Nowa siedziba TVP Info. Wykonawca chce ponad 600 milionów

Nowa siedziba TVP Info
Nowa siedziba TVP Info. Źródło: wizualizacja

Przetarg na budowę nowej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej nie zakończył się do końca pomyślnie. Korporacja Budowlana Doraco, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu nie zmieściła się w limicie cenowym. Oferta spółki opiewa na kwotę 606,9 mln zł. Tymczasem zakładany budżet wynosi… 495,6 mln zł – przekazał portal Wirtualnemedia.pl.

 Nowa siedziba TAI Telewizyjna Agencja Informacyjna odpowiadać ma za realizację wszystkich treści informacyjnych i publicystycznych w TVP, w tym TVP Info, „Wiadomościami”, „Panorama” i „Teleexpress”.

Przetarg został ogłoszony w sierpniu 2021 roku. Pod koniec stycznia br. TVP poinformowała, że otrzymała pięć ofert: – Korporacja Budowlana Doraco z ceną 606,9 mln zł, – konsorcjum firm Adamietz (jako lidera) i EBS BUD (jako partnera) z kwotą 607,2 mln zł, – Mirbud z kwotą 626,1 mln zł, – Mostostal Warszawa z kwotą 632 mln zł, – PORR z kwotą 642,9 mln zł.

Nie wiadomo więc, czy w tej sytuacji władze TVP zdecydują się na skorzystanie z oferty Doraco. Organizator przetargu nie udzielił jeszcze komentarza w tej sprawie.

Co ciekawe, Doraco i tak uzyskało maksymalną ilość punktów w zorganizowanym konkursie. Oferta warszawskiej spółki dostała 100 pkt. Oferta Adamietz i EBS BUD uzyskała 99,95 pkt, a ta Mirbudu – 97,03 pkt, natomiast oferty Mostostalu Warszawa i PORR zostały odrzucone.

ZOBACZ TEŻ: ZMIANY W CENTRUM WARSZAWY. PROJEKT ROBI WRAŻENIE [KLIKNIJ TUTAJ]

Nowa siedziba TVP Info. Co wiemy o zwycięzcy przetargu?

Doraco to korporacja budowlana z siedzibą w Warszawie. – Podstawowym przedmiotem działalności firmy jest świadczenie usług budowlano-montażowych na zasadzie generalnego wykonawstwa – czytamy na oficjalnej stronie spółki.

Spółka specjalizuje się w realizacji dużych i skomplikowanych projektów budowlanych. Szeroki zakres świadczonych usług obejmuje:

  • budownictwo hydrotechniczne;
  • budownictwo przemysłowe;
  • obiekty użyteczności publicznej, jak centra i galerie handlowe, terminale lotnicze, banki i biurowce, centra konferencyjne, hotele i centra SPA, szpitale;
  • obiekty związane z ochroną środowiska;
  • renowacja zabytków.

Firma ma na koncie spektakularne inwestycje takie jak: rozbudowę Portu Lotniczego w Gdańsku, Przebudowę portu rybackiego we Fromborku czy modernizację Kanału Węgorzewskiego.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKIE PRZETARGI W WARSZAWIE. TE INWESTYCJE OPISALIŚMY [KLIKNIJ TUTAJ]

Redakcja Oceniamy Deweloperów nie ponosi odpowiedzialności za komentarze napisane przez czytelników portalu.