Wybudują wielki hotel na Pradze-Południe! Słynny budynek do rozbiórki

Hotel na Pradze-Południe
Rozbiórka. Zdjęcie przykładowe. Źródło: Pixabay.com/stux

Jeszcze do niedawna niedoceniania przez inwestorów Praga Południe przeżywa prawdziwy boom inwestycyjny. Przy ulicy Grenadierów 41 powstanie nowoczesny hotel z częścią konferencyjną i restauracją. Na działce już rozpoczęto wyburzanie dawnego akademika SGGW. Za inwestycją stoi Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus.

To będzie jedna z najciekawszych tego typu inwestycji w Warszawie. Teren przedsięwzięcia ma powierzchnię ok. 4,6 tys. mkw. Pierwsze prace przygotowawcze zostały już rozpoczęte. Deweloper przygotowuje działkę i wyciął niestety od kilku do kilkunastu drzew.

Warto dodać, że w ww. budynku akademik już od jakiegoś czasu nie funkcjonuje. Do rozpoczęcia prac znajdował się tam hotel robotniczy „Sezam”.

ZOBACZ TEŻ: NOWE INWESTYCJE DEWELOPERSKIE W WARSZAWIE [KLIKNIJ TUTAJ]

Nowy hotel na Pradze-Południe. Co wiemy o inwestycji?

Deweloper Konstanty Strus nabył działkę od warszawskiej uczelni w 2005 roku. Od tego czasu funkcjonował tal hotel robotniczy. Pierwsze wzmianki o budowie nowego hotelu pojawiały się w latach 2013-2015. W 2018 roku oficjalnie ogłoszono, że nowy Hotel na Pradze-Południe wkrótce powstanie na miejscu dawnego akademika. W tamtym roku inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Niedawno ruszyły pierwsze prace porządkowe i rozbiórkowe.

Nie poznaliśmy jeszcze wszystkich szczegółów wykończenia nowego Hotelu na Pradze-Południe. Rąbka tajemnicy uchyla portal Twoja-praga.pl. – Będzie on znacznie wyższy niż wyburzony akademik, jednak nie tak wysoki jak pobliski biurowiec Blue Point – czytamy w artykule.

ZOBACZ TEŻ: AKTYWISTKA MIEJSKA O DEWELOPERACH W WARSZAWIE. TYLKO U NAS [KLIKNIJ TUTAJ]

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus. Co wiemy o inwestorze?

Firma powstała w 1991 roku. Konstany Strus to polski deweloper, który już wcześniej chętnie inwestował na Pradze-Południe. Deweloper odpowiada m.in. za inwestycję Chrzanowskiego 14 [NASZĄ OPINIĘ O TEJ INWESTYCJI ZNAJDZIESZ TUTAJ]. PB Konstanty Strus wybudował też m.in. osiedle Myśliborska 1 czy Osiedle Morcinka. Obecnie posiada wiele mieszkań na sprzedaż w całej Warszawie.

Spółka podkreśla, że zajmuje się też budową nieruchomości komercyjnych. – Naszą działalność deweloperską rozpoczęliśmy w Siedlcach w 1991 r., gdzie jesteśmy niekwestionowanym liderem w branży. Specjalizujemy się w budownictwie mieszkaniowym, realizujemy także obiekty o charakterze komercyjnym, takie jak galerie handlowe i hotele. Dynamiczny rozwój naszej firmy sprawił, że od 2000 roku jesteśmy obecni w Warszawie i nadal rozszerzamy ofertę na takie miasta jak Białystok czy Poznań. Z największą starannością nadzorujemy cały proces inwestycyjny: od zakupu gruntu, przez projektowanie, realizację, po zagospodarowanie terenu – czytamy na oficjalnej stronie internetowej dewelopera.

ZOBACZ TEŻ: KONSTANTY STRUS. TE INWESTYCJE MIELIŚMY OKAZJĘ OCENIĆ [KLIKNIJ TUTAJ]

Nowy hotel na Pradze-Południe. Co sądzisz o tej inwestycji? Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy pod tekstem!

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.