Larix Garden (Bemowo)

Nasza ocena:
4/6
4/10

Nasza ekipa ponownie zawitała na warszawskie Bemowo. Tym razem trafiliśmy na osiedle Larix Garden od dewelopera Corpores. Inwestycja została wybudowana w stylu pół-otwartym. Znajduje się przy ulicy Chrzanowskiej 3.

Nieruchomość składa się z 2 budynków wielorodzinnych. Łącznie znajduje się w nich 105 lokali mieszkaniowych o zróżnicowanym metrażu.

Lokalizacja:

Osiedle znajduje się w trójkącie Lazurowa-Połczyńska-Szeligowska. A zatem, na granicy Chrzanowa i Jelonek Południowych. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się kilka sklepów spożywczych i knajpek. W bliżej nieznanej przyszłości w okolicy otwarta zostanie nowa stacja metra. Niedaleko znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny – Lazurowa 04. Niestety, jak na razie samochód wydaje się być najlepszym sposobem do transportu w tej okolicy.

Plusem tej lokalizacji jest to, że znajdują się tam w większości nowe budynki. Naszym zdaniem okolica wygląda na dość bezpieczną.

źródło: materiały własne

Architektura i urbanistyka:

Osiedle urbanistycznie wpisuje się w otoczenie. Znajduje się ono w części Bemowa, na której występują budynki o podobnej wysokości. Poza tym okoliczne nieruchomości pasują architektonicznie do Larix Garden.

Jeśli o architekturę chodzi to jest ona dość ciekawa, od zewnątrz zastosowano zróżnicowaną kolorystykę. Patrząc na budynki Larix Garden na pewno nie odniesiemy wrażenia, że mamy do czynienia z taniochą i monotonią.

źródło: materiały własne

Zewnętrzne części wspólne:

Jest nieźle. Podobnie jak okoliczne nieruchomości osiedle to jest pół-otwarte (wejście na wewnętrzny ogródek blokuje jedynie szlaban). Na wewnętrznym dziedzińcu znajduje się niewielki plac zabaw, trochę zieleni i wspólne miejsca parkingowe dla mieszkańców nieruchomości lub ich gości. Niestety, deweloper nie zadbał o odpowiednią osłonę wiaty śmietnikowej przez co kontenery na odpady trochę straszą przy wjeździe na osiedle. Od zewnątrz osiedla znajduje się trawnik oraz kilka miejsc postojowych należących do nieruchomości (obawiamy się niestety, że będą zajmowane przez ludzi z zewnątrz). Od ul. Chrzanowskiej znajduje się wejście do kilku lokali użytkowych, które mieszczą się w jednym z budynków osiedla (na razie nie wiadomo jeszcze jakie usługi/sklepy będą się w nich znajdować).

źródło: materiały własne

Wewnętrzne części wspólne:

Wewnętrzne części wspólne można uznać za przyzwoite. Design korytarzy i klatek schodowych został nieco urozmaicony podłogą przypominającą drewno. Kolor barierek, ścian i futryn drzwi do mieszkań od zewnątrz dobrze ze sobą współgrają. Niewielkim minusem jest to, że mimo nowości budynku w częściach wspólnych znajduje się już sporo zabrudzeń.

Przechodząc do garaży, są one dość przestronne, jednak zaprojektowanie samych miejsc pozostawia wiele do życzenia. Na niektórych ciężko się będzie zmieścić większym autem i otworzyć od niego drzwi.

źródło: materiały własne

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Tradycyjnie już, zacznijmy ocenę mieszkania od jego rozkładu. Ten nie do końca nam się spodobał. Tylko jedna łazienka o metrażu  m2 to na 82.1 metrów kwadratowych zdecydowanie za mało. Podobnie sprawa ma się z przynależącymi do mieszkania miejscami garażowymi. Do tego lokalu przewidziano tylko 1! Zaskakującym rozwiązaniem są też 3 balkony, które nie dają nam większego komfortu ponieważ lokal znajduje się na parterze.

źródło: materiały dewelopera

Od strony technicznej nie mamy się do czego przyczepić. Co prawda, inwestor nie wykonał tynków w mieszkaniu co powoduje, że potencjalny klient będzie musiał zapłacić za wyłożenie gładzi, ale zostaliśmy o tym z góry poinformowani. Poza tym np. łączenia hydrauliczne i elektryczne zostały wykonane bez zarzutu.

źródło: materiały własne

Nasza subiektywna ocena:

  1. Architektura i urbanistyka – 65%  dobra
  2. Mała architektura – 65% dobra
  3. Wewnętrzne części wspólne: – 61% dobra

Ocena mieszkania, w którym mieliśmy okazję przebywać:

  1. Ściany i sufity – 60% średnia
  2. Szlichty podłogowe – 85% bardzo dobra
  3. ogólna ocena – 61% – dobra

Podsumowanie:

Jeśli myślicie o zakupie mieszkania na Bemowie można przemyśleć wizytę w tej inwestycji. Spokojna i bezpieczna okolica, która dodatkowo może zostać wyciszona dzięki budynkowi powstającemu na łące między drogą a X. Ciekawe rozwiązanie powodujące, że oglądane przez nas mieszkanie na parterze jest nieco wyniesione nad poziom gruntu powoduje, że nawet na tym poziomie przyszli mieszkańcy będą się czuć w miarę komfortowo. Nie można też oczywiście nie przypomnieć o wadach tego osiedla. Uważamy, że jedno miejsce parkingowe to zdecydowanie za mało na mieszkanie o powierzchni 88m2. Poza tym są drobne niedoróbki z estetyką pewnych elementów osiedla np. zbyt widocznych kontenerów na śmieci. Sumując plusy i minusy uważamy, że nieruchomość ta zasługuje na ocenę „dobrą z minusem” i taką też wystawiamy.

Data rozpoczęcia budowy: III kw. 2017 roku

Data oddania inwestycji do użytku: I kw. 2019 roku

Liczba kondygnacji: 4 i 6 kondygnacji plus 1 kondygnacja podziemna

Liczba mieszkań: 105

Wysokość pomieszczeń: od 260 do 280 centymetrów

Mieszkanie, w którym mieliśmy okazję przebywać:

Piętro: parter

Metraż: 82.1m2

Liczba pokoi: 3 plus garderoba

Łazienki: 1

Cena: 771 740 złotych

Liczba miejsc garażowych: 1

Koszt miejsca garażowego: 30 000 złotych

Koszt komórki lokatorskiej: 2000 złotych za metr kwadratowy

Opis techniczny inwestycji znajduje się w zakładce „plik do pobrania” po lewej stronie ekranu.

Nie mamy żadnych zastrzeżeń do obsługi deweloperskiej. Pracowniczka dewelopera podczas odbioru była bardzo miła i chętnie pokazała nam całe osiedle wraz z garażami i zewnętrznymi miejscami wspólnymi. Dostaliśmy dodatkowe materiały praktycznie kilka minut po wysłaniu maila z prośbą o ich dostarczenie.

Z całą pewnością minusem jest wizualizacja inwestycji, którą deweloper inwestor przedstawił na swojej stronie internetowej i portalach. Pokazano na niej zielone otoczenie nieruchomości, które niewiele wspólnego ma z rzeczywistością (tym bardziej, że niedługo okolica zostanie zabudowana).

Lokalizacja inwestycji

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.

Twoja ocena inwestycji
[Głosów: 1 Średnia: 5]

1 komentarz

  1. Evv

    Niestety nie jest tak kolorowo. W garażu jest wilgoć, rzeczy lokatorów w komórkach lokatorskich niestety zaplesnialy. Garaż podczas większych deszczy jest zalewany. Minusem są tez częste braki dostawy ciepła zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *