Wilanowska Point (Mokotów) – ceny i opinie

Nasza ocena:
3/6
3/10

Wilanowska Point to inwestycja, za którą odpowiada deweloper Warsaw Luxury. Znajduje się ona na warszawskich Stegnach (Mokotów). Nieruchomość zlokalizowana jest na skrzyżowaniu Al. Sikorskiego z Al. Wilanowską.

Cała inwestycja składa się z 1 budynku. Znajduje się w nim 46 lokali o zróżnicowanym metrażu. Inwestycja ta posiada 5 kondygnacji naziemnych.

Zobacz też: Wszystkie inwestycje na Mokotowie, które mieliśmy okazję ocenić [CZYTAJ TUTAJ]

Lokalizacja:

Jedyny plus lokalizacji to świetne skomunikowanie autem i autobusem z resztą miasta. Bez problemu dostaniemy się stąd do szkoły albo do sklepu. Na tym pozytywy się kończą… Wilanowska Point to inwestycja, która została wybudowana na styku dwóch bardzo głośnych arterii komunikacyjnych: Al. Sikorskiego i Al. Wilanowskiej. Nie ma też praktycznie żadnej bujnej zieleni, która oddziela inwestycję od ulicy. Z pewnością nie jest to miejsce dla kogoś, kto nie toleruje hałasu.

Wilanowska Point
Wilanowska Point. Źródło: materiały własne

Architektura i urbanistyka:

Ciężko powiedzieć, że urbanistycznie budynek wpisuje się w okolicę. Z dwóch stron inwestycji mamy ruchliwe arterie, a z drugiej budynki i budowy, które nijak nie pasują do architektury tej inwestycji. Wilanowska Point od razu rzuca się w oczy w niekoniecznie dobrym tego wyrażenia znaczeniu.

Wilanowska Point
Wilanowska Point. Źródło: materiały własne

Architektura tej inwestycji jest dość kontrowersyjna. Kształt i bryła budynku raczej nie zasługuje na pochwałę. Do tego dochodzi ta agresywna kolorystyka, zwłaszcza na parterze obok wejścia dla mieszkańców.

Zewnętrzne części wspólne:

Będzie to rekordowo krótki opis – ta inwestycja nie posiada jakichkolwiek zewnętrznych części wspólnych. Jest niewielki trawnik i tyle. Budynek został maksymalnie „wciśnięty” w działkę, na której się znajduje. Brak zieleni i miejsca na rekreacje to jedna z największych wad Wilanowska Point.

Wilanowska Point
źródło: materiały własne

Wewnętrzne części wspólne:

Klatki schodowe i korytarze zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie. Wykonawca użył do wykończenia tych części budynku szlifowanego gresu. Tak wykorzystany materiał może przywodzić na myśl wyszlifowany kamień. Wizualnie wygląda to naprawdę fantastyczne. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i ciekawe wizualnie. Pod tym kątem inwestycja ta pozytywnie wyróżnia się na tle innych budynków tej klasy.

Wilanowska Point
źródło: materiały własne

Ogromnym minusem tej inwestycji jest garaż podziemny. Zastosowano niestety technologię platform garażowych. Są one zbyt ciasno upakowane. Większe samochody się na nie nie zmieszczą. A warto przypomnieć, że do niektórych lokali pozostawiono już tylko takie miejsca.

Wilanowska Point
źródło: materiały własne

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Zaczynamy tradycyjnie od rozkładu pomieszczeń i zaprojektowania lokalu. Już od pierwszych chwil wizyty w mieszkaniu zauważyliśmy architektoniczny „koszmarek”. Jedyne okno w pokoju było podzielone na dwa mniejsze. Przyczyna? Słup konstrukcyjny, który musi się znajdować akurat w tym miejscu. Przynajmniej okna te wychodzą na wschód, co jest korzystne z punktu widzenia naświetlenia pokoju.  Również wejście na niewielki balkon nie zostało zaplanowane z głową (co widać na załączonej grafice od dewelopera).

Wilanowska Point
Źródło: Materiały dewelopera
Wilanowska Point
źródło: materiały własne

Dużym plusem oglądanego przez nas mieszkania była łazienka. Jej powierzchnia to ponad 5m2. To rzadkość w lokalu z takim metrażem.

Od strony technicznej lokal prezentował się solidnie. Nie znaleźliśmy poważniejszych uszkodzeń tynku. Podłogi trzymały poziom. Kable i instalacje hydrauliczne na pierwszy rzut oka były zainstalowane prawidłowo.

Nasza subiektywna ocena:

Architektura i urbanistyka – 50% średnia

Mała architektura – 30% słaba

Wewnętrzne części wspólne: – 50% średnia

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Ściany i sufity – 75% dobra

Szlichty podłogowe – 81% bardzo dobra

ogólna ocena – 50% – średnia

 

Podsumowanie:

Niestety, Wilanowska Point to kolejna nieruchomość, której raczej nie polecilibyśmy do mieszkania przeciętnej 3-osobowej rodzinie. Absolutny brak części wspólnych, fatalnie zaprojektowane mieszkania i te wciśnięte platformy garażowe w parkingu podziemnym skutecznie zniechęciły nas do inwestycji Wilanowska Point. Do tego dochodzi jeszcze bardzo poważny retusz okolicy i samej inwestycji w marketingowych materiałach inwestora. Umiejscowienie nieruchomości tuż obok skrzyżowania bardzo ruchliwych ulic od razu zrobiło na nas negatywne wrażenie. Również architektura budynku (jego bryła i kolorystyka) raczej nie zachęci miłośników estetyki do zamieszkania w tym miejscu.

Oczywiście, na upartego można znaleźć w tej inwestycji kilka plusów. Wilanowska Point jest świetnie skomunikowana z resztą Warszawy. Co ważne, a być może najważniejsze, budynek – mimo swych wad – został wykonany dość solidnie. Uważamy, że ocena „średnia” jest adekwatna do tego, co zobaczyliśmy w tym miejscu.

Inwestycja:

Rozpoczęcie budowy: IV kw. 2018 roku

Oddanie inwestycji do użytku: I kw. 2021 roku

Liczba budynków: 1

Liczba lokali mieszkalnych: 46

Liczba pięter: 5 wraz z parterem plus 1 kondygnacja podziemna

Wysokość pomieszczeń: Od 260 do 280 cm

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Piętro: 2

Metraż: 50,58m2

Liczba pokoi: 2

Cena za m2: 12 000zł

Liczba miejsc garażowych: 1 (platforma garażowa)

Nie posiadamy opisu technicznego dla tej inwestycji

Do osobowej obsługi deweloperskiej nie mieliśmy większych zastrzeżeń. Pani z biura sprzedaży punktualnie przybyła na miejsce spotkania i pozwoliła nam obejrzeć całą nieruchomość. Bezbłędnie odpowiedziała na nasze pytania dotyczące danym technicznych nieruchomości.

Sam deweloper się nie popisał. Na jego stronie internetowej i portalach sprzedażowych znajdziemy bardzo słabe wizualizacje samego budynku i okolicy. Nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Inwestycja znajduje się w niezwykle ruchliwym miejscu, a deweloper przedstawił ją komputerowo w sielskiej, zielonej okolicy. Stanowczo potępiamy takie praktyki i współczujemy osobom, które kupiły mieszkanie w Wilanowska Point na podstawie samych wizualizacji i zapewnień inwestora.

Brak plików do pobrania

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 0 Średnia: 0]