Wiślany Mokotów (Mokotów)

Nasza ocena:
4/6
4/10

Wiślany Mokotów to inwestycja realizowana przez firmę Budimex Nieruchomości na warszawskim Mokotowie, a dokładniej na Siekierkach przy ulicy Bluszczańskiej. Osiedle docelowo składać ma się z trzech etapów, z których do tej pory realizowane są pierwsze dwa.

Architektura osiedla jest poprawna i prosta. Wszystkie mieszkania są wyposażone w balkony lub przydomowe ogródki, a część parterów budynków zajęta została przez lokale usługowe. Na terenie inwestycji przewidziano sporo miejsc z urządzoną zielenią, placami zabaw, a nawet siłownią. Dla wzmocnienia poczucia komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców, wewnętrzne tereny wspólne są ogrodzone. Mimo niewielkiej ilości kondygnacji budynki wyposażono w windy, co również pozytywnie wpływa na komfort życia mieszkańców.

Wiślany Mokotów to inwestycja realizowana w specyficznej, dopiero rozwijającej się okolicy. Plusem tej lokalizacji jest oczywiście dostęp do terenów zielonych oraz bliskość centrum miasta, minusem zaś ograniczony dostęp do usług i placówek edukacyjnych. Nie da się ukryć, że jeszcze sporo inwestycji musi zostać zrealizowanych, by tę część Warszawy odbierać jako miasto z prawdziwego zdarzenia.

Bezpośrednie sąsiedztwo osiedla Wiślany Mokotów

Bezpośrednie sąsiedztwo osiedla Wiślany Mokotów

Zdjęcia własne

Sama architektura budynków I etapu nie robi piorunującego wrażenia i reprezentuje styl typowego podmiejskiego osiedla. W II etapie sytuacja wygląda na szczęście dużo lepiej. Po zestawieniu ze sobą obiektów II i I etapu, trzeba przyznać, że te z II prezentują się zdecydowanie nowocześniej, przede wszystkim przez zastosowanie bardziej zróżnicowanego kształtu elewacji. Zmianom uległa również kolorystyka budynków. Biało – szare elewacje zastąpiono jasno beżowymi z elementami drewnopodobnymi. Ostatecznej oceny będzie można jednak dokonać dopiero po zakończeniu całości robót budowlanych.

Wizualizacje I i II etapu osiedla Wiślany Mokotów

Wizualizacje I i II etapu osiedla Wiślany Mokotów - Budimex nieruchomości opinie

Źródło: Budimex-nieruchomosci.pl

O ile architektura pierwszego etapu nie powala na kolana, to zupełnie inaczej wygląda sprawa związana z terenami zielonymi. Wszystkie przestrzenie z urządzoną zielenią są zadbane, a wykonane nasadzenia bardzo estetyczne. Duży plus za utworzenie miejsca z wodną kaskadą, które stało się centrum spotkań mieszkańców. Tereny rekreacyjne pomiędzy budynkami są naprawdę całkiem sporych rozmiarów dzięki czemu sąsiedzi nie muszę zaglądać sobie bezpośrednio w okna. Deweloper zlokalizował aż 4 place zabaw dla dzieci w samym tylko pierwszym etapie inwestycji. Dodatkowo przewidziano tu również siłownię pod otwartym niebem. Jeżeli drugi etap inwestycji będzie dysponował tak samo urządzonymi terenami rekreacyjnymi, a wiele na to wskazuje, należy się jedynie cieszyć.

Tereny rekreacyjne na terenie osiedla Wiślany Mokotów

Tereny rekreacyjne na terenie osiedla Wiślany Mokotów - Wiślany Mokotów ceny

Zdjęcia własne

Wewnętrzne części wspólne prezentują się dosyć surowo. Parter oczywiście urządzono w sposób bardziej reprezentacyjny niż pozostałe piętra. Ogólnie trzeba przyznać, że całość jest raczej dobrze utrzymana i w miarę zadbana.

Klatka schodowa w budynku I etapu Wiślanego Mokotowa

Klatka schodowa w budynku I etapu Wiślanego Mokotowa - Budimex opinie o deweloperze

Zdjęcia własne

Zauważyliśmy oczywiście kilka niedoróbek i uszkodzeń. Oprócz śladów codziennego użytkowania, typu smugi i nieliczne obłupania tynku, w oczy rzucają się przede wszystkim kafle, które są w różnych odcieniach, niedomykające się szafy licznikowe oraz nieestetyczne wykończenie przy ościeżnicach drzwi do mieszkań.

Usterki na klatce schodowej

Wiślany Mokotów - Usterki na klatce schodowej

Zdjęcia własne

Dodatkowo, prawdopodobnie przy wykonywaniu poprawek, użyto innej farby niż przy pierwotnym malowaniu, co widać szczególnie w świetle dziennym. Najwyraźniej wykonawcy i deweloper nie przykuwają wystarczającej uwagi do szczegółów, a szkoda.

Różnica odcieni użytych farb

Wiślany Mokotów - Różnica odcieni użytych farb

Zdjęcie własne

Jeżeli chodzi zaś o samo mieszkanie, w którym pojawiliśmy się dzięki uprzejmości firmy Perfect Space, uczciwie przyznajemy, że nie było wielu poważnych niedociągnięć. W kilku miejscach pojawiły się niewielkie spękania tynków, które występowały przede wszystkim przy gniazdkach. Oprócz tego poważne problemy pojawiły się w przypadku stolarki okiennej. Łączenia poszczególnych elementów ram okiennych pozostawiały wiele do życzenia i oprócz nieestetycznego wyglądu przyczyniają się do gorszej szczelności okien.

Spękanie ścian w mieszkaniu, w którym pracowaliśmy

Wiślany Mokotów - Spękanie ścian w mieszkaniu, w którym pracowaliśmy

Zdjęcia własne

Uszkodzenia okien w mieszkaniu, w którym pracowaliśmy

Wiślany Mokotów - Uszkodzenia okien w mieszkaniu, w którym pracowaliśmy

Zdjęcia własne

Jeżeli chodzi o szlichty podłogowe, w kilku miejscach nie trzymały one poziomu, ale prace naprawcze zostały wykonane zanim odnotowaliśmy ten problem, dlatego też świadectwem krzywizn są obecnie już tylko ślady po szlifierkach. Brawo za samokontrolę.

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

  1. Architektura i urbanistyka: 55% – średnia
  2. Mała architektura: 82% – bardzo dobra
  3. Wewnętrzne części wspólne: 50% – średnia

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

  1. Ściany i sufity – 65% – dobra
  2. Szlichty podłogowe – 65% – dobra
  3. Ocena ogólna: 62% – dobra

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen.

PS.

Oceniając inwestycje składające się z kilku etapów zawsze pojawia się problem jak patrzeć na dane osiedle. Czy oceniać osobno pierwszy i drugi etap, a może jako całość? My staramy się łączyć nasze oceny i właśnie „PS.” jest idealnym miejscem na dopowiedzenie paru szczegółów. Pierwszy etap Wiślanego Mokotowa architektonicznie nie zrobił na nas dobrego wrażenia. Budynki są dosyć toporne i nie wyróżniają się niczym szczególnym. Obiekty II etapu zdecydowanie są już poprawione i unowocześnione. Na ocenę ogólną szczególnie dodatni wpływ miały tereny zielone, na które zawsze zwracamy szczególną uwagę. Ilość usterek była niewielka, lokalizacja jest całkiem dobra, a odległość między poszczególnymi budynkami odpowiednia. Nie do końca nam się podoba konieczność wydawania dodatkowych 40 tysięcy złotych na podwójne miejsce postojowe w przypadku kupna mieszkań trzypokojowych lub większych. To już jednak wybór klienta czy się podejmuje ponieść takie dodatkowe koszta, czy szuka mieszkania w innej inwestycji. My, jako cisi recenzenci inwestycji dajemy temu osiedlu ocenę dobrą i stwierdzamy, że sami moglibyśmy zakupić jedno z mieszkań na Wiślanym Mokotowie.

Etap I

  • Oddanie do użytku – IV kwartał 2014
  • Ilość mieszkań – 152
  • Ilość kondygnacji – 4
  • Ilość budynków – 4
  • Cena za m2 – od 6800zł
  • Wielkość mieszkań – od 27m2 do 65m2

Etap II

  • Oddanie do użytku – połowa 2016
  • Ilość mieszkań – 246
  • Ilość kondygnacji – 4
  • Ilość budynków – 7
  • Cena zaproponowanego nam mieszkania dwupokojowego o metrażu 47,15m2 – 348910zł (7400zł/m2) do czego należy doliczyć obowiązek wykupienia miejsca postojowego
  • Cena zaproponowanego nam mieszkania trzypokojowego o metrażu 55,05m2 – 401865zł (7300zł/m2) do czego należy doliczyć obowiązek wykupienia podwójnego miejsca postojowego
  • Pojedyncze miejsce postojowe w hali garażowej – 20900zł
  • Podwójne miejsce postojowe w hali garażowej – 41800zł
  • Komórka lokatorska – 3500zł/m2

W mieszkaniach zlokalizowanych w II etapie osiedla Wiślany Mokotów zastosowano drewnianą stolarkę okienną, parapety wykonane z konglomeratów oraz antywłamaniowe stalowe drzwi wejściowe klasy C. Ściany wykończone są tynkami gipsowymi wstępnie malowanymi na biało. Posadzki na balkonach wyłożono gresem mrozoodpornym, a balustrady są stalowe, malowane z wypełnieniem ażurowym, elementami stalowymi malowanymi lub betonowe z wyprawą elewacyjną, przykryte obróbką  blacharską. Jeżeli zaś chodzi o technologię i materiały użyte do budowy budynków, rzecz ma się następująco:

  • posadowienie bezpośrednie na płycie fundamentowej
  • ściany kondygnacji podziemnej – żelbetowe, wydzielonych pomieszczeń częściowo murowane (silikatowe lub inne)
  • ściany kondygnacji nadziemnych:
  • zewnętrzne – murowane silikatowe lub żelbetowe, z izolacją cieplną, wykończone tynkiem mineralnym cienkowarstwowym.
  • wewnętrzne – murowane silikatowe lub wylewane żelbetowe
  • działowe w mieszkaniach – murowane silikatowe i/lub ceramiczne
  • stropy – żelbetowe
  • dach – stropodach płaski niewentylowany z nawierzchnią z pokryciem z papy termozgrzewalnej

Warto również zaznaczyć, że w budynku zastosowano wentylację grawitacyjną oraz że wysokość mieszkań w świetle kondygnacji wynosi 2,60m.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 11 Średnia: 3.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *