedociągnięć wewnątrz oglądanego mieszkania. Jedynym niedociągnięciem w kontakcie bezpośrednim ze sprzedawcą było to, że na miejscu nie przygotowano dla nas żadnej broszury informacyjnej.

 

Na pochwałę zasługuje także cyfrowa obsługa klienta. Na naszą prośbę przesłano nam bardzo obszerne materiały dotyczące całej inwestycji jak i wskazanego przez nas mieszkania. Warto zwrócić tutaj uwagę na bardzo czytelny opis techniczny Villi Aliano.

Następne:  

Lokalizacja:

Inwestycja znajduje się na warszawskim Targówku przy ulicy Bolesławickiej 5 tuż obok Cmentarza Bródnowskiego (co z oczywistych powodów dla części potencjalnych klientów może być wadą, dla innych – zaletą ze względu na świetne skomunikowanie transportem publicznym).  Tuż naprzeciwko wejścia do Villi Aliano znajduje się spory supermarket. Tu również mamy mieszane uczucia, czy obecność takiego obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie ocenić na plus. Z jednej strony, mamy bardzo dobry dostęp do placówki handlowej, z drugiej, w niektóre dni pod domem możemy mieć zatrzęsienie ludzi. W okolicy inwestycji znajduje się szkoła podstawowa i kilka przydatnych punktów usługowych. Tuż koło nieruchomości znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe.

źródło: materiały własne

Architektura i urbanistyka:

Biel i brąz faktycznie dość ładnie wkomponowują się w o otoczenie. Plusem jest to, że inwestycja nie rzuca się w oczy ekstrawagancją. Najlepszym określeniem architektury tej nieruchomości jest „skromna a schludna”. Patrząc z innej perspektywy nowy, bardzo elegancki budynek w tej części Targówka może zwracać na siebie uwagę ciekawskich. Nie wiemy czy jest plusem, ponieważ w Villi Aliano nie przewidziano stacjonarnej ochrony.

źródło: materiały własne

Zewnętrzne części wspólne:

Duża wada tej inwestycji. Tutaj nie będziemy się rozpisywać, bo właściwie nie ma o czym. Villa Aliano nie posiada użytkowych/zielonych części wspólnych. Ogrodzona zieleń należy do prywatnych mieszkań znajdujących się na parterze. Uważamy, że w tak odległej od centrum części miasta, deweloper powinien zapewnić jakieś miejsca rekreacyjne mieszkańcom. Tym bardziej, że Villę Aliano dzieli od większych terenów zielonych dość spora odległość.

 

Wewnętrzne części wspólne:

Zdecydowanie największy pozytyw tej inwestycji. Od garażu aż po klatki schodowe i windy wszystko zostało wykonane praktycznie, solidnie, elegancko i z rozmysłem. Zacznijmy od garaży. Miejsca postojowe są zaprojektowane prawidłowo. Nie będzie problemu z manewrowaniem i zaparkowaniem pojazdu. Przewidziano miejsce na rowery. Co więcej, wjazd do garażu jest zimą podgrzewany, a użyte materiały mają zapewnić podziemnemu parkingowe odporność na podtopienie w przypadku rzęsistych opadów deszczu. Wykończenie klatek schodowych i korytarzy to najjaśniejszy punkt Villi Aliano. W tych częściach wspólnych, jak widać na zdjęciach, użyto okładzin z płyt MDF drewnopodobnych, które dały naprawdę niezły efekt. A wszystko to jest oświetlone lampami typu LED. Oprócz tego ,na pół-piętrach zainstalowano podświetlane grafiki na ścianach.

źródło: materiały własne

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Lokal mieszkaniowy, który odwiedziliśmy to, naszym zdaniem, niezbyt mocna część tej inwestycji. Do samego rozkładu nie mieliśmy większych zastrzeżeń, natomiast przeraziła nas liczba usterek i nieudogodnień, które zaobserwowaliśmy. W oczy rzuciły się: szerokie pęknięcia ścian, nierówna podłoga w kuchni i koszmarnie zaprojektowane dwie skrzynki na elektrykę tuż nad drzwiami wejściowymi (jedna ze skrzynek była już uszkodzona). Pracownik dewelopera stwierdził, że część usterek (pęknięte ściany) są spowodowane intensywnymi pracami remontowi w budynku. Zobowiązał się też do usunięcia usterek na koszt dewelopera. Na pochwałę zasługują dwa elegancko wykonane balkony wchodzące w skład mieszkania. Podłączenia pod prąd i hydraulikę nie wzbudziły naszych zastrzeżeń. Do tego lokalu nie ma już komórki mieszkaniowej.

źródło: materiały własne

Ocena

Architektura i urbanistyka: 55% średnia

Mała architektura: 35%  słaba

Wewnętrzne części wspólne: 81% bardzo dobra

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Ściany i sufity  61% – dobra

Szlichty podłogowe 55% – średnia

Ogólna ocena – 55% średnia

Podsumowanie:

Decydując się na zakup mieszkania w Villi Aliano musimy się liczyć z tym, że będzie nas czekało kilka sporych poprawek deweloperskich. Niestety, fajnie wykończone klatki schodowe nie nadrobią nam braku części wspólnych i fuszerek deweloperskich w lokalach. Ogólnie nie polecamy i nie odradzamy zakupu nieruchomości w tej inwestycji. Mieszkanie tam rekomendujemy osobom emocjonalnie związanym z Bródnem czy też całym Targówkiem. W innym przypadku, za te pieniądze można spokojnie znaleźć coś ciekawszego w innej części miasta.