Puławska 111 to inwestycja zrealizowana w 2011 roku przez dewelopera ECC Real Estate. Budynek zlokalizowany jest na warszawskim Mokotowie przy ulicy Puławskiej.
Obiekt charakteryzuje się nowoczesną architekturą, a dzięki nawiązaniom do modernizmu, dobrze koresponduje z sąsiednią zabudową. Na parterze zlokalizowane zostały lokale usługowe, a na wyższych piętrach mieszkania wyposażone w balkony, loggie i tarasy. Na dwóch kondygnacjach podziemnych umieszczono hale garażowe oraz pomieszczenia techniczno-gospodarcze. Dla zwiększenia komfortu i poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, budynek objęty jest całodobową ochroną oraz monitoringiem.
Inwestycja Puławska 111 zlokalizowana jest w bardzo dogodnym, jeżeli chodzi o względy komunikacyjne, miejscu. Bliskość głównych dróg łączących poszczególne części miasta z centrum, sąsiedztwo linii tramwajowych i niedaleka odległość od stacji metra zapewnia bardzo dobrą obsługę komunikacyjną tego obszaru. Z jednej strony budynek znajduje się w dosyć mocno zurbanizowanej części Starego Mokotowa, a z drugiej w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczego parku Arkadia, w którym mieści się zabytkowy XVIII wieczny pałac Królikarnia. Minusami tej lokalizacji może okazać się hałas będący skutkiem natężonego ruchu drogowego na ulicy Puławskiej, mało estetyczne sąsiedztwo od strony północnej, gdzie znajduje się osiedle bloków z lat PRL oraz uciążliwości związane z działalnością szkoły, która graniczy z inwestycją od strony zachodniej.
Sąsiedztwo inwestycji Puławska 111
Sam budynek prezentuje się naprawdę całkiem dobrze. Nowoczesna, nieprzekombinowana architektura z zaokrąglonym narożnikiem, nawiązującym do najlepszych wzorców przedwojennego modernizmu, bardzo dobrze wpasowuje się w okoliczną zabudowę wyróżniając się przy tym nowoczesnością i lekką elegancją. Elewacje budynku wykończone zostały szlachetnymi materiałami co również przyczynia się do pozytywnego odbioru obiektu. Czystość i prostotę bryły zakłócają niestety rozstawione i naklejone wielkoformatowe reklamy dewelopera. Zawsze jesteśmy przeciwni zaśmiecaniu przestrzeni miasta przez nachalne i krzykliwe reklamy.
Budynek Puławska 111
Zieleń wokół budynku sprawia mieszane wrażenie. Prawdą jest, że obiekt niemal całkowicie wypełnia działkę, na której stoi, ale pozostałe wolne miejsca zdecydowanie można było zaaranżować z większą finezją i polotem. Jako plus można uznać za to zachowanie i wkomponowanie w inwestycję starych drzew rosnących na tym terenie. Niestety przez ograniczoną przestrzeń, deweloperowi nie udało się stworzyć placu zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. Szkoda.
Plac zabaw oraz zieleń w inwestycji Puławska 111
Opis wewnętrznych części wspólnych budynku, zacząć należy od holu wejściowego. Trzeba przyznać, że jest on sporych rozmiarów, został wykończony materiałami wysokiej klasy oraz urządzony w sposób bardzo wytworny. W pomieszczeniu spotkamy miłą Panią recepcjonistkę i odetchniemy w wygodnym fotelu, ciesząc się z chłodu, który daje wydajna klimatyzacja.
Hol wejściowy do budynku Puławska 111
Pozostałe piętra urządzone są z mniejszym przepychem, ale również prezentują się elegancko.
Wewnętrzne części wspólne na 6.piętrze budynku Puławska 111
Niestety nawet w tak wytwornie urządzonych wnętrzach zauważyliśmy sporo uszkodzeń i zaniedbań. Pierwsze w oczy rzucają się typowe ślady użytkowania. Ściany, przede wszystkim na parterze, są poobijane i brudne. Naszym zdaniem, w tak prestiżowej inwestycji, na jaką deweloper kreuje budynek przy ulicy Puławskiej 111, uszkodzenia tego typu powinny być usuwane na bieżąco. Oprócz tego odnotowaliśmy również liczne spękania tynków ścian oraz spore zarysowania ościeżnic i drzwi wejściowych do lokali mieszkalnych. Dodatkowo w jednej z wind kafle były całkowicie popękane. Nie robi to dobrego wrażenia na osobach odwiedzających obiekt.
Obdrapania na ościeżnicach i drzwiach, spękania tynków na klatce schodowej oraz spękania na kaflach w windzie
Przechodząc do oceny mieszkania, w którym pojawiliśmy się dzięki uprzejmości firmy Perfect Space, musimy powiedzieć o czymś co nas bardzo zaskoczyło. Lokal znajduje się na 6. piętrze, czyli według dewelopera jest to mieszkanie o podwyższonym standardzie. Sprowadza się to generalnie do tego, że lokal jest wyższy, posiada instalację do klimatyzacji oraz wyposażony jest w system inteligentnego domu „Xcomfort”, który polega na indywidualnym sterowaniu ogrzewaniem i oświetleniem. Naszym zdaniem mieszkania o podwyższonym standardzie powinny również odznaczać się lepszą jakością wykończenia i dbałością o ich stan, aniżeli ma to miejsce w przypadku lokali standardowych. Tutaj spotkała nas jednak niespodzianka. Deweloper ewidentnie zaniedbał nieruchomość pozostawiając pootwierane okna, co doprowadziło do tego, że mieszkanie klientów stało się schronieniem dla licznej grupy gołębi. Skutki ich dzikiego zajmowania lokalu ewidentnie widoczne są na grzejnikach oraz tynkach, które mimo czyszczenia, w dalszym ciągu posiadają ślady ptasich odchodów.
Ściany zniszczone przez ptasie ekskrementy
Oprócz tak niecodziennego zaniedbania, spotkaliśmy się również z uszkodzeniami i niedoróbkami, które są, choć być nie powinny, typowe dla nowych inwestycji. Przede wszystkim w mieszkaniu pojawiło się bardzo dużo pęknięć tynków i spurchleń farby.
Spękania tynków i spurchlenia farby
Niestety konieczne będzie wykonanie licznych prac naprawczych, których koszty spadną na właścicieli lokalu. Wyprowadzona w łazience instalacja pod klimatyzację została zamontowana w bardzo nieestetyczny sposób i swą formą przypomina wręcz potwora z sennych koszmarów. Oprócz tego zauważyliśmy na balkonie, że barierki w tych kilka lat, które minęły od oddania budynku do użytku, zaczęły rdzewieć, co nie wygląda estetycznie, a w dalszej perspektywie osłabi ich konstrukcję.
Rdzewiejąca barierka na balkonie oraz podłączenie do klimatyzacji
Jeżeli zaś chodzi o wykonanie podłóg, nie mamy się do czego przyczepić. Odnotowaliśmy jedynie niewielkie odchylenia od poziomu, mieszczące się jednak w ogólnie przyjętych normach.
Ocena
Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:
Architektura i urbanistyka: 78% – dobra
Mała architektura: 45% – średnia
Wewnętrzne części wspólne: 82% – bardzo dobra
Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:
Ściany i sufity – 55% – średnia
Szlichty podłogowe – 85% – bardzo dobra
Ocena ogólna: 58% – średnia
Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen.
PS.
Budynek tak z zewnątrz, jak i wewnątrz robi pozytywne wrażenie i sprawia, że czujemy się jakbyśmy odwiedzali naprawdę elegancki gmach. Niestety zaniedbania administracji/dewelopera niszczą te odczucia wpychając nam w oczy i pamięć liczne zniszczenia i usterki. Dodając do tego haniebny sposób utrzymania mieszkania, w którym byliśmy oraz mnogość spękań ścian, nie jesteśmy w stanie wystawić Puławskiej 111 oceny wyższej niż „średnia”. Inwestycja ma naprawdę sporo plusów, jednak za tę cenę, można znaleźć mieszkania o lepszym standardzie, w budynku o wiele bardziej zadbanym. Osobiście chyba byśmy się nie zdecydowali na zakup lokalu w tym obiekcie.
Ceny i liczby
Oddanie inwestycji do użytku – lipiec 2011
Liczba klatek – 3
Liczba mieszkań w całym kompleksie – 120
Metraże mieszkań – od ok.40m2 do ok.150m2
Liczba kondygnacji budynku – 8
Cena zaproponowanego nam dwupokojowego mieszkania o metrażu 62,8m2 – 602000zł (ok. 9586zł/m2)
Cena miejsca postojowego w hali garażowej – 48600zł
Opis techniczny
Elewacje budynku wykończone zostały wysokiej jakości materiałami, między innymi piaskowcem, granitem, płytami HPL o wyglądzie drewna i tynkiem cienkowarstwowym. Podłogi na balkonach i loggiach wyłożone są gresem, a tarasy płytkami typu terazzo. Balustrady wykonane zostały z kolei z profili stalowych, malowanych proszkowo z pochwytami ze stali nierdzewnej. W lokalach mieszkalnych zastosowano drewnianą stolarkę okienną z kamiennymi parapetami. Dodatkowo okna od ulicy Puławskiej charakteryzują się większą izolacyjnością akustyczną. Jeżeli zaś chodzi o technologię wykonania obiektu, rzecz wygląda następująco:
zewnętrzne osłonowe na piętrach 1-6 – mieszane – żelbetowe i z cegły ceramicznej o podwyższonej izolacyjności termicznej, ocieplone wełną mineralną lub styropianem o grubości 12cm
Klatki schodowe o konstrukcji żelbetowej, biegi, podesty i spoczniki oparte na monolitycznych ścianach wydzielających klatkę schodową. Stropy monolityczne żelbetowe, w układzie płyta-słup.
Warto również zaznaczyć, że w budynku zastosowano wentylację mechaniczną oraz że wysokość mieszkań w świetle kondygnacji wynosi:
Mieszkania na Pietrach 1-3 – 2,65m
Mieszkania na piętrach 4-6 – 2,75m
Mieszkania na piętrze 7 – 2,9m
Ocena obsługi deweloperskiej
Pliki do pobrania
Nasza subiektywna ocena
Inwestycja Puławska 111 zlokalizowana jest w bardzo dogodnym, jeżeli chodzi o względy komunikacyjne, miejscu. Bliskość głównych dróg łączących poszczególne części miasta z centrum, sąsiedztwo linii tramwajowych i niedaleka odległość od stacji metra zapewnia bardzo dobrą obsługę komunikacyjną tego obszaru. Z jednej strony budynek znajduje się w dosyć mocno zurbanizowanej części Starego Mokotowa, a z drugiej w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczego parku Arkadia, w którym mieści się zabytkowy XVIII wieczny pałac Królikarnia. Minusami tej lokalizacji może okazać się hałas będący skutkiem natężonego ruchu drogowego na ulicy Puławskiej, mało estetyczne sąsiedztwo od strony północnej, gdzie znajduje się osiedle bloków z lat PRL oraz uciążliwości związane z działalnością szkoły, która graniczy z inwestycją od strony zachodniej.
Sąsiedztwo inwestycji Puławska 111
Sam budynek prezentuje się naprawdę całkiem dobrze. Nowoczesna, nieprzekombinowana architektura z zaokrąglonym narożnikiem, nawiązującym do najlepszych wzorców przedwojennego modernizmu, bardzo dobrze wpasowuje się w okoliczną zabudowę wyróżniając się przy tym nowoczesnością i lekką elegancją. Elewacje budynku wykończone zostały szlachetnymi materiałami co również przyczynia się do pozytywnego odbioru obiektu. Czystość i prostotę bryły zakłócają niestety rozstawione i naklejone wielkoformatowe reklamy dewelopera. Zawsze jesteśmy przeciwni zaśmiecaniu przestrzeni miasta przez nachalne i krzykliwe reklamy.
Budynek Puławska 111
Zieleń wokół budynku sprawia mieszane wrażenie. Prawdą jest, że obiekt niemal całkowicie wypełnia działkę, na której stoi, ale pozostałe wolne miejsca zdecydowanie można było zaaranżować z większą finezją i polotem. Jako plus można uznać za to zachowanie i wkomponowanie w inwestycję starych drzew rosnących na tym terenie. Niestety przez ograniczoną przestrzeń, deweloperowi nie udało się stworzyć placu zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. Szkoda.
Plac zabaw oraz zieleń w inwestycji Puławska 111
Opis wewnętrznych części wspólnych budynku, zacząć należy od holu wejściowego. Trzeba przyznać, że jest on sporych rozmiarów, został wykończony materiałami wysokiej klasy oraz urządzony w sposób bardzo wytworny. W pomieszczeniu spotkamy miłą Panią recepcjonistkę i odetchniemy w wygodnym fotelu, ciesząc się z chłodu, który daje wydajna klimatyzacja.
Hol wejściowy do budynku Puławska 111
Pozostałe piętra urządzone są z mniejszym przepychem, ale również prezentują się elegancko.
Wewnętrzne części wspólne na 6.piętrze budynku Puławska 111
Niestety nawet w tak wytwornie urządzonych wnętrzach zauważyliśmy sporo uszkodzeń i zaniedbań. Pierwsze w oczy rzucają się typowe ślady użytkowania. Ściany, przede wszystkim na parterze, są poobijane i brudne. Naszym zdaniem, w tak prestiżowej inwestycji, na jaką deweloper kreuje budynek przy ulicy Puławskiej 111, uszkodzenia tego typu powinny być usuwane na bieżąco. Oprócz tego odnotowaliśmy również liczne spękania tynków ścian oraz spore zarysowania ościeżnic i drzwi wejściowych do lokali mieszkalnych. Dodatkowo w jednej z wind kafle były całkowicie popękane. Nie robi to dobrego wrażenia na osobach odwiedzających obiekt.
Obdrapania na ościeżnicach i drzwiach, spękania tynków na klatce schodowej oraz spękania na kaflach w windzie
Przechodząc do oceny mieszkania, w którym pojawiliśmy się dzięki uprzejmości firmy Perfect Space, musimy powiedzieć o czymś co nas bardzo zaskoczyło. Lokal znajduje się na 6. piętrze, czyli według dewelopera jest to mieszkanie o podwyższonym standardzie. Sprowadza się to generalnie do tego, że lokal jest wyższy, posiada instalację do klimatyzacji oraz wyposażony jest w system inteligentnego domu „Xcomfort”, który polega na indywidualnym sterowaniu ogrzewaniem i oświetleniem. Naszym zdaniem mieszkania o podwyższonym standardzie powinny również odznaczać się lepszą jakością wykończenia i dbałością o ich stan, aniżeli ma to miejsce w przypadku lokali standardowych. Tutaj spotkała nas jednak niespodzianka. Deweloper ewidentnie zaniedbał nieruchomość pozostawiając pootwierane okna, co doprowadziło do tego, że mieszkanie klientów stało się schronieniem dla licznej grupy gołębi. Skutki ich dzikiego zajmowania lokalu ewidentnie widoczne są na grzejnikach oraz tynkach, które mimo czyszczenia, w dalszym ciągu posiadają ślady ptasich odchodów.
Ściany zniszczone przez ptasie ekskrementy
Oprócz tak niecodziennego zaniedbania, spotkaliśmy się również z uszkodzeniami i niedoróbkami, które są, choć być nie powinny, typowe dla nowych inwestycji. Przede wszystkim w mieszkaniu pojawiło się bardzo dużo pęknięć tynków i spurchleń farby.
Spękania tynków i spurchlenia farby
Niestety konieczne będzie wykonanie licznych prac naprawczych, których koszty spadną na właścicieli lokalu. Wyprowadzona w łazience instalacja pod klimatyzację została zamontowana w bardzo nieestetyczny sposób i swą formą przypomina wręcz potwora z sennych koszmarów. Oprócz tego zauważyliśmy na balkonie, że barierki w tych kilka lat, które minęły od oddania budynku do użytku, zaczęły rdzewieć, co nie wygląda estetycznie, a w dalszej perspektywie osłabi ich konstrukcję.
Rdzewiejąca barierka na balkonie oraz podłączenie do klimatyzacji
Jeżeli zaś chodzi o wykonanie podłóg, nie mamy się do czego przyczepić. Odnotowaliśmy jedynie niewielkie odchylenia od poziomu, mieszczące się jednak w ogólnie przyjętych normach.
Ocena
Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:
Architektura i urbanistyka: 78% – dobra
Mała architektura: 45% – średnia
Wewnętrzne części wspólne: 82% – bardzo dobra
Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:
Ściany i sufity – 55% – średnia
Szlichty podłogowe – 85% – bardzo dobra
Ocena ogólna: 58% – średnia
Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen.
PS.
Budynek tak z zewnątrz, jak i wewnątrz robi pozytywne wrażenie i sprawia, że czujemy się jakbyśmy odwiedzali naprawdę elegancki gmach. Niestety zaniedbania administracji/dewelopera niszczą te odczucia wpychając nam w oczy i pamięć liczne zniszczenia i usterki. Dodając do tego haniebny sposób utrzymania mieszkania, w którym byliśmy oraz mnogość spękań ścian, nie jesteśmy w stanie wystawić Puławskiej 111 oceny wyższej niż „średnia”. Inwestycja ma naprawdę sporo plusów, jednak za tę cenę, można znaleźć mieszkania o lepszym standardzie, w budynku o wiele bardziej zadbanym. Osobiście chyba byśmy się nie zdecydowali na zakup lokalu w tym obiekcie.
Inwestycja w liczbach
Oddanie inwestycji do użytku – lipiec 2011
Liczba klatek – 3
Liczba mieszkań w całym kompleksie – 120
Metraże mieszkań – od ok.40m2 do ok.150m2
Liczba kondygnacji budynku – 8
Cena zaproponowanego nam dwupokojowego mieszkania o metrażu 62,8m2 – 602000zł (ok. 9586zł/m2)
Cena miejsca postojowego w hali garażowej – 48600zł
Opis techniczny
Elewacje budynku wykończone zostały wysokiej jakości materiałami, między innymi piaskowcem, granitem, płytami HPL o wyglądzie drewna i tynkiem cienkowarstwowym. Podłogi na balkonach i loggiach wyłożone są gresem, a tarasy płytkami typu terazzo. Balustrady wykonane zostały z kolei z profili stalowych, malowanych proszkowo z pochwytami ze stali nierdzewnej. W lokalach mieszkalnych zastosowano drewnianą stolarkę okienną z kamiennymi parapetami. Dodatkowo okna od ulicy Puławskiej charakteryzują się większą izolacyjnością akustyczną. Jeżeli zaś chodzi o technologię wykonania obiektu, rzecz wygląda następująco:
zewnętrzne osłonowe na piętrach 1-6 – mieszane – żelbetowe i z cegły ceramicznej o podwyższonej izolacyjności termicznej, ocieplone wełną mineralną lub styropianem o grubości 12cm
Klatki schodowe o konstrukcji żelbetowej, biegi, podesty i spoczniki oparte na monolitycznych ścianach wydzielających klatkę schodową. Stropy monolityczne żelbetowe, w układzie płyta-słup.
Warto również zaznaczyć, że w budynku zastosowano wentylację mechaniczną oraz że wysokość mieszkań w świetle kondygnacji wynosi:
Mieszkania na Pietrach 1-3 – 2,65m
Mieszkania na piętrach 4-6 – 2,75m
Mieszkania na piętrze 7 – 2,9m
Ocena obsługi deweloperskiej
Pliki do pobrania
Lokalizacja inwestycji
Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.
Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 0 Średnia: 0]
Dodaj komentarz
Chcesz zakupić usługę lub masz pytania? Skontaktuj się z nami!
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Chcesz zakupić usługę lub masz pytania? Skontaktuj się z nami!
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Chcesz zakupić usługę lub masz pytania? Skontaktuj się z nami!