Wiktoria Wilanów (Wilanów)

Nasza ocena:
3/6
3/10

Nasza ekipa dość długo nie gościła w Miasteczku Wilanów. Wydawać się mogło, że „moda” na to miejsce już przeminęła, a osoby zainteresowane zakupem mieszkania w tej okolicy wybierają Zawady. Nie ma w tym nic dziwnego, metr kwadratowy lokalu, w niektórych inwestycjach przekracza nawet 15 tys. za metr! To sporo, patrząc na to jak daleko od centrum położone jest Miasteczko. Z dużymi nadziejami wyruszyliśmy więc odwiedzić osiedle Wiktoria Wilanów od dewelopera Polnord. Jest to inwestycja wybudowana w stylu otwartym, mieści się ona na skrzyżowaniu ulic Herbu Janina i Adama Branickiego.

Oceniony przez nas etap inwestycji składa się z 3 budynków wielorodzinnych. Budowle posiadają 5 kondygnacji naziemnych wraz z partnerem plus jedną kondygnację podziemną. Cała inwestycja składa się z 87 lokali mieszkaniowych o zróżnicowanym metrażu i liczbie pokoi.

Lokalizacja:

Na samym początku należy zaznaczyć, że osiedle znajduje się tuż przy budowanej trasie szybkiego ruchu. Droga ekspresowa będzie znajdowała się dosłownie kilkadziesiąt metrów od zabudowań Wiktorii. Ma to swoje oczywiste konsekwencje. Z drugiej jednak strony, patrząc na politykę stołecznego ratusza, który dąży do zwężania dróg w mieście bliskość obwodnicy w przyszłości może ułatwić podróżowanie zmotoryzowanym mieszkańcom osiedla.

źródło: materiały własne

Sama inwestycja znajduje się na terenie Miasteczka Wilanów. Patrząc na cenę za metr kwadratowy mieszkania jest to olbrzymi plus ponieważ za nieco ponad 9 tys. złotych ciężko będzie coś znaleźć nawet na obrzeżach miasta. Stosunek ceny do lokalizacji jest bardzo dobry.

Architektura i urbanistyka:

Inwestycja urbanistycznie wpasowuje się w otoczenie. Cała okolica składa się z budynków podobnej wysokości.

Architektura osiedla przypadła nam do gustu. Wszystkie budynki wykończone są w ciemnym kolorze. Dominuje beton i tworzywo przypominające klinkier. Ogólnie jest to zrobienie niskim kosztem czegoś oryginalnego w stosunku do białej bryły dominującej w nowym budownictwie.

źródło: materiały własne

Zewnętrzne części wspólne:

Duży plus tej inwestycji. Osiedle zrobione jest w stylu całkowicie otwartym. Dookoła budynków znajduje się sporo zieleni, plac zabaw i ławeczki. Co ważne, za kilka lat na osiedlu mogą pojawić się wysokie drzewa ponieważ zielone części wspólne nie znajdują się na płycie garażowej. W skład zewnętrznych części wspólnych wchodzą też naziemne miejsca parkingowe, których jest całkiem sporo. Cały teren jest monitorowany a nad bezpieczeństwem czuwa pracownik ochrony.

źródło: materiały własne

Wewnętrzne części wspólne:

Wewnętrzne części wspólne zostały zaprojektowane z rozmysłem, ale nie każdemu przypadną do gustu. Korytarze zostały wykonane z użyciem materiałów drewnopodobnych. Na ścianach znajduje się widoczne oznaczenie pięter. Jest też trochę betonu, który ma przypominać nowoczesny design, ale pewnie nie był on po prostu zbyt kosztowny dla dewelopera. Poza tym całość wygląda OK. Nie znaleźliśmy większych fuszerek ani zabrudzeń. Na temat garaży się nie wypowiemy – miejsca parkingowe przeznaczone dla mieszkania, które oglądaliśmy znajdują się na zewnątrz.

źródło: materiał własne

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Zacznijmy od rozkładu. Widać go na załączonym przez nas planie. Są dwie łazienki co jest dużym plusem. Znalazło się też miejsce na garderobę. Salon wraz z kuchnią i balkonem są dobrze naświetlone. Pokoje są przestronne, a oddziela je ściana, którą można usunąć.

źródło: materiały dewelopera

Jeśli chodzi o techniczne wykonanie całości to mamy kilka zastrzeżeń. Nie podobało nam się, że podłoże balkonu to po prostu betonowa płyta. Jest to oczywiście spora oszczędność dla dewelopera. W mieszkaniu dopatrzyliśmy się też dziwnych usterek. Były to wgłębienia w podłodze. Prawdopodobnie spowodowane tym, że ktoś chodził, lub coś położył na świeżo wylanym podłożu. Nie obniżamy za to oceny bo będący z nami na miejscu architekt stwierdził, że nie powinno to tworzyć problemu przy kładzeniu płytek podłogowych. Na pierwszy rzut oka ściany i sufity w lokalu nie wymagają gładzi. (Nie załączamy więcej zdjęć z wewnątrz lokalu ponieważ pracownik dewelopera stanowczo nie wyraził na to zgody).

Nasza subiektywna ocena:

  1. Architektura i urbanistyka – 61% dobra
  2. Mała architektura – 65% dobra
  3. Wewnętrzne części wspólne: – 61% dobra

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

  1. Ściany i sufity – 82% bardzo dobra
  2. Szlichty podłogowe – 61% dobra
  3. ogólna ocena – 61% – dobra z minusem

Podsumowanie:

Ostatecznie postanowiliśmy wystawić tej inwestycji ocenę dobrą z minusem. Inwestycja posiada bardzo skrajne wady jak i zalety. Na pewno położenie zabudowań tuż koło wykańczanej obwodnicy Warszawy i kiepska obsługa deweloperska stawia tą inwestycję w złym świetle. Aczkolwiek, należy też uczciwie zwrócić uwagę na dość poprawne wykończenie budynków, obszerne zielone części wspólne i bezkonkurencyjnie najniższą cenę za metr kwadratowy w okolicy. O tym, czy wady przykrywają zalety, czy wręcz odwrotnie, niech decyduje potencjalny chętny.

Rozpoczęcie budowy: IV kw. 2018 roku

Oddanie inwestycji do użytku: I kw. 2021 roku

Liczba budynków: 3

Liczba mieszkań: 87

Liczba kondygnacji: 5 + 1 podziemna

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Metraż: Niecałe 75 m2

Liczba pokoi: 3

Liczba łazienek: 2

Piętro: 3

Cena za m2: 9 328 złotych

Cena za miejsce parkingowe: 17 000 złotych

Cena m2 komórki lokatorskiej: 2 500 – 3 500 złotych

Opis techniczny pojawi się już wkrótce.

Piątą achillesową dewelopera jest obsługa. Sprzedawczyni przyszła na spotkanie spóźniona, nie miała przy sobie żadnych broszurek reklamowych inwestycji, miała problemy z odpowiedzią na kilka pytań i zachowywała się jakby najszybciej chciała się nas pozbyć. Mimo dużej ilości dostępnych mieszkań biuro sprzedaży dewelopera nie funkcjonuje (?) i z pracownikiem dewelopera trzeba się było łapać na rozległym terenie. Jak na inwestora tej wielkości nie jest to zachęcający sposób przyjmowania klientów.

Inna sprawa to sam PR Polnordu. O deweloperze w sieci krąży wiele opinii przestrzegających przed zakupem nieruchomości u niego. Wiąże się to z rzekomymi problemami finansowymi jakie spółka miała mieć w poprzednich latach.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 2 Średnia: 1]

2 komentarze

  1. Pingback:Ekologia czy cwaniactwo? Deweloperzy budują mniej podziemnych parkingów

  2. Pingback:Warszawski rynek nieruchomości. Czy da się kupić tenie mieszkanie w stolicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *