Lekkoatletyczny stadion treningowy, boisko do rugby, strefy rzutów, ścieżki rowerowe i zaplecze szatniowo-sanitarne – te obiekty powstaną już do wiosny 2025 r. na terenie stadionu dawnej „Skry” przy ul. Wawelskiej 5. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał w poniedziałek umowę na I etap rewitalizacji obiektu.
Wkraczamy w kolejny etap przywracania Skry warszawiankom i warszawiakom. Dzisiaj podpisujemy umowę wykonawczą na pierwszy etap rewitalizacji kompleksu przy ul. Wawelskiej. Koszt inwestycji prawie 52 miliony złotych. Powstanie tutaj lekkoatletyczny stadion treningowy, strefy rzutów, boisko do rugby, zaplecze szatniowo-sanitarne oraz tereny zielone i rekreacyjne połączone z Polem Mokotowskim. Jednocześnie od kilku miesięcy pracujemy nad II etapem rewitalizacji tej przestrzeni, czyli budową głównego stadionu lekkoatletycznego dla prawie 25 tys. widzów” – powiedział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski cytowany przez oficjalną stronę internetową miasta.
ZOBACZ TEŻ: HISTORIA REWITALIZACJI SKRY – OD TEGO SIĘ ZACZĘŁO [KLIKNIJ TUTAJ]
Zmiany na terenie Skry. Poznaliśmy wykonawców
„Za I etap rewitalizacji kompleksu będzie odpowiadać zwycięzca przetargu – konsorcjum Tamex Obiekty Sportowe i Gardenia Sport. Wykonawca do września 2022 ma opracować szczegółową koncepcję I etapu rewitalizacji, a do lipca 2023 dokumentację projektową. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na grudzień 2024 r., z kolei pozwolenie na użytkowanie powinno zostać wydane w I kwartale 2025 r” – napisano na portalu UM.Warszawa.pl.
Władze miasta potwierdziły także trwające już prace nad realizacją II etapu rewitalizacji, czyli budowę stadionu głównego w miejscu istniejącego. W ramach tego samego etapu zaplanowano też budowę nowej hali sportowej, o czym poinformował prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.
ZOBACZ TEŻ: NAJWIĘKSZE INWESTYCJE MIEJSKIE W WARSZAWIE [KLIKNIJ TUTAJ]
Skra odzyskana po sądowej batalii. Nie wszyscy są zadowoleni
Ratusz przypomina, że miasto odzyskało obiekt przy ul. Wawelskiej 5 w 2021 r. po 13 latach sądowej batalii. W pierwszej kolejności zaniedbany teren dawnej Skry uporządkowano, a następnie okoliczne tereny zielone i bieżnię na stadionie głównym oddano do dyspozycji mieszkańców.
Nie wszyscy są jednak zachwyceni działaniami władz miasta. Zmiany na terenie Skry budzą kontrowersję głównie z powodów finansowych. Część mieszkańców uważa, że na ten moment można lepiej zagospodarować ponad 50 milionów złotych. – Kolejne wywalanie pieniędzy w błoto. Jeszcze miasto będzie dopłacać do utrzymania tych „luksusów” – napisał Pan Adam na jednej z facebookowych grup zrzeszających mieszkańców Warszawy.
ZOBACZ TEŻ: OGROMNE KONTROWERSJE WOKÓŁ MIEJSKIEJ INWESTYCJI. TYLKO U NAS [KLIKNIJ TUTAJ]
Zmiany na terenie Skry. Co sądzisz o tej inwestycji? Podziel się swoją opinią w komentarzu pod tekstem!