Grenadierów BIS – Pod Kasztanami (Praga Południe)

Nasza ocena:
4/6
4/10

Grenadierów BIS – Pod Kasztanami jest budowany w Warszawie w dzielnicy Praga Południe. Funkcjonuje równiez pod nazwą Grenadierów/Ostrobramska. Budowa budynku ruszyła w grudniu 2013 i zakończyła się w listopadzie 2015. Jest to budynek łączący w sobie funkcje mieszkaniową i usługową.  Budynek składa się ze 121 mieszkań oraz lokali handlowych i usługowych o łącznej powierzchni  896 m2.

Budynek jest projektem inwestycyjnym Spółdzielnii Budowlano-Mieszkaniowej „Grenadierów” we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Osiedle Młodych”, zaprojektowany został przez architektów z pracowni HRA Architekci, a na generalnego wykonawcę została wybrana firma budowlana Cekom.

Na samym początku warto wspomnieć o architekturze i kubaturze budynku, która naszym zdaniem wpisuje się w grochowskie otoczenie. Dobre wrażenie wywarło na nas inteligentne połączenie części publicznej i mieszkaniowej. Na parterze budynków przygotowano dużo lokali usługowych oraz parking dla gości czy klientów, zadbano również o otoczenie budynku zaprojektowaną zielenią – nie tylko w części wspólnej mieszkańców – ale również w części przestrzeni publicznej.

Źródło: własne

Duża ilość miejsc usługowych na pewno ożywi to miejsce i zapewni obsługę podstawowych potrzeb mieszkańców. Obecnie w tej chwili w okolicy znajduje się kilka sklepów czy obiektów usługowych. Chociaż bliskość lokalnego sklepu alkoholowego nie zawsze jest plusem :).

Okoliczne punkty usługowe.

Źródło: własne

Inwestycja ta położona jest w okolicy 2 dużych i ruchliwych ulic: Ostrobramskiej i Al. Stanów Zjednoczonych co zapewnia dobrą dostępność komunikacyjną. Wydawać by się mogło, że posiadając mieszkanie od strony ulicy Ostrobramskiej będziemy narażeni na hałas, nic bardziej mylnego. Deweloper zastosował dźwiękoszczelne szyby na balkonach co powoduje, że w mieszkaniu jest naprawdę cicho – oczywiście to zastosowanie ma również swoje minusy np. brak bezpośredniego przepływu powietrza przy zamkniętych szybach ochronnych, jednakże tutaj to naprawdę potrzebna sprawa i w gruncie rzeczy dobry pomysł – cieszymy się że na takim detalu nie oszczędzono.

Widok z balkonu

Źródło: własne

Bardzo dobre wrażenie robią wewnętrzne części wspólne. Deweloper przeznaczył na nie sporą część swojej działki – całość jest ogrodzona i dostępna wyłącznie dla mieszkańców. Wewnętrzne patio jest w całości monitorowane i wyposażone zostało w kilkanaście ławek, plac zabaw, ścieżki i dużą ilość zaprojektowanej zieleni – która na razie nie powala- ale z czasem będzie robić na pewno przyzwoite wrażenie.

Zewnętrzne części wspólne

Źródło: własne

Pierwszą rzeczą, która rzuciła nam się w oczy po wejściu do klatki były….skrzynki na listy. Mała rzecz, a cieszy. Wreszcie deweloper ukrył skrzynki w ścianie dzięki czemu zdecydowanie podniósł percepcję tego miejsca.

Schowane skrzynki na listy

Źródło: własne

Dalej przywitał nas parter, który może i nie wyróżniał się ogromnym przepychem, ale znalazło się miejsce na duże lustro, które zdecydowanie przykuwa uwagę osoby postronnej. Od razu rzucił nam się w oczy gres, który okalał windę. Ciemna płytka, która bardzo dobrze udaje kamień znajduje się na każdym piętrze i okala każde drzwi wejściowe i drzwi windy tworząc taki sympatyczny portalik.

Źródło: własne

Klatki schodowe wyglądają schludnie i pojawia się w nich charakterystyczny zielony kolor, który znajdziemy również na elewacji budynku czy w logo inwestycji. Na korytarzach prowadzących do mieszkań mamy grę kontrastów. Jasne wnętrze przełamywane jest ciemnymi drzwiami i wspomnianym już gresem.

Źródło: własne

Najważniejszy fakt, który trzeba odnotować to niemalże brak niedoróbek. Będąc w inwestycji „Pod Kasztanami” w wewnętrznych częściach wspólnych nie znaleźliśmy absolutnie żadnej niedoróbki czy zaniedbań jak zadrapania, zarysowania, wybruzdy, zabrudzenia czy spękania albo chociaż miejsca gdzie punktowo i „na odczepnego” coś poprawiono nie dbając o resztę. Duży plus dla dewelopera.

Przechodząc do mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać dzięki uprzejmości firmy Perfect Space sytuacja ma się podobnie jak do wewnętrznych części wspólnych. W mieszkaniu do poprawy był jedynie zamek przy drzwiach wejściowych gdyż działał za ciężko, oraz jedna ściana, która minimalnie nie trzymała pionu. Mówiąc szczerze dawno nie spotkaliśmy się z tak dobrym mieszkaniem. Brawa za wykonanie.

Wykonanie wykonaniem jednak musimy się odnieść do zachowania przedstawiciela dewelopera. Po pierwsze Pan był bardzo nie miły, krzykliwy i wyglądał jakby za wszelką cenę chciał się pokłócić. Od samego wejścia krzyczał: „Odbieracie czy nie odbieracie? Macie 15 minut i ja wychodzę” Pomijam iż jest to niedopuszczalna taktyka- ale szybkie przejście na Ty czy zwrot do klientki per „kochanieńka” przekroczył wszelkie granice – nie żyjemy już w średniowieczu i naprawdę można pokusić się o kulturalne zachowanie. Po zwróceniu Panu uwagi, obrażony wyszedł na balkon i….zapalił papierosa a cały dym unosił się do mieszkania. Po kolejnym zwróceniu uwagi Pan troszkę zmienił swoje nastawienie, ale potem nastąpiło apogeum tej satyry – przyszedł przysłowiowy Pan Wiesław, pełniący chyba obowiązki „technicznego” , który nie chciał zgodzić się na poprawki od ręki (3 domalunki, jedno mini pęknięcie), co spowodowało kłótnie między Panem od dewelopera a p. Wiesławem oczywiście w naszej obecności. Kompletny brak profesjonalizmu i skandaliczne zachowanie. Przez cały odbiór czuliśmy się bardzo niekomfortowo i naprawdę rzadko nam się to zdarza.

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

  1. Architektura i urbanistyka: 60% – przyzwoita – zwykłe osiedle mieszkaniowe
  2. Mała architektura: 70% – dobra
  3. Wewnętrzne części wspólne: 70% – dobra

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

  1. Ściany i sufity – 90% – bardzo dobra
  2. Szlichty podłogowe – 95% – bardzo dobra
  3. Ocena ogólna: 77% – dobra

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen link

PS

Cała inwestycja wywarła na nas dobre wrażenie, o czym świadczy ocena dobra. Generalnie gdyby nie niesmak po spotkaniu z deweloperem wszystko byłoby idealnie. Oczywiście widzieliśmy już lepsze inwestycje np. pod względem realizacji małej architektury, ale tutaj naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Naszym zdaniem dużym plusem jest dobre połączenie części mieszkalnej z przestrzenią publiczną towarzyszącej inwestycji. Jeśli nie przeszkadza Wam bliskość jednej z większych komunikacyjnych arterii Warszawy to możemy polecić zakup mieszkania w tej inwestycji – oczywiście jeśli macie na tyle siły, aby przetrwać kilkunasto minutową walkę z niekulturalnym przedstawicielem dewelopera 🙂

  • Rozpoczęcie budowy – grudzień 2013
  • Zakończenie budowy – listopad 2015
  • Liczba mieszkań – 121
  • Liczba lokali usługowych – 16
  • 138 miejsc parkingowych
  • Cena zaproponowanego nam mieszkania:

o pow. uż. 76,98m2 – cena 499.600,20zł. – 6489zł za m2  

  • Cena miejsca parkingowego 25 000 zł
  • Cena komórki lokatorskiej 4 640,00 za 2.32 m2

Budynek w konstrukcji żelbetowej, stropodach płaski na stropie żelbetowym. Elewacja zewnętrzna to na fragmentach  okładzina elewacyjna z płyty włóknisto-cementowej malowana, pozostałe ściany budynku to tynk mineralny i akrylowy.

Jeśli chodzi zaś o wykończenie wewnętrznych części wspólnych to ściany holu głównego, hollu przy klatkach schodowych wykończone zostały  płytami  gresowymi.  Pozostałe ściany zaś to tynk gipsowy kat. III, malowany.  Na podłodze w hollu na parterze mamy płyty gresowe, na podłodze korytarzy , holi windowych na piętrach, stopniach  schodów i spoczników również płytki gresowe.

W mieszkaniach mamy okna ze stolarką okienną o podwyższonej izolacji akustycznej PCV od wewnątrz biała, od zewnątrz  w kolorze imitacji drewna, szklona zestawem szyb. Na ścianach znajduje się tynk gipsowy kat. IV, malowany na ścianach i sufitach pokoi, kuchni i holi oraz sufitach w łazienkach.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *