Moduo Gardens (Mokotów) – zdjęcia i opinie

Nasza ocena:
4/6
4/10

Nasz zespół ocenił kolejną nieruchomość na części Mokotowa zwanej warszawskim Mordorem. Dzięki uprzejmości firmy Perfect Space byliśmy obecni przy odbiorze mieszkania na osiedlu Moduo Gardens od dewelopera Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI S.A. Moduo Gardens to osiedle składające się z 4 wysokich budynków, w których łącznie znajduje się 316 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Budynek, który oglądaliśmy znajduje się przy ulicy Postępu 12b. Cała nieruchomość jest etapem projektu Moduo. Część zabudowań posiada lokale użytkowe na parterze.

Lokalizacja:

Lokalizacja jest dla nas zawsze najtrudniejszym fragmentem oceny. Właśnie dlatego nie dołączamy jej do składowej oceny. Inwestycja znajduje się blisko serca mokotowskiego Mordoru. Mieszkańcom lokali znajdujących się od zewnętrznej strony, przy otwartych oknach, może przeszkadzać hałas z okolicznych ulic. Największą wadą okolicy jest brak jakikolwiek większych terenów zielonych. Warto podkreślić, że takie położenie osiedla na pewno nie każdemu przypadnie do gustu.

Moduo Gardens, źródło: materiały własne

Plusem lokalizacji jest dobre skomunikowanie z resztą miasta (ponad 6km do ścisłego centrum). Dookoła znajduje się kilka lokali usługowych i gastronomicznych. Najbliższa szkoła (nr. 27) znajduje się dopiero kilkaset metrów od Moduo Gardens i trzeba przejść kilka ruchliwych ulic żeby do niej dotrzeć. Liceum nr. 15 znajduje się kawałek za ul Marynarską.

Architektura i urbanistyka:

Zacznijmy od architektury. Eleganckie, nowoczesne budownictwo, ładna elewacja urozmaicona o płyty betonowe + drewnopodobne elementy HPL i białe HPL (nie jesteśmy w stanie tego potwierdzić bez opisu technicznego). Budynki zrobiły na nas naprawdę dobre wrażenie mimo skromnej kolorystyki. Ważne, że ich wykończenie było pasujące do siebie ze wszystkich stron osiedla.

Moduo Gardens, źródło: materiały własne

Urbanistycznie Moduo Gardens wpisuje się w okolice. Mordor składa się raczej z wysokich budynków i oceniona przez nas inwestycja wyróżniała się naprawdę ładnym designem na ich tle.

Moduo Gardens, źródło: materiały własne

Zewnętrzne części wspólne:

Główny ogród dla mieszkańców znajduje się wewnątrz osiedla. Na zewnątrz użytkowych części wspólnych jako takich nie ma. Pozytywnie oceniamy to, że deweloper zadbał o okolicę. Inwestycja w żaden sposób nie szpeci sąsiedztwa. Wręcz odwrotnie. Tuż przy budynkach inwestor zadbał o mikroogródki i trawnik. Okoliczni mieszkańcy nie mogą narzekać, że nowe osiedle inwazyjnie wpłynęło na okolicę.

modu gardens, źródło: materiały własne

Patio znajdujące się wewnątrz osiedla bardzo nam się spodobało. Deweloper maksymalnie wykorzystał ten teren. W ogrodzie znajduje się kilka ławeczek, dużo zieleni, strumyczek wodny, mały plac zabaw i sporo stojaków dla rowerów. Niestety, prawdopodobnie nie wyrosną tam większe drzewa, ale cień zapewnią wysokie budynki wchodzące w skład inwestycji. Pytanie tylko, czy taka ilość zieleni wystarczy lokator 316 mieszkań. Przypominamy, że w okolicy brakuje jakikolwiek parków…

moduo gardens, źródło: materiały własne

Wewnętrzne części wspólne:

Jedna z najlepszych części tej inwestycji. Oprócz wcześniej wspomnianego patio bardzo nam się spodobały: hol, korytarze i klatki schodowe.

źródło: materiały własne

Wewnętrzne części wspólne są schludne i nowoczesne. W lobby znajdowała się recepcja z fizycznym pracownikiem ochrony. Na jednej ze ścian była żywa roślinność. Naszą uwagę zwróciła też jakość technicznego wykończenia klatek schodowych. Tutaj żaden element nie wystaje – wszystko jest wyrównane i spasowane: ościeżnice drzwi, ściany, skrzynki – wszystko to tworzy spójną całość i za to dajemy kolejny plusik. Części te, być może, są ubogie kolorystycznie, ale widać, że były one wykonane z dobrej jakości materiałów.

źródło: materiały własne

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Zacznijmy naszą ocenę od rozkładu pomieszczeń. Lokal, który mieliśmy okazję obejrzeć ma powierzchnię niecałych 82 metrów kwadratowych i znajduje się na 8. piętrze. Mieszkanie składa się z 3 pokoi (+hol) i dwóch łazienek. Mimo, że okna i wyjścia na loggie znajdują się tylko z jednej strony, to całość była dość dobrze naświetlona światłem dziennym.

Od strony technicznej lokal prezentował się nieźle. W mieszkaniu nie odkryliśmy większych, dyskwalifikujących usterek. Powiem wręcz, że tynki i sufity były wykończone perfekcyjne – szczególnie sufity, z którymi zazwyczaj jest problem. Niestety okna były w kiepskim stanie. Sporo mikro uszkodzeń, rysek itp. Znaleźliśmy też jedno pęknięcie na ścianach.

źródło: materiał własne

Loggie były wykonane z materiałów o wysokiej jakości. Miały też szklane zasuwy. Widać, że mamy do czynienia z inwestycją o podwyższonym standardzie. No i jak widać na zdjęciu klienci tego mieszkania mają naprawdę piękny widok na okolicę 🙂

 

Nasza subiektywna ocena:

Architektura i urbanistyka – 70% dobra

Mała architektura – 65% dobra

Wewnętrzne części wspólne: – 85% bardzo dobra

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Ściany i sufity – 90% bardzo dobra

Szlichty podłogowe – 90% bardzo dobra

ogólna ocena – 75% – dobra

Podsumowanie:

Inwestycja Moduo Gardens to świetny przykład pokazujący, że na warszawskim Mordorze powstaje coraz więcej ciekawych miejsc do życia. Ładna architektura, przyjazne patio, dostosowanie inwestycji do potrzeb rowerzystów oraz schludnie i solidnie wykonane wnętrza zrobiły na nas dobre wrażenie. Co więcej, obsługa dewelopera była również wysokiej jakości. Mieszkanie było wykonane bardzo dobrze. Znaleźliśmy na tym osiedlu kilka mniejszych wad. Niestety podczas montażu okien zostały one uszkodzone. Położenie tej inwestycji powoduje, że jej mieszkańcy są narażeni na hałas komunikacyjny dochodzący z sąsiednich ulic. Dlatego to miejsce nie nadaje się do zamieszkania przez osoby, które pragną ciszy i spokoju w okolicy swojego domu. Brak też jakikolwiek większych zielonych terenów na osiedlu i w jego sąsiedztwie, z których mogliby skorzystać mieszkańcy. Podsumowując, inwestycja otrzymuje od nas ocenę „dobrą”.

Spodobała Ci się nasza recenzja? Zobacz TUTAJ co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

Rozpoczęcie budowy: IIkw. 2019 r.

Oddanie inwestycji do użytku: II kw. 2021 r.

Liczba budynków: 4

Liczba kondygnacji: 9 naziemnych wraz z parterem (plus garaże podziemne)

Liczba mieszkań: 316

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Piętro: 8

Metraż: 81,99 m2

Liczba pokoi: 3 pokoje, aneks kuchenny, hol, 2 łazienki i 2 loggie

Cena za m2: w przygotowaniu

Opis techniczny pojawi się już wkrótce.

Obsługę deweloperską możemy ocenić z perspektywy odbioru mieszkania. Ekipa dewelopera zgodziła się nas zostawić i nie towarzyszyć nam podczas odbioru lokalu. Po jej powrocie przeszliśmy całą listę drobnych usterek. Komunikacje z technicznymi pracownikami inwestora oceniamy na plus.

Kolejny plus deweloper otrzymuje od nas za stronę internetową inwestycji. Jest ona prosta, przejrzysta, a co najważniejsze, wizualizacje osiedla są bardzo zbliżone do stanu faktycznego.

Brak plików do pobrania.

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 0 Średnia: 0]