Żółwia 20 (Bielany)

Nasza ocena:
3/6
3/10

Żółwia 20 to nowa realizacja Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego Telka. Budynek zlokalizowany jest na warszawskich Bielanach przy ulicy Żółwiej. 

Gabaryty obiektu, jak na tak bliskie sąsiedztwo funkcjonującego lotniska, są dosyć duże. Nie stanowi on jednak dominanty architektonicznej ponieważ wybudowany został w miejscu, gdzie od lat stoją budynki ośmio – dziewięciokondygnacyjne. Na parterze obiektu zlokalizowany został garaż oraz pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Wszystkie mieszkania wyposażone są w balkony, a mieszkania na ostatnim piętrze w przestronne tarasy.

Żółwia 20 to inwestycja w specyficznej okolicy. Z jednej strony „upiększone” barwnymi elewacjami stare osiedle z lat PRLu, z drugiej, również nie grzeszące urodą nowe budynki, a z trzeciej, wciąż niezagospodarowane tereny porośnięte dziką roślinnością, które często wykorzystywane są jako dzikie parkingi. Pozostaje jedynie czekać na zagospodarowanie sąsiednich działek z nadzieją, że nowe inwestycje będą reprezentowały architekturę wyższych lotów niż te dotychczas zrealizowane.

Sąsiedztwo inwestycji Żółwia 20

Sąsiedztwo niestety nie wpływa pozytywnie na odbiór budynku, który sam w sobie też do symboli współczesnej architektury nie należy. Bryła obiektu i kolorystyka jego elewacji pozostawia wiele do życzenia i przywodzi nam na myśl realizacje deweloperskie z początku lat dwutysięcznych.

Żółwia 20

Rozwiewamy natomiast obawy związane z bliskim sąsiedztwem lotniska na Bemowie. Mimo że budynek znajduje się w naprawdę bliskiej odległości od pasa startowego, hałas wytwarzany przez startujące i lądujące samoloty nie jest dokuczliwy i nie stanowi żadnego problemu.

Sama działka, na której znajduje się inwestycja została niestety dość intensywnie zabudowana i choć deweloper starał się w atrakcyjny sposób zagospodarować skrawki wolnego terenu, to szczerze musimy przyznać, że efekty tych starań są średnie. Generalnie rzecz ujmując zieleń jest raczej uboga, a wykonane miejsca do siedzenia otoczone pergolami nie zachęcają do korzystania z nich. Wypoczywając w tym miejscu z jednej strony będziemy mieć widok na ścianę budynku, a z drugiej warkoczące silniki samochodów manewrujących na parkingu sąsiedniego obiektu. Osobiście nie polecamy spędzania wolnego czasu na tych ławkach.

Zieleń i mała architektura inwestycji Żółwia 20

Niestety inwestor w swym przedsięwzięciu nie przewidział miejsca przeznaczonego stricte dla dzieci. Pociechy mieszkańców zmuszone są zatem do spędzania czasu na placach zabaw sąsiednich osiedli.

Jeżeli zaś chodzi o wnętrza samego budynku, szczerze mówiąc, nie powalają one na kolana elegancją czy wyszukanym designem. Klatka schodowa jest prosta i zwyczajnie schludna, ale za to wykończona w sposób bardzo poprawny. Odnotowaliśmy jedynie ślady typowego użytkowania czyli zabrudzenia i niewielkie uszkodzenia ścian. Trzeba jednak również zwrócić uwagę na to, że drzwi windowe są źle zamontowane i mocno szorują przy ich otwieraniu i zamykaniu. Jest to jednak kwestia jedynie ich ponownej regulacji.

Klatka schodowa na parterze i na piętrze w inwestycji Żółwia 20

Garaż, w który został wyposażony budynek, zajmuje część parteru oraz kondygnację podziemną. Hala zlokalizowana na kondygnacji podziemnej posiada miejsca tradycyjne, jak również wyposażone w podnośniki hydrauliczne.

Hala garażowa

Przechodząc do jakości wykończenia mieszkań w inwestycji oraz relacji deweloper-klient, przeprowadziliśmy szeroki wywiad wśród mieszkańców, od których dowiedzieliśmy się jedynie o problemach związanych z podłączeniem internetu do budynku. Po wysłaniu kilku ofert oraz pomocy administracji udało się jednak znaleźć firmę, która ma podłączyć obiekt do swej sieci. Zwrócili nam oni również uwagę na niewielkie problemy z domofonem, który często ulega sprzężeniom i mocno hałasuje.

Jeżeli natomiast chodzi o mieszkanie, w którym mogliśmy się pojawić dzięki uprzejmości firmy Perfect Space, nie odnotowaliśmy żadnych poważnych niedociągnięć. Stolarka okienna, jak i drzwi wejściowe są bez zarzutów. Brak jakichkolwiek zarysowań czy wypaczeń.

Ściany i sufity również zostały wykonane dobrze. Wszystkie trzymały pion i poziom oraz posiadały kąty proste. Zauważyliśmy jedynie jedno małe spękanie na łączeniu ścian. Nie ma się jednak czemu dziwić. Budynek jest nowy i w dalszym ciągu „pracuje”. Z niedoróbek odnotowaliśmy także jeden nieestetycznie wykończony narożnik oraz krzywizny tynku przy parapecie.

Spękanie tynku na łączeniu ścian, źle wykończony narożnik oraz krzywizny tynku przy parapecie

Podłogi również wykonane zostały poprawnie. Wszystkie trzymają poziom, posiadają dobrze wykonane dylatacje oraz nie są spękane. Gratulujemy wykonawcom.

Ocena

Nasza subiektywna opinia w wyodrębnionych przez nas kategoriach kształtuje się następująco:

  1. Architektura i urbanistyka: 25% – słaba
  2. Mała architektura: 25% – słaba
  3. Wewnętrzne części wspólne: 62% – dobra

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

  1. Ściany i sufity – 75% – dobra
  2. Szlichty podłogowe – 90% – bardzo dobra
  3. Ocena ogólna: 40% – średnia

Zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi wytycznymi naszej skali ocen.

PS.

Szczerze i uczciwie przyznajemy się do tego, że sam budynek jak i teren wokół niego nie przypadły nam do gustu. Natomiast po zrobieniu wywiadu i oględzinach wnętrz obiektu, musimy powiedzieć, że praca została wykonana bardzo dobrze. Niewielka ilość usterek, funkcjonalność rozwiązań i niewielka cena za m2 z pewnością skusi wielu nabywców. Niestety przez lokalizację oraz właśnie architekturę inwestycji, nie możemy wystawić Żółwiej 20 oceny wyższej niż „średnia”. Gdybyśmy nie byli fanami prostszych i nowocześniejszych brył, nie mielibyśmy oporów przed zakupem mieszkania w inwestycji Żółwia 20.

Oddanie inwestycji do użytku – 2015

Liczba klatek – 1

Liczba mieszkań w całym kompleksie – 30

Metraże mieszkań – od ok.57m2 do ok.71m2

Liczba kondygnacji budynku – 9

Cena zaproponowanego nam trzypokojowego mieszkania o metrażu 71,37m2 – 441 733,25zł (6 189,34zł/m2)

Cena miejsca postojowego w hali garażowej:

  • Piętrowe – dół 10000zł, góra 12000zł
  • Klasyczne szer.250cm. – 24600zł
  • Klasyczne szer.275cm. – 26000zł

Cena komórki lokatorskiej (ok.1,5m2) – ok.4950zł

W budynku zastosowano białą stolarkę okienną PCV oraz antywłamaniowe drzwi do lokali. Wewnętrzne parapety wykonane są z marmurowego konglomeratu, a zewnętrzne z blachy malowanej proszkowo. W mieszkaniach użyto tynków gipsowych bez malowania, które w łazienkach są zatarte na ostro. Jeżeli zaś chodzi o technologię wykonania obiektu, rzecz wygląda następująco:

  • Budynek wykonany w technologii monolitycznej (płytowo-słupowej) na całej wysokości elementy nośne budynku i szacht dźwigu z żelbetu wylewanego
  • Pozostałe elementy murowe z bloczków silikatowych
  • Ściany osłonowe budynku ocieplane od zewnątrz
  • Dach płaski odwodniony do wewnątrz budynku, ocieplany i izolowany
  • Posadzki w holach klatkowych i przedsionkach z gresu
  • Ogólnodostępne pomieszczenia techniczne, gospodarcze i pomocnicze – ściany tynkowane, malowane, podłogi – szlichta cementowa, posadzka przemysłowa lub gres (zależnie od przeznaczenia pomieszczenia)
  • W parkingach posadzka przemysłowa z naniesieniem pasów ruchu, podziału i numeracji miejsc postojowych oraz oznaczeniami przeszkodowymi
  • Dźwig osobowy obsługuje wszystkie kondygnacje mieszkalne i garażową

Warto również zaznaczyć, że w budynku zastosowano wentylację hybrydową oraz że wysokość mieszkań w świetle kondygnacji wynosi 2,58m.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *