Bemo Park (Bemowo) – ceny i opinie

Nasza ocena:
4/6
4/10

Bemo Park to nieukończona jeszcze inwestycja, za którą stoi deweloper PHU Partner. Składa się ona z jednego budynku wielorodzinnego zaprojektowanego w kształcie graniastosłupa trójkątnego, kolokwialnie mówiąc, „serka”. Na wizualizacjach całość sprawia estetyczne i eleganckie wrażenie. Zewnętrzna część budynku z całą pewnością zwraca na siebie uwagę odważnym designem.

Potencjalnym lokatorom podobać się może lokalizacja inwestycji. Bemo Park leży w świetnie skomunikowanej części warszawskiego Bemowa, przy ulicy Oławskiej 1, tuż obok ul. Powstańców Śląskich.  Okolica obfituje w szkoły, sklepy, niewielką gastronomię i punkty usługowe. Bezpośrednio w budynku po ukończeniu zostanie otwarte przedszkole dla stu dzieci. Dwie minuty piechotą od Bemo Parku znajduje się pętla tramwajowa Nowe Bemowo.

Lokalizacja:

W naszej ocenie, lokalizacja to jeden z największych plusów tej inwestycji. Powszechnie wiadomo, że Bemowo znajduje się kawałek drogi od centrum, jednak powstający Bemo Park mieści się w świetnie skomunikowanym punkcie dzielnicy. Budynek powstaje tuż obok ulicy Powstańców Śląskich, z której łatwo dostać się trasę szybkiego ruchu S8. Co więcej, budynek mieści się dwa kroki od pętli tramwajowej. W przyszłości nieopodal inwestycji powstanie też fragment trasy S7. Nie jest to jednak wada. Na tym odcinku droga będzie biegła w tunelu podziemnym.

Inwestycja znajduje się 500 metrów od parku Fort Bema. Dookoła budynku nie brak też terenów zielonych, do których można się udać na np. szybki spacer z psem. W bliskiej okolicy nie ma charakterystycznych dla Bemowa wysokich bloków, które mogą sprawdzić, że będziemy się czuli przed własnym domem jak w betonowej dżungli.

Dobre skomunikowanie i przyjazna okolica to nie jedyne plusy lokalizacji Bemo Parku. W samym budynku znajdować się będzie przedszkole, tuż obok szkoła podstawowa, a dookoła mnóstwo jest sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych.

Jedyną wadą jest ta rozdzielnia Innogy, która znajduje się tuż przy południowej ścianie budynku.

źródło: materiały dewelopera

Architektura:

Zastosowano prosty, elegancki design a sam budynek jest w ciekawym kształcie. Z całą pewnością będzie on ozdobą okolicy. Na uwagę zwraca także „trójkątny” kształt inwestycji, który może zainteresować przechodniów. Ogólnie Bemo Park, na tle innych nowych osiedli na Bemowie, rzuca się w oczy ale robi to w sposób zdecydowanie pozytywny.

źródło: materiały własne i materiały dewelopera

Zewnętrzne części wspólne:

Inwestycja Bemo Park jest pojedynczym budynkiem wolnostojącym dlatego właściwie nie posiada zewnętrznych, użytkowych części wspólnych. Na plus można tu wymienić zieleń, która powstanie po zakończeniu budowy, a także powstający gminny parking. Dzięki temu goście mieszkańców nie będą mieli problemu z zaparkowaniem auta.

Wewnętrzne części wspólne:

Trudno nam ocenić wewnętrzne części wspólne, ponieważ w budynku Bemo Park podczas naszej wizyty trwały intensywne prace. Na wizualizacjach korytarze wyglądają bardzo przyzwoicie, pytanie czy tak będzie po ukończeniu budowy. Możemy wypowiedzieć się o wejściu do budynku na parterze. Hol został wykonany bardzo elegancko, a jednocześnie daje on poczucie jakbyśmy byli w miejscu kameralnym. Na pochwałę zasługuje użycie drewna przy wykańczaniu części wspólnych.

Minusem jest też garaż, w których zastosowano technologię platform parkingowych. Nie jest to ani wygodne, ani użyteczne. Myślimy, że deweloper tutaj mógł się bardziej postarać.

Dużą wadą jest to, że w korytarzach na piętrach zabrakło nam dziennego światła. Z jednej strony korytarza mamy bowiem wejścia do mieszkań, a z drugiej do komórek lokatorskich.

źródło: materiały własne i materiały dewelopera

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Obejrzeliśmy lokal wynoszący około 75 metrów kwadratowych znajdujący się w południowo-zachodnim narożniku budynku. Generalnie zrobiło ono na nas bardzo dobre wrażenie. Podłogi zostały dobrze wylane, ściany trzymały pion i nie było na nich widać większych pęknięć. Na dużą uwagę zasługują okna, które doskonale tłumiły hałas dobiegający z pętli tramwajowej. Rozkład mieszkania zrobiony z rozmysłem. Spodobało nam się też to, że wchodząc do mieszkania nie trafiamy od razu do głównego pokoju, co niestety zdarza się w mieszkaniach o tym metrażu na innych inwestycjach. Skrzynki elektrotechniczne, przewody oraz dopływy hydrauliczne nie wzbudziły naszych zastrzeżeń.

źródło: materiały dewelopera

źródło: materiały własne

Ocena

  1. Architektura i urbanistyka: 85% bardzo dobra
  2. Mała architektura: 61% dobra
  3. Wewnętrzne części wspólne: 55% średnia

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

  1. Ściany i sufity  85% – bardzo dobra
  2. Szlichty podłogowe 86% – bardzo dobra
  3. Ogólna ocena – 75% dobra

Podsumowanie:

Z całą pewnością, inwestycja Bemo Park to jedna z najciekawszych inwestycji do zamieszkania na Nowym Bemowie. Świetnie skomunikowana część miasta, dużo punktów usługowych dookoła i co najważniejsze, bardzo przyjemny budynek z mieszkaniami w niewygórowanej cenie zachęcił nas do wystawienia jednoznacznie pozytywnej oceny.

Inwestycja posiada oczywiście pewne wady. Jedną z nich jest obowiązek zakupu komórki lokatorskiej na piętrze w bardzo wysokiej cenie (metr kwadratowy komórki kosztuje prawie tyle co metr kwadratowy mieszkania). Innym minusem jest parking z platformami co trochę może nam skomplikować życie. Mieszkańcom części lokali może przeszkadzać oczywiście bliskie otoczenie szpetnego budynku innogy. Te mankamenty nie mogą jednak przykrywać zalet budynku, dlatego też inwestycja zasługuje naszym zdaniem na czwórkę z plusem.

W budynku znajduje się 78 mieszkań 2-, 3 i 4-pokojowych. Metraż lokali wynosi od 37,92 do 83,18 metrów kwadratowych. Deweloper rekomenduje mieszkania rodzinne o powierzchni powyżej 70 m2. W garażu podziemnym, z platformami parkingowymi, znajdują się 102 miejsca parkingowe.

Inwestycja posiada 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Powierzchnia znajdującego się na parterze przedszkola wynosić będzie 819,69 m2

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazje przebywać:

Metraż: 74,89m2

Liczba pokoi: 4 (plus dwie łazienki, balkon i loggia)

Cena

Wartość mieszkania brutto: 703 966 złotych

Cena za metr kwadratowy: 9 400 złotych

Do mieszkania przypisane są dwa miejsca parkingowe w cenie 56 580 złotych za oba (po zniżce udzielonej przez dewelopera).

Komórka lokatorska na piętrze w cenie 8 000 złotych za metr kwadratowy. Jej zakup jest obowiązkowy. Metraż komórek wynosi 2,14-8,43 m2.

Nie otrzymaliśmy od dewelopera technicznej specyfikacji budynku.

Za obsługę deweloperską możemy wystawić ocenę dobrą z małym minusem. Biuro sprzedaży znajduje się dwa koki od wejścia do budynku. Biuro jest nowoczesne i posiada przestronny ekran, na którym sprzedawca przedstawia multimedialne wizualizacje mieszkań i inwestycji.

Obsługująca nas pani poświęciła nam dużo czasu i chętnie oprowadziła nas po innym mieszkaniu. Pracownica biura pokazywała inwestycje z energią i uśmiechem na ustach co jest niewątpliwym atutem. Nie ukrywała informacji związanych z inwestycją, które mogłyby się klientom nie spodobać. To duży plus! Otrzymaliśmy też pokaźny plik dokumentów, cenników i wizualizacji inwestycji. Niewielką niedoróbką naszej wizyty w powstającej inwestycji było to, że nie otrzymaliśmy kasków, ani nie zostaliśmy powiadomieni o niebezpieczeństwach, jakie mogą znajdować się na placu budowy (praktycznie na wszystkich piętrach trwały intensywne roboty). Nie otrzymaliśmy też mailowo specyfikacji technicznej budynku, o którą poprosiliśmy.

Dużym minusem jest ukrywanie przez dewelopera wady w postaci budynku Innogy znajdującego się tuż obok południowej ściany inwestycji. Na stronie internetowej Bemo Park bardzo ciężko znaleźć wzmiankę na ten temat. Psuje to widok z większości południowych okien. W materiałach, które otrzymaliśmy w biurze sprzedaży znajduję się informacja, że konstrukcja Innogy jest „budynkiem administracyjnym”, ale oprócz tego jest też rozdzielnia ze szpecącymi okolice instalacjami!
Po ukończeniu budowy, deweloper ma prowadzić rozmowy z Innogy w celu zazielenienia budynku rozdzielni.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 4 Średnia: 4.8]

2 komentarze

  1. Miranda

    Parking to tragedia, istnieją różne rodzaje platform a developer Partner zastosował najtańsze. Nie tylko że wąskie i powolne ale też niskie. Nie zaparkujesz na takiej platformie auta typu kombi czy średniej wielkości suva jak Tiguan czy coś podobnego co wynika z niskich sufitów. Developer nie chciał wyłożyć kasy na dwie kondygnacje parkingu więc wymyślił że upchnie w ten sposób 2 razy więcej aut a tej samej wysokości. Dodatkowo platformy są bliźniacze więc po 4 auta, czysta radość współdzielenia z sąsiadami gwarantowana.
    Inna kwestią to bliskość budynku technicznego innogy. Dziwne że nie zwrócili się uwagę na spory szary kloc za oknem do wysokości 2 piętra. Dodatkowo można usłyszeć specyficzne dzwieki elektro maszyn tam zlokalizowanych czy czegoś podobnego.
    Plusem są liczne przystanki autobus i tramwaj.

  2. Jan

    Znam to miejsce bardzo dobrze.
    Plusy:
    -blisko supermarket
    -dużo autobusów i tramwaje
    -blisko park Fort Bema
    Minusy:
    -blisko stacji transformatorowej (buczenie i pole magnetyczne)
    -blisko pętli tramwajowej (piski tramwajów na ciasnym łuku)
    -blisko planowana trasa S7 i węzeł z Powstańców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *