Wyburzenie biurowców na Służewcu. Czy to koniec Mordoru?

Wyburzenie biurowców na Służewcu
Wyburzenie biurowców na Służewcu. Źródło: wizualizacje dewelopera nowego osiedla

W drugiej połowie stycznia ruszyły prace rozbiórkowe na terenie dawnego kompleksu Empark. Na miejscu dawnych biurowców powstanie niebawem osiedle mieszkaniowe z parkiem i szkołą. Za projekt odpowiada deweloper Echo Investment. Wyburzenie biurowców na Służewcu stało się faktem. Czy to koniec „Mordoru” w jego dotychczasowej formie?

W ostatnich dniach internet obiegły zdjęcia intensywnych prac budowlanych na terenach pomiędzy ulicą Marynarską, Wołoską, Domaniewską i Postępu w Warszawie. To właśnie tutaj mieścił się kompleks Empark. Wyburzenie biurowców na Służewcu otwiera nowy rozdział w historii tego miejsca.

ZOBACZ TEŻ: PLANY WYBURZENIA BIUROWCÓW NA SŁUŻEWCU. ZNAMY SZCZEGÓŁY [KLIKNIJ TUTAJ]

Wyburzenie biurowców na Służewcu. Co powstanie na miejscu Emparku?

O planowanych zmianach w tej części Służewca zrobiło się głośno już kilka miesięcy temu. Wtedy to władze Warszawy wydały zgodę na zmianę wyburzenie biurowców na Służewcu i zmianę charakteru okolicznej zabudowy.

Rada Warszawy zgodziła się na pomysł Echo Investment, by najstarsze biurowce w sercu Służewca Przemysłowego zastąpić nowoczesnymi budynkami mieszkaniowymi. Wraz z nimi deweloper wybuduje szkołę podstawową dla 450 dzieci, przeniesie pod ziemię linię wysokiego napięcia wzdłuż ul. Wołoskiej, stworzy w tym miejscu park oraz doinwestuje w okolicy dwa dodatkowe tereny zielone i infrastrukturę drogową. Projekt powstanie w ramach specustawy mieszkaniowej” – przekazał deweloper Echo Investment jesienią 2021 roku.

Na miejscu dawnych biurowców powstanie rozbudowany kompleks mieszkaniowo – oświatowy. W budynkach powstanie nawet kilkaset lokali mieszkalnych. Szkoła ma pomieścić nawet 450 dzieci. Oprócz tego deweloper zobowiązał się do utworzenia parku, który będzie służył wszystkim okolicznym mieszkańcom.

Co ważne, wspomniana przez nas szkoła ma pełnić pożyteczne dla mieszkańców funkcje także po zakończeniu godzin lekcyjnych. Na jej terenie znajdzie się m.in. hala sportowa. Wieczorami mają się tam odbywać zajęcia pozalekcyjne dla najmłodszych i spotkania tematyczne okolicznych mieszkańców.

Projekt inwestycji mieszkaniowej, terenów zielonych oraz szkoły powstały w pracowniach BBGK oraz WWAA. Nie wiadomo kiedy deweloperowi uda się ukończyć cały kompleks. Spekuluje się jednak, że pierwsze zajęcia w nowo powstałej szkole podstawowej będą mogły się odbyć już we wrześniu 2023 roku.

Echo Investment zakupił część gruntów na terenie mokotowskiego Emparku za cenę około 50 milionów złotych.

ZOBACZ TEŻ: CO SIĘ BUDUJE NA MOKOTOWIE? LISTA OPISANYCH PRZEZ NAS INWESTYCJI [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.