Zakątek Cybisa (Ursynów) – niezależna opinia o inwestycji

Nasza ocena:
3.5/6
3.5/10

Ekipa Oceniamy Deweloperów po długiej przerwie powróciła na Ursynów. W północnej części tej dzielnicy oddana do użytku została inwestycja „Zakątek Cybisa” od dobrze znanego nam dewelopera Profbud. W budynku powstało blisko 300 mieszkań w zróżnicowanych metrażach od 31 do 127 m2. W inwestycji dominują lokale 3 i 4 pokojowe. Wszystkie mieszkania posiadają balkony lub loggie. Mieszkańcy parteru mogą liczyć na ogródki przyłączone do mieszkań.

W Zakątku Cybisa znajdują się udogodnienia dla mieszkańców takie jak: winda, parking podziemny, komórki lokatorskie, monitoring, ochrona fizyczna i ułatwienia dla niepełnosprawnych.

Dlaczego zdecydowaliśmy się ocenić inwestycję „Zakątek Cybisa”? Przede wszystkim dlatego, że obecny inwestor przejął szkielet budynku po spółce, która zbankrutowała jakiś czas temu. Do tego dochodzi nietypowy układ budynku i ciekawe rozwiązania architektoniczne w środku. Szerzej opiszemy to w poniższych działach.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKIE INWESTYCJE NA URSYNOWIE, KTÓRE MIELIŚMY OKAZJĘ OBEJRZEĆ [KLIKNIJ TUTAJ]

Lokalizacja:

Jeżeli chodzi o położenie tego osiedla na mapie miasta i dzielnicy to… jest bardzo dobrze! Jedyny minus to bliskość lotniska. Aczkolwiek nasza ekipa była tam jednak w ciągu dnia i musimy przyznać, że w gwarze remontu i bawiących się w pobliskiej szkole dzieci nie słyszeliśmy hałasu lecących samolotów. Poza tym osiedle jest świetnie skomunikowane z resztą miasta. Blisko Zakątku Cybisa znajduje się szkoła, nie brakuje też placówek handlowych i usługowych. Bliskie sąsiedztwo nadaje się do spacerów z dzieckiem lub psiakiem. Minusem jest natomiast bezpośrednie otoczenie inwestycji od jej głównej strony. Ale to już opiszemy w kolejnym podpunkcie naszej recenzji.

Architektura i urbanistyka:

zakątek cybisa
materiały własne

Zacznijmy od urbanistyki. Cała inwestycja znajduje się w środku skupiska ursynowskich bloków. Nie wygląda to najlepiej. W dość sporym budynku znajduje się tylko jeden wjazd do garażu, który prowadzi do dość wąskiej drogi wewnętrznej, z której korzystają mieszkańcy okolicznych zabudowań. Już teraz możemy się założyć, że w przyszłości doprowadzi to do korków, niebezpiecznych sytuacji i konfliktów o okoliczne miejsca parkingowe. Deweloper maksymalnie „wycisnął” posiadaną działkę – ze stratą dla najbliższej okolicy. Pozytywnie należy jednak ocenić to, że osiedle nie psuje bezpośrednio krajobrazu. Wysokościowo jest dopasowane do okolicznych budynków.

materiały własne

Przejdźmy teraz do architektury. Od tej strony Zakątek Cybisa prezentuje się nienajgorzej. Bryła budynku jest ciekawa, „Zakątek” ma różną liczbę kondygnacji w zależności od klatki schodowej. Jeśli chodzi o wykończenie elewacji, to ono również przypadło nam do gustu. Dominuje biel, ale jest ona w ciekawy sposób urozmaicona. Wykonawca zastosował tworzywo imitujące klinkier. Pracownik dewelopera wyjaśnił nam, że jest to ekonomiczne rozwiązanie. Element ten prezentuje się bardzo ładnie i nie widać, że jest to tańszy zamiennik. Brawo za pomysłowość.

Zewnętrzne części wspólne:

Niewiele jest tutaj do oceniania. Zakątek Cybisa został maksymalnie wciśnięty między okoliczne bloki. Dlatego też – poza pokaźnym budynkiem – niewiele udało się deweloperowi wybudować. Ot niewielkie ogródki przy parterowych mieszkaniach i trochę zieleni. Pozytywem jest placyk zabaw. Na razie wygląda on niezbyt zachęcająco z powodu dużej ilości betonu, ale w przyszłości znajdzie się tam sporo zieleni.

zakątek cybisa
Źródło: materiały własne

Dużym plusem natomiast jest to, że Zakątek Cybisa jest osiedlem otwartym (nie ma zewnętrznej furtki). Zewnętrzny dziedziniec inwestycji nie został ogrodzony zasiekami, a często ma to miejsce w przypadku nowych bloków. Dzięki temu „Zakątek” nie szpeci znacząco okolicy. Z drugiej strony, takie rozwiązanie nie powinno wzbudzić niepokoju mieszkańców o bezpieczeństwo. Deweloper administrujący jeszcze budynkiem zadbał o monitoring i ochronę fizyczną.

Wewnętrzne części wspólne:

Przy wewnętrznych częściach wspólnych zatrzymajmy się na dłużej. Deweloper postanowił urozmaicić klatki i korytarze elementami, które rzadko możemy znaleźć w inwestycji o średnim standardzie. Mowa tu przede wszystkim o jasnym klinkierze, który robi za ozdobę na parterze przy wyjściu z budynków i na piętrach. Niestety widać, że ekipa, która się za to zabrała nie stanęła na wysokości zadania. Klinkier jest miejscowo źle dopasowany do podłogi (nie ma listwy i cokołów). Poza tym, na narożnikach widać spore luki między źle dopasowanymi elementami. Z bliska wygląda to po prostu brzydko.

Zakątek cybisa
materiał własne

Dodajmy, że pozostałych elementów widocznych na zdjęciach nie będziemy oceniać. Deweloper zaznaczył, że obecnie większość wewnętrznych części wspólnych znajduje się w generalnym remoncie.

Garaże raczej standardowe, ale wykonane poprawnie – deweloper nie oszczędzał specjalnie na przestrzeni. Nie znajdziemy tu miejsc parkingowych znajdujących się na tzw. platformach, których szczerze nie lubimy 😉

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Zacznijmy od przyjrzenia się rzutowi mieszkania. Jest on… dramatycznie źle zaprojektowany. W sypialni postawienie dużego łóżka jest praktycznie niemożliwe, żeby swobodnie przejść na balkon. To, że na rzucie dewelopera w jedynej (!) sypialni ponad 50-metrowego lokalu z dwoma łazienkami znalazło się łóżko pojedyncze należy traktować w kategoriach nieporozumienia. Niestety, źle zaprojektowanych lokali jest więcej. Z tego powodu odejmujemy tej inwestycji pół gwiazdki. Przecież mieszkanie to najważniejsza rzecz, która interesuje klienta!

materiały dewelopera

Mieszkanie jest za to dobrze doświetlone. Od strony technicznej nie mamy większych zastrzeżeń. Duża ilość gniazdek elektrycznych, wszystkie elementy infrastruktury hydraulicznej rozplanowane i wykonane prawidłowo. Do poprawy są tynki, ale być może jest szansa wykonania takich prac w ramach odbioru mieszkania przez klienta.

W lokalu znalazł się jeden element, który zdecydowanie zasługuje na pozytywną ocenę. Jest to balkon. Wykonany bardzo poprawnie, bez fuszerek i – co ważne – z łatwym dostępem do sieci elektrycznej.

Nasza subiektywna ocena:

Architektura i urbanistyka – 55% średnia

Mała architektura – 50% średnia

Wewnętrzne części wspólne: – 61% dobra z minusem

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Ściany i sufity – 75% dobra

Szlichty podłogowe – 85% bardzo dobra

ogólna ocena – 57% – średnia

 

Podsumowanie:

Zakątek Cybisa otrzymuje od nas ocenę „średnią z plusem”. Jest to ciekawa inwestycja, która jednak posiada kilka wad. Największa z nich to oczywiście sam fakt „wciśnięcia” osiedla między starymi blokami. To może spowodować problemy urbanistyczne w najbliższym sąsiedztwie. Ekipy dewelopera nie poradziły sobie też ze wszystkim od strony technicznej – klinkiery wewnątrz budynku są niechlujnie położone. Do tego dochodzi dość dziwaczny i niefunkcjonalny rozkład mieszkania, które oglądaliśmy. Deweloper wliczył sobie do ceny powierzchnię pod ściankami nadającymi się do demontażu.

Z drugiej strony, patrząc po lokalizacji zakup mieszkania tutaj może okazać się strzałem w 10kę. Dość rzadko mamy okazję oglądać tak dobrze skomunikowane osiedle w tej cenie za mieszkanie. Do tego poza wadami estetycznymi całość budowli, nie licząc detali, prezentuje się dość solidnie.

ZOBACZ TEŻ: POZOSTAŁE INWESTYCJE OD DEWELOPERA PROFBUD, KTÓRE OCENILIŚMY [KLIKNIJ TUTAJ]

Inwestycja w liczbach:

Rozpoczęcie budowy: III kw. 2020 roku

Oddanie inwestycji do użytku: I kw. 2022 roku

Liczba kondygnacji: Od 5 do 11 wraz z parterem + dwie kondygnacje podziemne

Liczba mieszkań: 297

Wysokość lokali mieszkalnych: od 260 do 280 cm

Powierzchnia lokali mieszkalnych: od 36 do 78m2

(Za: Rynekpierwotny.pl)

Mieszkanie, które mieliśmy okazję ocenić:

Metraż: 53,83 m2

Piętro: 1 (2)

Liczba pokoi: 2

Cena za m2: 13 605,90 zł

Cena miejsca garażowego: 39 000 zł

Możliwość dokupienia kolejnego: tak

Powierzchnia balkonu: 3,08 m2

materiały dewelopera
materiały dewelopera

Za obsługę klienta dajemy duży plus. Pan z działu sprzedaży jest prawdziwym ekspertem od marketingu 😊  Wychwalał zalety nieruchomości i oglądanego przez nas mieszkania w sposób bardzo przekonywujący. Nie zabrakło też profesjonalizmu. Pracownik dewelopera znał historię inwestycji i potrafił odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące materiałów użytych podczas budowy i wykończenia zabudowań.

Od strony broszur reklamowych też nie można się specjalnie przyczepić. Architektura została pokazana prawidłowo. Jedyny minus to ukrycie ciasnoty na terenie przylegającym do omawianych przez nas zabudowań. Co do zieleni – trudno nam ocenić. Nie wszystkie rośliny zostały jeszcze posadzone.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 9 Średnia: 3.4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *