Jak pozbyć się muszek owocówek z kuchni? Kilka przydatnych trików

Jak pozbyć się muszek owocówek
Jak pozbyć się muszek owocówek. Źródło: Pixabay.com/RitaE

Kojarzą się z brudem, powodują dyskomfort w kuchni, łatwo się rozmnażają, trudno się ich pozbyć i są zmorą każdej pani domu. Mowa oczywiście o muszkach owocówkach. Wraz z nadejściem cieplejszych dni te uporczywe stworzenia pojawią się w większości naszych domostw. Jak pozbyć się muszek owocówek z kuchni? Zapraszamy do lektury naszego poradnika technicznego.

Małe muszki nie potrzebują wiele, żeby dostać się do naszego domostwa. Wystarczy uchylone okno w ciepły dzień i trochę owoców na stole, żeby te stworzenia zaczęły kolonizować naszą kuchnię. Meszki wyczuwają aromat octu owocowego, który stanowi dla nich naturalne pożywienie i miejsce do składania jaj. Muszki w kuchni siadają na żywności, zanieczyszczając ją i przenosząc drobnoustroje groźne dla zdrowia. Nie wolno ich więc lekceważyć i najlepiej od razu po ich zauważeniu wdrożyć pułapki na muszki owocowe.

ZOBACZ TEŻ: DOMOWE PORADNIKI. CZYTAJ NA WWW.OCENIAMYDEWELOPEROW.PL [KLIKNIJ TUTAJ]

[WYWIAD] Ogródki na nowych osiedlach - Co musisz wiedzieć?

Jak pozbyć się muszek owocówek z kuchni? Prosty przepis na pułapkę

Można wymienić dwie skuteczne rodzaje pułapek na muszki owocówki. Ich koncepcja polega na złapaniu jak największej liczby owadów. Konstrukcja obu pułapek jest banalnie prosta!

Pierwsza pułapka składa się z miski, pokrojonych słodkich owoców i plastikowej folii. W misce umieśćmy trochę owocowego miąższu, przykryjmy szczelnie całość naciągniętą folią, w której następnie zrobimy małe dziurki (np. wykałaczką). Owady wpadną do środka, ale nie będą w stanie się wydostać na zewnątrz!

Kolejny pomysł na pułapkę jest jeszcze prostszy. Będzie nam potrzebny pusty słoik (bez nakrętki. Do połowy słoika wlejmy ocet owocowy. Następnie dodajmy trochę detergentu o zapachu owoców, ale NIE MIESZAJMY całości. Taki zestaw postawmy w kuchni lub na parapecie. Po kilku godzinach znajdziemy w nim masę utopionych owocówek!

Można też użyć chemicznych lepów na owady i innych preparatów np. sprayów. Nie będą one jednak obojętne dla naszego zdrowia, a widok zwisającej z sufitu taśmy oblepionej owadami to nic przyjemnego.

ZOBACZ TEŻ: PAJĄKI W MIESZKANIACH. JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ? [KLIKNIJ TUTAJ]

Meszki owocówki w mieszkaniu. Lepiej zapobiegać niż leczyć

Jak pozbyć się muszek owocówek? Problem w tym, że te owady bardzo łatwo się rozmnażają, gdy już zawitają w naszym mieszkaniu. Dlatego najlepiej zapobiec ich obecności w naszej kuchni, kiedy jeszcze mamy na to szansę. Jak to zrobić?

Stosuj się do następujących punktów:

  • Utrzymuj porządek w strefie zmywania. Nie zostawiaj resztek jedzenia w zlewie.
  • Szczelnie zamykaj pojemniki na śmieci. Pamiętaj o ich regularnym opróżnianiu w ciepłe dni.
  • Nie trzymaj owoców, za którymi przepadają owocówki, na blacie i przy parapecie.
  • Zamontuj moskitiery na oknach kuchennych.
  • Masz dom z ogrodem? Regularnie sprzątaj owoce, które spadły z drzew i krzewów.

Spodobał Ci się nasz poradnik? Polub nas na Facebooku [KLIKNIJ TUTAJ]

ZOBACZ TEŻ: DOMEK I OGRÓDEK [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *