Mińska 63 (Praga Południe) – ceny i opinie

Nasza ocena:
3.5/6
3.5/10

Mińska 63 od dewelopera Syrena Invest to inwestycja znajdująca się na Kamionku przy skrzyżowaniu ulic Mińskiej i Gocławskiej. Nasza wizyta w tym miejscu była nietypowa. Po raz pierwszy ekipa Oceniamy Deweloperów miała okazje zrecenzować kawalerkę, która była już wykończona przez samego inwestora. Byliśmy ciekawi tego, jak deweloper poradził sobie z aranżacją własnego mieszkania i jak je wycenił.

Mińska 63 to inwestycja składająca się z jednego budynku, w którym znajduje się ponad 150 niewielkich mieszkań o zróżnicowanym metrażu. W budynku znajdują się też m.in. lokale usługowe. Cała nieruchomość jest ogrodzona. Udogodnienia dla mieszkańców to m.in. podziemny parking, winda, całodobowa ochrona, rowerownia i monitoring.

Lokalizacja

Uważamy, że Kamionek, Grochów i Gocław są najbardziej niedocenianymi częściami Warszawy jeśli chodzi o inwestycje mieszkaniowe. Stąd jest dosłownie rzut kamieniem do centrum. Ulica Grochowska zapewnia świetne połączenia tramwajowe i autobusowe z innymi częściami miasta. Poza godzinami szczytu wygodnie korzysta się też z samochodu.

Tuż obok inwestycji znajduje się uniwersytet SWPS. Okoliczni mieszkańcy narzekają na masę źle zaparkowanych samochodów w godzinach wykładów. Poza tym w okolicy znajdują się sklepy, supermarkety i centra usługowe. Z tej okolicy dość szybko można dostać się do szkół i przedszkoli. Niedaleko Mińskiej jest sporo placówek, w których odbywają się wydarzenia kulturalne (Stadion Narodowy, teatr, kino).

Źródło: materiały własne

 

Architektura i Urbanistyka:

Architektura budynku mieszkalnego całkiem przypadła nam do gustu. Dominuje biel, którą urozmaicono drewnopodobnymi płytami. Najwięcej jest ich oczywiście na parterze. Niestety, niektóre płyty imitujące drewno zostały źle ułożone przez co widać asymetryczne szpary na elewacji.

Dzięki temu, że Mińska 63 znajduje się niedaleko innych wysokich nowych inwestycji, to wysokość budynku niespecjalnie urbanistycznie psuje okolice. Problemem dla nowych mieszkańców może być okolica. W sąsiedztwie jest masa rozpadających się kamienic i ruin przedwojennych obiektów użytkowych. Trzeba mieć nadzieje, że władze Warszawy w najbliższym czasie wezmą się na serio za rewitalizację okolicy.

Źródło: materiał własne

 

Zewnętrzne części wspólne:

Działka, na której znajduje się inwestycja nie jest zbyt duża. Dlatego też na ogrodzonym terenie nie ma zbyt wielu atrakcji dla mieszkańców. Jest trochę zieleni i parę miejsc do odpoczynku. Deweloperowi należą się brawa za ładne zagospodarowanie trawnika, który znajduje się na zewnątrz inwestycji. Inwestor posadził tam kilka niewielkich drzewek.

źródło: materiały własne
Źródło: materiały własne

Wewnętrzne części wspólne:

Najsłabsza cześć inwestycji. Korytarze i klatki schodowe są zrobione ewidentnie najniższym kosztem. Klatki schodowe to najtańszy gres i białe ściany. Co więcej, fugi między kafelkami na korytarzu są wykończone w taki sposób, że w ciągu kilku lat mogą się wykruszyć narażając wspólnotę mieszkaniową na dodatkowe koszty. Garaże są dość przestronne i schludnie wykończone. Do ich wykonania nie możemy się przyczepić. Kolejną ciekawostką są lokale użytkowe wewnątrz grodzonej części osiedla. Można je zaaranżować na parterowe mieszkania.

Źródło: materiały własne

 

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Wyjątkowo będzie to najkrótsza część naszej recenzji. Wszystko dlatego, że oglądaliśmy… już zaaranżowaną kawalerkę. W związku z tym nie będziemy się rozpisywać o rozkładzie pomieszczeń 😊. W każdym razie, jak na 27 metrów kwadratowych, deweloper poradził sobie całkiem nieźle. Na uwagę zasługują łazienka z wanną i całkiem spora – jak na kawalerkę – kuchnia. Do tego inwestor zapewnił potencjalnym klientom naprawdę piękny balkon o powierzchni ponad 10 metrów kwadratowych. Ogólnie mieszkanie to bardzo nam się spodobało. Wystrój jest skromny, ale przyzwoity. Podejrzewamy, że wykończenie mieszkania kosztowało od 4 do 4,5 tys. zł/m2. Za taką kwotą stoją oczywiście dzisiejsze ceny materiałów. Nie można powiedzieć, że firma, która odpowiadała za wykończenie zrobiła coś „ekstra”. W kuchni użyto materiału drewnopodobnego. W łazience zastosowano płytki imitujące bloczki marmurowe, ale całość wygląda naprawdę przyzwoicie.

Źródło: materiały własne

 

Nasza subiektywna ocena:

Architektura i urbanistyka – 63% dobra

Mała architektura – 55% średnia

Wewnętrzne części wspólne: – 55% średnia

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Ściany i sufity – 75% dobra

Szlichty podłogowe – 75 dobra

ogólna ocena – 60% – średnia z plusem

Podsumowanie:

Inwestycja Mińska 63 to przyzwoicie wykonany budynek. Znaleźliśmy tylko kilka pomniejszych fuszerek. Do podwyższonego standardu tu jednak daleko. Po nijakich klatkach schodowych i korytarzach widać, że mamy do czynienia z typowym segmentem ekonomicznym. Nie ma się czego specjalnie przyczepić w tej inwestycji, ale potencjalny kupujący musi sobie zadać pytanie, czy ponad 13 tys. zł/m2 za mieszkanie plus 4,5 tys. zł za m2 wykończenia to odpowiednia cena za kawalerkę w takim miejscu. Naszym zdaniem – nie bardzo. Tym bardziej, że deweloper doliczył powierzchnię ścian działowych w kawalerce (sic!) do całości metrażu, za który trzeba płacić. Za całokształt inwestycja dostaje od nas ocenę „średnią z plusem”. Sami chyba nie kupilibyśmy mieszkania pod adresem Mińska 63.

Inwestycja w liczbach:

Data rozpoczęcia budowy: III kw. 2019 roku

Oddanie inwestycji do użytku: II kw. 2021 roku

Liczba kondygnacji: 8 wraz z parterem plus 1 kondygnacja podziemna

Liczba mieszkań: 156

Metraż mieszkań: Od 27 do 67 m2 (mieszkania z ogrodami do 138m2)

Wysokość pomieszczeń: 270 cm

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Piętro: 6

Metraż: 27,82 m2

Cena: 493.357 zł

Prawdopodobna cena bez wykończenia: około 380 000 zł

Liczba pokoi: 1

Powierzchnia balkonu: 10,72 m2

Liczba podziemnych miejsc parkingowych: 1 (nieobowiązkowa)

Cena miejsca parkingowego: 42 000 zł

Na obsługę deweloperską nie możemy narzekać. Strona internetowa inwestycji jest klarowna i prosta w obsłudze. Deweloper niespecjalnie podkoloryzował wizualizacje inwestycji (chociaż nie chwalił się niezbyt atrakcyjnymi budynkami w okolicy).

Obsługa osobowa biura sprzedaży również zrobiła na nas dobre wrażenie. Bez problemu umówiliśmy się na spotkanie. Sprzedawczyni była miła, kontaktowa i dobrze potrafiła opisać sprzedawane mieszkanie. Cała nasza wizyta odbyła się bez pośpiechu i bez patrzenia na zegarek. Podsumowując, obsługę deweloperską oceniamy dobrze.

Brak plików do pobrania

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 2 Średnia: 2.5]

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *